Technologie

ZPUE S.A. rozwija skrzydła – rośnie sprzedaż aparatury do linii napowietrznych SN

Firma ZPUE S.A. jest obecna w polskiej energetyce zawodowej od blisko trzydziestu lat. Błyskawicznie reaguje na rynkowe zmiany, rozwija i wzmacnia komórki badawczo- rozwojowe oraz dywizję handlową. Wciąż najmocniejszy segment działalności stanowią stacje kontenerowe i rozdzielnice oraz aparatura średniego i niskiego napięcia, jednak na przestrzeni ostatniego roku wyraźne wzrosty sprzedaży i udział w portfelu marki notuje aparatura do linii napowietrznych SN.
Oferta ZPUE S.A. w tym zakresie obejmuje całą gamę aparatów łączeniowych znajdujących zastosowanie w różnorodnych aplikacjach. Obok prostych odłączników i rozłączników do ręcznego manewrowania znajdziemy tu zaawansowane technologicznie, specjalistyczne aparaty takie jak rozłączniki w obudowach zamkniętych z serii THO czy reklozery z pełną automatyką zabezpieczeniową. Urządzenia te są przystosowane do współpracy ze wszystkimi dostępnymi systemami SCADA oraz z najnowszymi aplikacjami wprowadzanymi do systemów. Doskonale wpisują się także w rozwiązania systemowe Smart Grid.
RSW-otwarte_300pxZPUE S.A. realizuje zamówienia zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Kilkudziesięcioletnim doświadczeniem i elastyczną współpracą firma zyskała statut godnego zaufania i liczącego się na rynku europejskim partnera i dostawcy tego typu rozwiązań. W ostatnim czasie w ramach postępowania przetargowego dla Tauron Dystrybucja S.A. spółka wygrała przetarg na dostawę rozłączników w obudowach zamkniętych, sterowanych zdalnie typu THO, które posłużą do rozbudowy i modernizacji sieci energetycznych średniego napięcia dla Tauron Dystrybucja S.A. co poskutkuje zmniejszeniem wskaźników SAIDI. Kontrakt opiewa na ponad 7,5 mln PLN. O wygranej w przetargu zadecydowały spełnienie wymogów technicznych i konkurencyjna cena. Pierwsze dostawy rozłączników będą realizowane na przełomie marca i kwietnia 2016 roku. Planowane zakończenie projektu przewidziano na drugą połowę roku.
Rozłączniki napowietrzne w obudowach zamkniętych typu THO z ZPUE S.A. spełniają najwyższe standardy techniczne. Charakteryzują się bardzo wysoką niezawodnością i bezpieczeństwem użytkowania. Zwarta i zamknięta budowa jest całkowicie niewrażliwa na niekorzystne warunki atmosferyczne i zmienne czynniki środowiskowe. W 2015 roku firma ZPUE S.A. zrealizowała zamówienia na ponad 2000 szt. rozłączników przystosowanych do pracy w sieciach Smard Grid na terenie Polski i poza jej granicami.
– W ostatnich latach wprowadziliśmy szereg innowacji w rozłącznikach „sekcjonalizerach” serii THO na potrzeby spółek dystrybucyjnych. Doposażyliśmy je w pełny układ pomiarowy (prąd, napięcie), dzięki czemu możemy w pewny i sprawdzony sposób (przy współpracy z dedykowanym sterownikiem np. SO-52v-21-AUT czy Ex-mBEL_S renomowanych firm Mikronika i APATOR – ELKOMTECH) wyznaczyć kierunek przepływu prądu zwarciowego w sieciach SN – mówi Paweł Lichosik, menadżer produktu – linie napowietrzne ZPUE S.A.
Rozdzielnice słupowe RS-W również znalazły swoje stałe miejsce w łańcuchu inwestycyjnym spółek dystrybucyjnych i przemysłowych. Od ponad dwudziestu lat stanowią podstawowe wyposażenie słupowych stacji transformatorowych z transformatorami do 630kVA. Ich sprzedaż dynamicznie rośnie.
DSC01941_1200px
Obecnie ZPUE S.A. jest w trakcie realizacji dużego kontraktu dla koncernu energetycznego ENEA. Umowa przewiduje dostawę dwóch tysięcy rozdzielnic słupowych nN typu RS-W do końca kwietnia 2016 roku. Spółka spełniła ostre kryteria zamawiającego dotyczące wyjątkowo krótkiego terminu realizacji kontraktu. Jako jedna z kilku firm – oferentów pokonała wąskie gardło i zdecydowała się podjąć produkcji dwóch tysięcy specjalistycznych urządzeń przy ostrych ograniczeniach czasowych. Pierwsze dostawy rozdzielnic już rozpoczęto. Planowane zakończenie projektu przypada na koniec kwietnia bieżącego roku. Spełnienie wymogów dotyczących zarówno technicznych jak i czasowych aspektów zamówienia nie byłoby możliwe gdyby nie dostęp do nowoczesnego, zrobotyzowanego parku maszyn, jakim dysponuje fabryka. Zdaniem Pawła Lichosika automatyzacja produkcji pozwala realizować dużo większe kontrakty, jeśli chodzi o tą grupę asortymentową.
001_300pxZPUE S.A. wychodzi także z ofertą tego asortymentu poza granice kraju. W ostatnich tygodniach rozłączniki napowietrzne o ograniczonych prądach łączeniowych zostały zamontowane na poligonie testowym RWE/VSD na Słowacji.
VSD RWE Group, trzecia siła energetyczna na Słowacji, po pozytywnym przeprowadzeniu prób i odpowiednim okresie testowym ma dopuścić rozłączniki napowietrzne typu RN III 24/4-W-S-H do sprzedaży na rynku słowackim. Bogate doświadczenie ZPUE S.A. oraz niezawodność produkowanych systemów napowietrznych pozwalają sądzić, że dopuszczenie rozłączników do stosowania w sieciach VSD/RWE Group na terenie Słowacji jest formalnością i zakończy się pozytywnym wynikiem.
Współpraca ZPUE S.A. na przestrzeni niemal trzydziestu lat ze wszystkimi spółkami dystrybucyjnymi w Polsce oraz racjonalizatorskie podejście do projektów zaowocowało wprowadzeniem szeregu innowacyjnych usprawnień w budowie rozdzielnic słupowych i pionierskich zmian w konstrukcji rozłączników napowietrznych z ograniczoną zdolnością łączeniową. Urządzenia spełniają najwyższe standardy techniczne, charakteryzują się bardzo wysoką niezawodnością i bezpieczeństwem użytkowania, co pozwala na ich długoletnią, bezawaryjną eksploatację. Ergonomiczna, modułowa budowa ułatwia montaż na istniejących słupach energetycznych w trudnych warunkach terenowych, gdzie nie można dojechać ciężkim sprzętem. Jeśli do tego dodamy estetyczny, klasyczny i prosty konstrukcyjnie wygląd otrzymujemy kompletne i pewne rozwiązanie, które sprawdza się na rynku od ponad ćwierć wieku.
ZPUE
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top