Technologie

Złączki listwowe WAGO TOPJOB® S – teraz również z dźwignią. Prościej już się nie da!

Unosisz dźwignię, wsuwasz przewód, opuszczasz dźwignię i gotowe.
To genialne w swej prostocie rozwiązanie łączenia przewodów stoi za sukcesem uniwersalnych złączek WAGO z serii 221. Teraz ta sama technika połączeniowa ułatwi pracę profesjonalistów na całym świecie, którzy korzystają ze złączek listwowych TOPJOB® S.

Od kiedy firma WAGO jako pierwsza zaprezentowała nowe złączki TOPJOB® S z dźwignią, przewody w rozdzielnicach mogą być podłączane, a następnie demontowane ręcznie, bez konieczności stosowania jakichkolwiek przyrządów montażowych.

Intuicyjną i komfortową obsługę docenią w szczególności użytkownicy, którzy podłączają urządzenia na obiekcie. Dzięki zastosowaniu dźwigni ryzyko ominięcia zacisku w trakcie oprzewodowywania lub błędnego podłączenia przewodów zostaje praktycznie wyeliminowane.

Dodatkowo stabilnie otwarty zacisk, bez stosowania jakichkolwiek narzędzi, umożliwia wykorzystanie obu rąk do oprzewodowania listwy. Ułatwia to przede wszystkim podłączanie przewodów sztywnych o dużych przekrojach.

Złączki listwowe WAGO z dźwignią są przeznaczone do wszystkich rodzajów przewodów: zarówno tych jedno- i wielodrutowych, jak i linkowych. Podobnie jak w przypadku sprawdzonej wersji złączek listwowych TOPJOB® S z otworem montażowym, również tutaj zastosowano technologię zacisku Push-in. Umożliwia to bezpośrednie podłączanie nie tylko przewodów sztywnych, lecz także przewodów linkowych o przekroju od 0,75 mm² zakończonych zaciśniętymi gazoszczelnie tulejkami. Dotyczy to również złączek listwowych z dźwignią – po prostu dźwignia pozostaje zamknięta. Dzięki możliwości montażu przewodu z boku, złączki listwowe z dźwignią umożliwiają również łatwe podłączanie przewodów sztywnych o dużych przekrojach. Jako pierwsze WAGO zaprezentowało złączki listwowe z dźwignią o przekroju nominalnym 2,5 mm², 6 mm² oraz 16 mm² – a zatem zarówno do stosowania w obszarze zasilania, jak i sterowania o najbardziej typowym przekroju. Są one dostępne w wykonaniach 2- oraz 3-przewodowych. Strona obiektowa złączki jest wyposażona w dźwignię, natomiast dla wykonania oprzewodowania wewnętrznego przewidziano do wyboru przycisk lub otwór na przyrząd montażowy. W przyszłości koncepcja montażu z wykorzystaniem dźwigni zostanie rozszerzona na pozostałe serie złączek listwowych TOPJOB® S.

Najważniejsze korzyści:

  • prosty i intuicyjny ręczny montaż oraz demontaż przewodów
  • konstrukcja dźwigni zapewniająca stabilne otwarcie i zamknięcie zacisku
  • łatwe podłączanie przewodów sztywnych dzięki układowi bocznego montażu
  • przekroje nominalne 2,5 mm², 6 mm² oraz 16 mm²
  • wykonanie 2- oraz 3-przewodowe

Wago

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top