Technologie

Uniwersalny miernik instalacji elektrycznych MPI-530

Przystępując do przeprowadzenia pomiarów instalacji elektrycznych chcemy, aby były one wykonane szybko i sprawnie, ale również w sposób jak najbardziej profesjonalny i zgodny z obowiązującymi standardami.

Takie podejście pozwala na szczegółową weryfikację prowadzonych badań, dając  możliwość porównania wyników w przyszłości oraz oceny stopnia ich zmian zachodzących w czasie. Stopień skuteczności ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym wymaga sprawdzenia wielu parametrów. W przypadku instalacji odbiorczych, które występują najpowszechniej w obszarach obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej, najwygodniej jest korzystać z mierników uniwersalnych, które mogą wykonać wszystkie pomiary opisane w PN-HD 60364-6. Jest to rozwiązanie wygodne, ponieważ nie wymaga od pomiarowca korzystania z wielu mierników do różnych pomiarów. Przyrząd skonstruowany przez firmę SONEL S.A., miernik MPI-530, w tym zakresie spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Funkcje pomiarowe MPI-530, zgodne z PN-HD 61557, pozwalają na zmierzenie, we wszystkich konfiguracjach, kompletnego zestawu danych, potrzebnych do kompleksowej oceny bezpieczeństwa badanej instalacji. Zmierzymy nim również rezystancje uziemienia kilkoma metodami technicznymi, rezystywność gruntu, natężenie oświetlenia, sprawdzimy kolejność wirowania faz dla instalacji elektrycznej jak i silnika. Możemy także skorzystać z wbudowanego rejestratora i jednofazowo rejestrować i analizować napięcia, prądy i moce wraz z zakłóceniami harmonicznymi w napięciu i prądzie. Dla wszystkich funkcji pomiarowych przyrząd ma możliwość oceny, czy wynik pomiaru mieści się w dopuszczalnych granicach narzuconych przez użytkownika lub wynikających z norm, co znakomicie przyśpiesza przegląd instalacji elektrycznej (Rys. 1).

Rys. 1 – Przykład ustawienia typu zabezpieczenia dla oceny warunku samoczynnego wyłączenia zasilania.

Niewątpliwym atutem MPI-530 jest unikalna, drzewiasta struktura pamięci. Można z niej korzystać na bieżąco podczas pomiarów, dokonując pełnych opisów punktów pomiarowych (klawiatura QWERTY połączona bezprzewodowo z miernikiem) lub strukturę pomiarów przygotować wcześniej na komputerze PC i przetransmitować do miernika. Każdy, kto chociaż raz prowadził takie badania wie, że tworzenie dokumentacji po pomiarach jest równie pracochłonne jak same pomiary. Takie rozwiązanie, w połączeniu z programem SONEL PE5, pozwoli zaoszczędzić czas i wyeliminować większość możliwych do popełnienia błędów, które mogłyby się pojawić przy obliczeniach w protokole.

Wraz z przyrządem otrzymujemy wszystko, co niezbędne do wykonywania pomiarów (przewody, sondy, krokodylki, podstawowe adaptery, podstawowy zestaw do pomiaru uziemień, futerał na miernik i akcesoria, zasilacz sieciowy oraz samochodowy). Przewody, sondy i krokodylki spełniają najnowsze, niezwykle rygorystyczne normy, dotyczące bezpieczeństwa podczas pomiarów. Do zasilania przewidziano wydajny, dedykowany akumulator, co w połączeniu z wbudowaną, szybką ładowarką zmniejsza koszty związane z zasilaniem. Możliwe jest również zasilanie urządzenia ze standardowych baterii. Miernik na bieżąco monitoruje stan naładowania baterii lub akumulatorów, a nieużywany automatycznie się wyłącza (czas samowyłączenia jest ustawiany).

Miernik MPI-530 firmy SONEL S.A. to niezwodny przyrząd wysokiej jakości o zaawansowanych możliwościach a jednocześnie niezastąpione narzędzie pracy każdego profesjonalnego pomiarowca, chcącego w szybki i efektywny sposób przeprowadzić pomiary instalacji elektrycznych.

Sprawdź naszą ofertę promocyjną na www.sonel.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top