Technologie

Szyna Rittal do zabudowy wewnętrznej w obudowach sterowniczych Kompakt AE

Przestrzeń jest cenna – szczególnie gdy chodzi o duże gęstości upakowania w elektrotechnice. Konstruktorzy aparatury sterowniczej i rozdzielczej muszą umieszczać w szafach sterowniczych coraz więcej mechanicznych i elektrotechnicznych komponentów. Jak można stworzyć większą przestrzeń pod zabudowę wewnętrzną kompaktowych obudów sterowniczych? Rittal pokazuje to w inteligentnym elemencie wyposażenia.

Obudowa sterownicza Rittal Kompakt AE z szyną do zabudowy wewnętrznej oferuje wiele możliwości rozbudowy

Zabudowa kompaktowych obudów sterowniczych może być bardzo czasochłonna i skomplikowana. Często konieczna jest obróbka mechaniczna, jak wiercenie, aby przymocować komponenty poza płytą montażową – np. do ścian bocznych. To nie tylko negatywnie wpływa na stopień ochrony obudowy, lecz wiąże się także ze znacznymi kosztami montażu. Poza tym dostępna przestrzeń montażowa w obudowie jest często ograniczona lub istniejące powierzchnie montażowe nie dają się optymalnie wykorzystać.

Jako alternatywę Rittal oferuje szynę do zabudowy wewnętrznej, którą można łatwo i bez obróbki mechanicznej zamontować na powierzchni boków, podłogi lub dachu obudowy sterowniczej Kompakt AE. To pozwala zaoszczędzić czas i zachować stopień ochrony obudowy.

Szynę umieszcza się w żądanym miejscu w obudowie i po prostu mocuje śrubą. Szyna jest dociśnięta wewnątrz obudowy i tworzy stabilne mocowanie o obciążeniu statycznym do 100 N. Do montażu wyłącznika pozycyjnego drzwi można założyć dodatkowy adapter, bezpośrednio na szynę. Szczególna zaleta polega na tym, że szynę można wygodnie zamontować nawet wówczas, gdy w obudowie znajduje się już płyta montażowa.

Szyna do zabudowy wewnętrznej ma dwa szeregi otworów systemowych i stwarza dodatkową powierzchnię montażową, np. dla szyn systemowych chassis TS, oświetlenia szaf sterowniczych, czujników położenia drzwi i wielu innych.

Szyna do zabudowy wewnętrznej ma dwa szeregi otworów systemowych i stwarza dodatkową powierzchnię montażową, np. dla szyn systemowych chassis TS, oświetlenia szaf sterowniczych, czujników położenia drzwi, blokady drzwi, uchwytów węża kablowego i wielu innych komponentów. Zastosowanie szyny w obudowie sterowniczej Kompakt AE to podwojenie powierzchni montażowej w łatwy sposób.

Ponieważ szyna jest skonstruowana dodatkowo tak, że można wykorzystać program akcesoriów sprawdzonego systemu szaf szeregowych TS 8, nie ma potrzeby gromadzenia podwójnych zapasów artykułów wyposażenia dodatkowego.

Więcej szczegółów pokazano w filmie.

Rittal

1 Comment

1 Comment

  1. tptronic

    8 sierpnia 2017 at 02:23

    Ciekawe rozwiązanie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top