Technologie

Szczególny rok dla Imefy Polska

Rok 2020 to moment ważnych podsumowań dla firmy. Jesteśmy obecni na rynku polskim od 10 lat jako Imefy Polska. Przez ten czas staliśmy się rozpoznawalną i cenioną marką produkującą transformatory najwyższej jakości, spełniające certyfikację takiejak ISO 9001 i ISO 14001.  Działamy na różnych obszarach, poprzez energetykę zawodową, współpracując z m.in. PGE, ENERGĄ, ENEĄ, TAURONEM, przez przemysł, centra logistyczne i instytucje użyteczności publicznej. Podstawowym kierunkiem rozwoju dla IMEFY są producenci stacji transformatorowych w Polsce. Łączą nas z nimi długoletnie relacje handlowe. Dotyczy to w ostatnim okresie 3 lat dostaw jednostek do farm solarnych. Zrealizowaliśmy bowiem dostawy do ponad 600 lokalizacji w Polsce, w tym dla największej farmy PV zlokalizowanej na jednym obszarze, to jest farmy GEPOL w miejscowości Ręczyn koło Bogatyni, o mocy 55 MW. Farma należy do Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej. W chwili obecnej realizujemy dostawy transformatorów  SOIT  do kolejnej  farmy PV o mocy 70 MW, która również jest zlokalizowana w jednym miejscu , na terenie gminy Brudzew. Inwestycja realizowana jest przez konsorcjum PAK SERWIS i ESOLEO.  Czujemy satysfakcję z obecności naszych transformatorów w każdym sektorze energetyki.

Podsumowujac naszą działalność na rynku, chcielibyśmy podkreślić, że IMEFY rozpoczęło swoją działalność już w 1973 roku. Jest to firma rodzinna z 47-letnim doświadczeniem w produkcji  transformatorów zanurzonych w płynach dielektrycznych, transformatorów zamkniętych w żywicy epoksydowej i transformatorów mocy, co dowodzi naszej wszechstronności. Główna siedziba mieści w Los Yebenes, w Hiszpanii, obecnie posiadamy biura we Włoszech i w Polsce. IMEFY Polska Sp. z o.o. została założona w lutym 2010 roku jako firma wchodząca w skład IMEFY GROUP, chociaż transformatory IMEFY są obecne na polskim rynku od 2008 roku, ponieważ wcześniej sprzedaż była realizowana za pośrednictwem dystrybutora w Polsce. Przybliżajac temat oferowanych przez nas transformatorów przedstawiamy krótką charakterystykę każdego typu.

Transformatory suche w izolacji z żywicy epoksydowej

Dzięki rozwojowi technik produkcji oraz wykorzystywanych materiałów (takich jak żywica epoksydowa) są one coraz częściej stosowane ze względu na ich wysoką niezawodność i wytrzymałość, a także dodatkową zaletę – mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z innymi modelami transformatorów rozdzielczych. Transformatory suche żywiczne przenoszą uzwojenie średniego napięcia zalane w żywicy, stosując zarówno obróbkę termiczną, jak i próżniową oraz bardzo specyficzny i kontrolowany proces żelowania i polimeryzacji, co pozwala uzyskać fundamentalną konsystencję dielektryczną i mechaniczną.

W szczególnie niesprzyjających warunkach środowiskowych, takich jak obecność wilgoci, zanieczyszczenia przemysłowe i morskie oraz wysokie ryzyko pożaru, nasze suche transformatory CRT spełniają wszystkie wymagania dotyczące ich użytkowania. W ten sposób IMEFY spełnia wymogi testu dla klasy środowiskowej E3 (norma IEC 60076-16) w transformatorze 1000 kVA, uzyskując ocenę E3-C2-F1. Produkujemy je w napięciach od 6 kV do 30 kV i mocy od 50 kVA do 20 MVA

Transformatory olejowe

Nasze transformatory zanurzone w płynach dielektrycznych  są produkowane zgodnie z europejskim rozporządzeniem nr 548/2014 o niskich stratach (ekoprojekt), dzięki czemu oferujemy naszym klientom transformatory o wysokiej sprawności energetycznej. Nasz dział inżynierii projektuje i opracowuje transformatory dystrybucyjne dla Europy i reszty świata, które są następnie wytwarzane przy użyciu naszych środków technologicznych przez cały proces produkcji i testy końcowe. Wszystkie materiały użyte do produkcji transformatorów podlegają ścisłej kontroli jakości przed użyciem, aby zapewnić maksymalną niezawodność i bezpieczeństwo produktu końcowego.

Transformatory rozdzielcze w płynach dielektrycznych są zatwierdzone przez wiele firm elektrycznych na całym świecie. Osiągnięcie tych poleceń i certyfikatów zgodnie z polityką IMEFY oznaczało znaczące inwestycje w sprzęt technologiczny na wszystkich poziomach. Produkujemy je na napięcia od 6 kV do 72,5 kV i moc od 25 kVA do 5 MVA.

Transformatory wysokomocowe

Konstrukcja jest pierwszym i najważniejszym elementem na początku budowy transformatora mocy. Aby zrealizować projekt, konieczne jest dokładne zbadanie wymagań klienta, aby można było odpowiednio rozpoznać podstawowe parametry transformatora.
Projekt składa się z kilku części wzajemnie powiązanych, którym zajmuje się nasz dział projektowy , w którym pracują  nasi inżynierowie. Wykorzystując w tym celu specjalistyczne oprogramowanie i programy obliczeniowe do projektowania transformatorów mocy. Po zakończeniu tej fazy odbywa się produkcja z odpowiednimi specyfikacjami i ścisłą kontrolą każdej fazy produktu, począwszy od budowy rdzenia transformatora mocy, a kończąc na jego wypełnieniu płynem dielektrycznym. Wreszcie, w naszych laboratoriach testowych technicy sprawdzają, czy gotowe transformatory spełniają wszystkie wymagania klienta. Produkujemy je na napięcie od 33 kV do 245 kV i moc od 6 MVA do 160 MVA.

Zdjęcia w artykule: Farmy fotowoltaiczne o mocy 1MW na terenie Polski z wykorzystaniem transformatorów Imefy i farma EXTRESOL w Badajoz, Hiszpania.

Nasz cel długookresowy

Priorytetowym celem IMEFY jest to, aby produkty, które projektuje, produkuje i sprzedaje, spełniały wymogi prawne, obowiązujące dla firmy przepisy, określone przez klientów wymagania oraz inne określone przez firmę w celu osiągnięcia satysfakcji klienta, zarówno w zakresie zarządzania jakością, jak i z punktu widzenia równowagi środowiskowej, zobowiązując się do ochrony środowiska, włącznie z działaniami mającymi na celu zapobieganie zanieczyszczeniom. – Jeśli przeanalizujemy to, co zmieniło się najbardziej w ciągu tych 10 lat, to niewątpliwie były to europejskie rozporządzenia i dyrektywy znane jako „Pakiet czystej energii”, które doprowadziły sektor elektryczny do stawienia czoła wyzwaniu znacznej poprawy efektywności energetycznej systemu, korzystając z nowych technologii, a wszystko to w ramach nowego europejskiego prawodawstwa dotyczącego ekoprojektowania transformatorów (Rozporządzenie Komisji (UE) 548/2014). Wszystko to oznacza wiele zmian w sektorze jako bezpośredni skutek wdrażania środków zmierzających do zwiększenia efektywności energetycznej, wszystkie sieci przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej, w całym zakresie napięć, będą musiały być coraz bardziej „inteligentne”, bardziej niezawodne i solidne.

Zapraszamy do kontaktu:
Imefy Polska Sp.z o.o.
www.imefy.com
transformatory@imefy.com

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top