Technologie

Seria UAT-600-EUR – Lokalizator instalacji podziemnych

Precyzyjnie i bezpiecznie lokalizuj instalacje podziemne przed rozpoczęciem kopania

Przypadkowe natrafienie na instalację podziemną podczas prac  może oznaczać kosztowne naprawy, a także tworzyć zagrożenie  dla bezpieczeństwa publicznego. Możesz uniknąć tego typu problemów dzięki wytrzymałemu lokalizatorowi instalacji podziemnych Amprobe  UAT-600-EUR, który został stworzony do dokładnego lokalizowania  instalacji wkopywanych w grunt.

Wiele trybów śledzenia pozwala lokalizować i śledzić zarówno zasilane, jak i niezasilane instalacje o różnym zastosowaniu. Intuicyjny nadajnik automatycznie wybiera odpowiedni tryb lokalizowania w zależności od podłączonego akcesorium i pozwala na wybór częstotliwości 8 lub 33 kHz. Odbiornik wyposażony jest w duży wyświetlacz o dużym kontraście zapewniający czytelne wskazania w słońcu oraz automatyczne podświetlanie przydatne w zacienionych lub ciemnych miejscach. Certyfikacja CAT IV 600 V gwarantuje bezpieczeństwo podczas prac z kablami pod napięciem.

Zestaw jest gotowy do użycia i zawiera nadajnik, odbiornik, zestaw przewodów testowych, akumulator i dodatkowe bezpieczniki, a wszystko  to dostarczane jest w przenośnym futerale ochronnym. Zestaw UAT-620-EUR zawiera również cęgi sygnałowe do podawania sygnału w sytuacjach, gdy elektryczne połączenie z kablem jest niemożliwe. 

W aplikacjach wymagających wykrywania zwarć doziemnych można skorzystać z nadajnika UAT-600-TE w połączeniu z opcjonalną ramką w kształcie litery A.

Informacje potrzebne przy zamawianiu

Zastosowania

Główne obszary zastosowań

 • Lokalizowanie kabli 50/60 Hz przewodzących prąd
 • Ustalanie lokalizacji: rur metalowych*, przewodów zasilanych oraz niezasilanych
 • Śledzenie poszczególnych rur* lub kabli (zasilanych i niezasilanych)

* Śledzenie rur innych niż metalowe jest możliwe po wprowadzeniu metalowej taśmy „stalki” lub przewodu

Trzy tryby testowania do szerokiego spektrum aplikacji

 • Pasywny tryb zasilania (50/60 Hz) – śledzenie przewodów przewodzących prąd
 • Pasywny tryb radiowy (RF) – wykorzystywanie zastanych fal radiowych do śledzenia instalacji podziemnych (bez konieczności używania nadajnika)
 • Tryb aktywny korzystanie z nadajnika UAT-600-TE

Trzy tryby aktywne wykorzystujące nadajnik UAT-600-TE

 • Indukcja – nadajnik automatycznie zacznie emitować sygnał za pomocą wbudowanej anteny, dzięki któremu będzie możliwe śledzenie poszczególnych kabli w miejscach trudno dostępnych lub tam, gdzie nie można podłączyć przewodów testowych czy cęgów sygnałowych
 • Połączenie bezpośrednie za pomocą przewodów testowych – najbardziej niezawodna metoda śledzenia kabli czy rur
 • Cęgi (dołączone do zestawu UAT-620-EUR, opcjonalne w zestawie UAT-610-EUR) –zapewniają wydajną i skuteczną metodę podawania sygnału do kabla, gdy niemożliwe jest uzyskanie do niego dostępu na potrzeby kontaktu elektrycznego

Zastosowania specjalistyczne

 • 2 częstotliwości do wyboru: 8 kHz oraz 33 kHz
 • Lokalizowanie orurowania innego niż metalowe oraz linii wodno-kanalizacyjnych
 • Pomiary głębokości i prądu
 • Pomiary napięcia, rezystancji i prądu wyjściowego
 • Zaawansowane możliwości lokalizowania przy udziale dwóch osób
 • Lokalizowanie usterek uziemienia dzięki akcesoryjnej ramce w kształcie litery A AF-600-EUR

W aplikacjach wymagających wykrywania zwarć doziemnych można skorzystać z nadajnika UAT-600 w połączeniu z opcjonalną* ramką w kształcie litery A AF-600-EUR.
*(Ramka nie jest częścią zestawów serii UAT-600-EUR)

Certyfikacja bezpieczeństwa

Wszystkie przyrządy Beha-Amprobe, w tym seria UAT-600-EUR, są rygorystycznie sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa, dokładności, niezawodności i wytrzymałości w naszym nowoczesnym laboratorium testowym. Co więcej, przyrządy Beha-Amprobe służące do pomiaru prądu posiadają certyfikację zewnętrznego laboratorium testowego – UL lub CSA. Takie podejście gwarantuje, że przyrządy Beha-Amprobe spełniają lub przekraczają wymogi regulacyjne z zakresu bezpieczeństwa oraz będą przez wiele lat służyć bez względu na wymagające warunki środowiskowe.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top