Technologie

Rexroth IndraDrive oraz Rexroth IndraDyn najbardziej uniwersalna platforma napędowa na rynku

Systemy oferowane przez firmę Bosch Rexroth w prosty, ekonomiczny i bezpośredni sposób rozwiązują zadania z zakresu automatyzacji. IndraDrive wyznacza nowe standardy w technice napędowej dzięki kombinacji trzech zalet:

 • skalowalność mocy oraz zakresu funkcjonalnego,
 • uniwersalność technologii, projektowania i obsługi,
 • otwarta platforma komunikacji.

Dzięki temu IndraDrive posiada wiele zalet użytkowych takich, jak:

 • prosta realizacja od falowników, aż po najwyższej jakości aplikacje serwonapędów dzięki wspólnej platformie sterowania z otwartą pętlą sprzężenia zwrotnego i z zamkniętą pętlą sprzężenia zwrotnego,
 • skalowalna moc i zakres funkcji dzięki dowolnej kombinacji modułów sterujących i modułów mocy,
 • szerokie spektrum mocy od 100 W do 4MW,
 • Interfejs Multi-Ethernet, pozwalający na połączenie urządzenia w najbardziej popularnych sieciach komunikacyjnych na rynku

Safety on Board

Certyfikowana technika bezpieczeństwa zapewnia ochronę osób również podczas przemieszczania się osi. W porównaniu z konwencjonalnymi koncepcjami bezpieczeństwa zbędne są ochrona silnika, dodatkowe czujniki prędkości oraz częste wyłączanie zasilania przez bezpieczniki sieciowe.

Zintegrowana logika sterowania ruchem ze sterownikiem PLC zgodnym z IEC 61131-3

Zintegrowana logika sterowania przemieszczeniami dla sterownika PLC zgodnego z IEC 61131-3 może być zintegrowana w ramach tego rozwiązania jako dodatkowa właściwość, która umożliwia zastosowanie w sposób spójny otwartych standardów. To ułatwia przybliżenie klientom nowoczesnych technologii i zaoszczędza na stosowaniu nadrzędnych systemów sterowania oraz kursach szkoleniowych dla personelu.

Zintegrowane funkcje technologiczne

Parametryzowane funkcje technologiczne na bazie Motion-Logic wykonują liczne i różnorodne zadania zorientowane na procesy technologiczne. Nie wymaga to żadnej wiedzy z dziedziny programowania ze strony użytkownika.

Otwarte interfejsy

Do komunikacji z nadrzędnymi systemami sterowania maszynami i urządzeniami stosowane są powszechne na całym świecie interfejsy, takie, jak: SERCOS III Master, PROFIBUS, Multi-Ethernet (SERCOS III slave, PROFINET IO, EtherNet/IP, EtherCat), CANopen, DeviceNet oraz interfejsy analogowe i równoległe.

Zdj. Proste, ekonomiczne systemy oferowane przez firmę Bosch Rexroth.

Jedno oprogramowanie do wszystkich zadań

Inżynierski zestaw narzędzi programowych IndraWorks, przeprowadza użytkownika przez wszystkie etapy projektowania, planowania, programowania, parametryzacji, obsługi i diagnostyki.

Kompletny zakres silników

Opracowana ostatnio nowa generacja silników IndraDyn spełnia wszystkie wymagania stawiane przed nowoczesnymi systemami automatyki przemysłowej dzięki rozmaitości konstrukcji oraz unikalności parametrów eksploatacyjnych.

 • synchroniczne i asynchroniczne serwomotory o mniejszych gabarytach i większej mocy,
 • serwomotory zaprojektowane dla obszarów o potencjalnym zagrożeniu wybuchem – zgodne z normami ATEX oraz UL/CSA,
 • synchroniczne i asynchroniczne serwomotory szybkoobrotowe, takie jak silniki wrzecionowe.

IndraDrive mają moc przekonywania

Bez względu, jakie wymagania stawia użytkownik swoim systemom napędowym, rozwiązania IndraDrive oferują wachlarz korzyści, które robią wrażenie:

 • uniwersalna platforma sprzętowa,
 • skalowalna funkcjonalność,
 • unikalna koncepcja bezpieczeństwa.

Bosch Rexroth

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top