Technologie

Promark T-2000 – game changer na rynku drukarek termotransferowych

Niewielka waga, małe gabaryty, wbudowana pamięć wewnętrzna, wygodna klawiatura i podświetlany ekran – to się nie zmieniło. Na pierwszy rzut oka drukarka Promark T-2000 wygląda jak dyskretnie odświeżona wersja poprzedniego modelu. Tymczasem to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń tego typu! Czym zaskakuje nas drukarka Promark T-2000 i co może zaoferować instalatorowi? Sprawdźmy.

Promark T-2000 – co to takiego?

Promark T-2000 to najnowszy model drukarki termotransferowej Partex do drukowania oznaczników. Unowocześniona konstrukcja, kompaktowy rozmiar oraz nowe funkcje sprawiają, że T-2000 to niezastąpione urządzenie nie tylko w warsztacie instalatora, ale także na wyjazdowych serwisach oraz placach budowy.

Projektować oznaczniki, które następnie planujemy wydrukować w drukarce Promark T-2000, można na dwa sposoby:

  • w programie Promark Creator, z poziomu samego urządzenia – dzięki klawiaturze QWERTY i dużemu wyświetlaczowi.
  • Dostępna jest także aplikacja Promark Creator Go – pozwala pobierać opisy z chmury, a następnie przekazywać je do wydrukowania.

Po prostu: na baterie

Drukarka Promark T-2000 to przede wszystkim nowe podejście do zagadnienia mobilności. Brak dostępu do sieci elektroenergetycznej nie stanowi już dla instalatora najmniejszego problemu. „To zasługa zasilania bateryjnego – tłumaczy Tomasz Ćwik z firmy Partex. – Poprzednie modele drukarek z rodziny Promark dzięki swoim kompaktowym wymiarom zawsze oferowane były jako urządzenia mobilne, które można łatwo przetransportować i szybko uruchomić w dowolnym miejscu. Brakowało im tylko alternatywnego źródła zasilania – nieodłącznym elementem zestawu był zasilacz sieciowy. Promark T-2000 z kolei może być zasilana sześcioma akumulatorami AA o pojemności 1900mAh każdy. Ta funkcjonalność uniezależnia użytkownika od dostępnej infrastruktury.

Przesyłaj pliki przez Bluetooth®

Zwróćmy uwagę na kolejną, bardzo istotną kwestię. Drukarka T-2000 wcale nie musi być podłączona do komputera przewodem USB, aby drukować oznaczniki.

Mamy tu bowiem wbudowany moduł Bluetooth® – to również nowość w porównaniu do poprzedniego modelu. Aby w wygodny sposób obsługiwać drukarkę, wystarczy pobrać na smartfona lub tablet (z systemem IOS lub Android) aplikację Promark Creator Go. Aplikacja zintegrowana jest z chmurą Partex, dlatego daje nam dostęp do projektów stworzonych wcześniej na komputerze, w pełnej wersji programu. Pobrany plik następnie przesyłamy do drukarki za pomocą Bluetootha® i drukujemy na oznaczniku. Urządzenia można więc wygodnie używać na miejscu, w którym wykonywana i oznaczana jest sieć, realizowane instalacje czy montowane urządzenia – w terenie, na placu budowy, w trudnych warunkach itd.

Tym, czym zwraca uwagę aplikacja Promark Creator GO na pewno jest maksymalnie prosta i intuicyjna obsługa. Pozwala na przeglądanie plików w chmurze Partex, a następnie pokazuje wizualizację opisu na wybranym profilu. Co więcej, aplikacja, łącząc się z drukarką za pomocą Bluetootha®, wyświetla użytkownikowi informacje na temat urządzenia – dotyczące jego aktualnego statusu, sposobu zasilania, a także koloru, długości oraz bieżącego zużycia taśmy barwiącej.

Jedyne, czego potrzeba to zasięg sieci komórkowej i dostęp do Internetu. A jeśli na smartfonie nie ma ani jednej kreski? W takiej sytuacji oznacznik można zaprojektować i wydrukować na miejscu – urządzenie jest bowiem wyposażone w klawiaturę oraz wyświetlacz.

Praca w trudnych warunkach

Jak już wspomnieliśmy, urządzenie nie potrzebuje zasilania sieciowego – do drukowania nawet dużej liczby oznaczników w zupełności wystarczy tu zasilanie bateryjne. Kolejną, tym razem opcjonalną funkcjonalnością, dzięki której drukarka może pracować również w wymagających warunkach jest podgrzewacz profili. Możliwość trzystopniowej regulacji temperatury sprawia, że nie musimy przenosić urządzenia do cieplejszego pomieszczenia czy samochodu, aby wydrukować oznacznik. Świetną jakość wydruku osiągniemy nawet przy temperaturze +5˚C. Podgrzewacz obsługuje wszystkie rozmiary profili, a do tego pracuje w dwóch trybach: ciągłym albo automatycznym, który załącza się przy rozpoczęciu drukowania.

Drukowanie rozproszone

Czym jeszcze zaskakuje nas Promark T-2000? Na uwagę na pewno zasługuje funkcja drukowania rozproszonego. Możliwe jest drukowanie na kilku drukarkach jednocześnie. Co istotne, w tym samym czasie każde urządzenie może drukować inną treść na różnych profilach. Jak to zrobić? Po prostu wybieramy projekt, ustawiamy odpowiednie parametry i klikamy „drukuj”. Powtarzamy to przy kolejnym oznaczniku. I kolejnym. Nie musimy czekać z rozpoczęciem nowego drukowania do końca aktualnej operacji. Pozwala to na znaczne przyspieszenie prac – a czas, jak dobrze wiemy, jest kluczowy na miejscu budowy czy instalacji.

Promark T-1000 a T-2000 – co jeszcze się zmieniło?

Każda ze wskazanych funkcjonalności to prawdziwy game changer w dziedzinie drukowania mobilnego. Zasilanie bateryjne, komunikacja Bluetooth® i możliwość ściągania plików z chmury, a do tego podgrzewanie profili sprawia, że drukarka Promark T-2000 to jedno z najbardziej zaawansowanych, a do tego jakże wygodnych w użyciu tego typu urządzeń na rynku. To jednak nie wszystkie zmiany, jakie wprowadził producent? Urządzenie zyskało większą pamięć wewnętrzną – powiększoną z 60 do 250 tysięcy znaków. Poza tym można w nim drukować większe profile niż poprzednio (o średnicy do 8 mm). W drukarce znalazły się dłuższe o 50% taśmy barwiące (aktualnie długość taśmy to aż 150 metrów). Dodatkowo dodano pośrednie wysokości czcionek – 2,6 oraz 4 mm.

Moduł Bluetooth®, intuicyjna aplikacja, zasilanie bateryjne, podgrzewacz profili i możliwość drukowania rozproszonego sprawiają, że Promark T-2000 to uniwersalne urządzenie, którego nie może zabraknąć w asortymencie profesjonalnego instalatora. Jeśli zależy nam na tym, aby uzyskać niezależność od zewnętrznego zasilania czy warunków na miejscu przeprowadzania prac, warto pomyśleć o wymianie swojej starej drukarki oznaczników na T-2000.

Partex

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top