Nowości

Nowe rozłączniki bezpiecznikowe skrzynkowe serii KETO

Niemiecka firma JEAN MÜELLR, czołowy producent rozłączników bezpiecznikowych na świecie, wprowadza nową generację rozłączników skrzynkowych KETO. Poprzednia generacja LTL była produkowana przez ponad 20 lat, dlatego po kilku latach przygotowań są już od niedawna dostępne na rynku wykonania KETO na płytę i na szyny o rozstawie 60 i 100 mm w wersjach 1,2,3 i 4 biegunowych dla wielkości wkładek NH00 i NH1 oraz 3 polowe wykonanie o wielkości NH2 i NH3. We wrześniu 2016 mają się pojawić wykonania 1,2 i 4 polowe do wkładek NH2-NH3, aparaty do wkładek NH4a do 1600A będą dalej z typoszeregu LTL. W ofercie są także aparaty 1 polowe montowane na jedną szynę. Możliwy jest też montaż na szynie TH35 (wlk. 00 do 160A), co pozwala zastosować aparaty w wielu różnych aplikacjach.

Nowe rozłączniki bezpiecznikowe skrzynkowe serii KETO wykonane zgodnie z normą PN 60947-3 zapewniają bezpieczną i niezawodną eksploatację urządzeń w sieciach niskiego napięcia w rozdzielnicach głównych, pod-rozdzielnicach, układach sterowania i kompensacji mocy biernej. W zależności od napięcia charakteryzują się różnymi kategoriami użytkowania np.: AC23B dla 400V, DC22B dla 250V itp. Rozłączniki KETO wykonane są w stopniu ochrony IP20 i mogą pracować przy napięciu przemiennym AC690V lub stałym DC440V. Podłączenia kablowe mogą być realizowane za pomocą zacisków śrubowych, pryzmatycznych, obejmowych lub ramkowych (max. do 300mm²). Osłony przyłącza góra/dół są w standardowym wyposażeniu rozłącznika. Każdy aparat może być plombowany lub zamykany dodatkową kłódką. Od frontu dzięki otworom w osłonie możliwy jest pomiar napięcia miernikiem zewnętrznym. Pokrywę z wkładkami można zdejmować i wieszać obróconą o 180° na zaczepach plastikowych tym samym uzyskując pozycję „parkowania”. Stan wkładek NH monitorowany może być za pomocą elektronicznej (2 wersje), mechanicznej lub elektromechanicznej kontroli stanu. Oczywiście dostępny jest w ofercie także dodatkowy mikroprzełącznik do kontroli stanu załączenia pokrywy.

Przy montażu rozłączników na szynach prądowych obracalne o 180° zaciski przyłączeniowe umożliwiają uzyskanie odpływu górą lub dołem. System dodatkowych osłon pozwala na wyrównanie wysokości zabudowy aparatów od wielkości 00 do 3, dzięki czemu w łatwy sposób można dostosować maskownicę w rozdzielnicy. Specjalne wykonanie EST rozłączników KETO na szyny o rozstawie 60 mm dzięki zaciskom u góry, u dołu i połączeniu z tyłu z szynami pozwala jednocześnie zasilać system szyn i zabezpieczać urządzenie lub instalację podłączone do tego aparatu.

W ofercie znajduje się bardzo szeroka gama akcesoriów dodatkowych jak np. wiele typów zacisków kablowych oraz różnorodnych, kilkudziesięciu dodatkowych osłon, pozwalających zastosować rozłączniki KETO w wielu  standardowych rozdzielnicach. Można też dokupić elementy montażowe pozwalające samemu połączyć aparaty 1- i 2-bieg. w dwupolowe lub też dołożyć 4 biegun do rozłącznika 3 polowego.

Dzięki swojej konstrukcji oraz bogatej ofercie osprzętu dodatkowego rozłączniki KETO stanowić będą z pewnością wyposażenie wielu rozdzielnic niskiego napięcia, gdzie bezpieczeństwo obsługi i ciągłość zasilania są nadrzędnym celem.

Zbigniew Błażejewski, 
JEAN MUELLER POLSKA sp. z o.o.

www.jeanmueller.pl

 

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top