Technologie

Nowa era druku termotransferowego: drukarki z serii MK10

Dzięki nim przeprowadzisz prace w dowolnym miejscu i w dowolnych warunkach, na bieżąco projektując i drukując oznaczenia. Pozwól, by nowoczesna technologia wykonała część obowiązków za Ciebie – poznaj wygodne w obsłudze, przenośne drukarki Partex, z którymi osiągniesz kolejny poziom w dziedzinie profesjonalnego znakowania instalacji i urządzeń.

Jesteś profesjonalistą? Jeśli tak, priorytetem jest dla Ciebie zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędu. Po drugie: trwałość opisu – tak, aby był on czytelny nie tylko za kilka miesięcy, ale nawet po wielu latach. Co jeszcze? Na pewno czas. Nie warto tracić go na mozolne, ręczne nanoszenie oznaczeń. Na szczęście istnieją nowoczesne narzędzia, które usprawnią Twoją pracę w tych trzech wymienionych aspektach.

Drukarki do znakowania: bez nich się nie obejdzie

Tradycyjne metody, czyli ręczna identyfikacja instalacji, w większości sytuacji nie mają już racji bytu. Wystarczy chwila nieuwagi, a może dojść do pomyłki. Przedłużenie się prac będzie tu jedną z najmniej poważnych konsekwencji.

Należy sięgać po rozwiązania, dzięki którym możliwe jest:

  • stworzenie jasno i czytelnie opisanej sieci, urządzenia, elementu, instalacji itd.;
  • zaprojektowanie powtarzalnych opisów, opartych na tym samym kluczu, symbolach, prostych do odczytania;
  • uzyskanie jak najtrwalszego oznaczenia, które nie podda się działaniu warunków środowiskowych;
  • szybkie przeprowadzenie procesu znakowania.

Niezawodność, czytelność, powtarzalność. Drukarki MK10

Wszystkie wyżej wymienione kryteria są możliwe do spełnienia jedynie za pomocą nowoczesnych drukarek termotransferowych. Do codziennej pracy warto wybrać uniwersalny model, który pozwoli na zadrukowanie różnego rodzaju elementów i powierzchni – od etykiet na aparaty elektryczne po oznaczniki na kable i przewody. Przykładem takiego urządzenia są drukarki z serii MK10 od Partex.

MK10-EOS2 oraz MK10-EOS5 to bardzo wydajne modele do zastosowań półprzemysłowych, które już zdążyły zrewolucjonizować rynek. Są wygodne, poręczne, a mimo niewielkich rozmiarów pozwalają na profesjonalne oznaczenie dziesiątek kilometrów instalacji elektrycznych i elementów szaf sterowniczych. Kolorowy, dotykowy i intuicyjny w obsłudze wyświetlacz, pozwala na błyskawiczne wybranie materiałów do wydruku lub nawet zaprojektowanie i wykonanie prostego oznaczenia na miejscu przeprowadzania prac. Jeśli doposażyć modele o perforator, urządzenia będą podawać, drukować profile z prędkością 150 mm/s, a oprócz tego perforować je, co znacznie ułatwi proces znakowania. Podczas gdy MK10-EOS2 i MK10-EOS5 to naprawdę świetne sprzęty dla średniej wielkości instalacji, w przypadku zastosowań przemysłowych i dużej liczby oznaczników do zadrukowania niezastąpiona będzie drukarka MK10-SQUIX. Jest dwa razy szybsza i niezwykle wytrzymała. Istotną zaletą tej drukarki jest regulowany docisk głowicy, który pozwala na drukowanie profili Partex o różnych grubościach, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej jakości wydruku.

Interesującym rozwiązaniem jest też urządzenie, dzięki któremu wykonasz trwały, termotransferowy nadruk na dwóch stronach oznacznika jednocześnie. Opis naniesiony za pomocą drukarki MK10-DH może być różny lub taki sam po obu stronach oznacznika. Zostało to tak przemyślane, aby po obróceniu oznacznika napis zawsze pozostawał w tej samej orientacji. Obudowa drukarki pozwala na umieszczenie wewnątrz urządzenia profili do zadruku na rolkach/ dyskach o średnicy do 300 mm. Umożliwia to wykonanie większości prac bez użycia dodatkowych stojaków na rolki.

Akumulator do przenośnej drukarki MK10EOS5-MOBILE

Śpiew przyszłości: mobilność

Mobilność to już nie puste hasło, a standard, do którego dążą także producenci rozwiązań do oznaczania instalacji i systemów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że drukarka MK10-SQUIX posiada wbudowany już moduł Wi-Fi, natomiast MK10-EOS2, i MK10-EOS5 można w takie moduły doposażyć, dzięki czemu staną się one w pełni samodzielnymi urządzeniami do zadruku w dowolnym miejscu – wystarczy dostęp do internetu. Ponadto MK10-E0S5 występuje w wersji mobilnej, na baterie, w związku z czym zupełnie nie potrzebuje podłączenia do sieci. Co więcej, każda z drukarek serii MK10 firmy Partex wyposażona jest w kabel USB, dzięki czemu bez problemu podłączysz ją do laptopa. Oznacza to, że etykiety czy oznaczenia można projektować nie tylko w siedzibie firmy, ale i na miejscu przeprowadzania pracy, korzystając przy tym z wygodnego w obsłudze autorskiego oprogramowania Promark Creator.

Tego jeszcze nie było: oznacznik PCT

Poręczne, mobilne drukarki z podłączeniem do internetu – to tylko niektóre z nowości, którymi może pochwalić się firma Partex. Nie zapominajmy, że dopiero co na rynku pojawiły się pierwsze takie na świecie i póki co jedyne oznaczniki o profilu otwartym dostępne do zadruku drukarkami termotransferowymi. Dzięki ciągłej formie prędkość opisywania oznaczników dochodzi nawet do 400 sztuk na minutę! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zminimalizujesz ryzyko błędów, uzyskasz czytelny opis o maksymalnej żywotności, a jednocześnie przyspieszysz prace. Drukarki termotransferowe z rodziny MK10 pozwalają na błyskawiczne uzyskanie spersonalizowanego, a do tego trwałego oznaczenia. Do tego dochodzi tempo zadruku, a jednocześnie możliwość nanoszenia opisu na oznaczniki otwarte w formie ciągłej. Nic dziwnego, że najnowsze rozwiązania firmy Partex już zdążyły zrewolucjonizować rynek.  

Partex

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top