Technologie

LED Varioline – nowa seria lamp do szaf elektrycznych od STEGO

STEGO wprowadza na rynek nową lampę LED Varioline, najwydajniejszą lampę LED do obudów w jego asortymencie. Jej mocne i jednorodne światło zapewnia naturalne oświetlenie i niezakłócony odbiór kolorów, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa użytkownika. Wersje z opcjonalnym, zintegrowanym gniazdem zapewniają dodatkowe możliwości aplikacji.

Rys. 1. Lampy LED Varioline 021/022 o mocy 11W i 16W.

Lampa LED Varioline firmy STEGO łączy w sobie: mocne oświetlenie oraz kompaktowy rozmiar. Dostępna jest w dwóch wersjach: w rozmiarze od 400 do 700 mm, zapewnia ponad 1000 Lm / 1700 Lm przy umiarkowanym poborze mocy 11W / 16W. Pozwala oświetlić wnętrze nawet dużej szafy sterowniczej. Półprzezroczysta, w związku z tym nieoślepiająca, obrotowa tuba jest wyposażona w jasne diody LED o średniej mocy. Kąt świecenia wynoszący 120 ° umożliwia jednolite doświetlenie szaf sterowniczych i obudów. Specjalnie dobrane diody LED zapewniają długą żywotność wynoszącą 60 000 godzin, co sprawia, że LED Varioline jest praktycznie bezobsługowa. Lampy LED Varioline emitują sprawdzone w praktyce światło dzienne o barwie 6500 K, dzięki czemu użytkownicy mają zapewnione naturalne warunki widzenia i niezakłócone odwzorowanie kolorów.

Rys. 2. Lampy LED Varioline 121/122 z gniazdem serwisowym.

Oprócz doskonałego oświetlenia, lampa  LED Varioline zapewnia również szereg innych funkcjonalności przydatnych w obsłudze innych urządzeń elektrycznych zamontowanych w szafach. Na przykład LED Varioline 121/122 ma zintegrowane gniazdo do zasilania laptopów lub urządzeń diagnostycznych. Dostępne są liczne europejskie i międzynarodowe gniazda, np. amerykańskie i australijskie.

LED Varioline oferuje również wiele opcji załączania. Wyłącznik, detektor ruchu lub połączenie dla zewnętrznego przełącznika drzwiowego umożliwiają dostosowanie do wymogów różnych aplikacji. Jako opcje montażu dostępne są mocowanie śrubowe lub magnetyczne, co pozwala na elastyczną i mało podatną na wibracje instalację lampy. Kaskadowe łączenie ułatwia konfigurowanie bardziej rozbudowanych systemów oświetleniowych. Istnieje możliwość połączenia szeregowego do ośmiu lamp. Lampy posiadają dopuszczenia i badania CE, UL, VDE, EAC, RoHS3.

Piotr Żurek, STEGO Polska sp. z o.o.

www.stego.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top