Technologie

Kamera termowizyjna FLIR Cx5 do pracy w strefie zagrożonej wybuchem

Kamera termowizyjna przeznaczona do strefy zagrożonej wybuchem musi spełniać wiele wymagań, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników i minimalizować ryzyko wybuchu. W takie wymagania wpisuje się nowa kamera termowizyjna FLIR Cx5. Model ten certyfikowany jest przez odpowiednie organy, takie jak ATEX, IECEx w strefie IEC Ex IIC T4 II Gc II 3 G oraz Ex tc IIB T135 C Dc. W porównaniu do wcześniej oferowanych urządzeń kamera termowizyjna FLIR Cx5 jest dużo tańsza i dostępna dla większej grupy użytkowników zachowując podstawowe możliwości pomiarowe.

Wyposażona w 3,5” ekran dotykowy który zapewnia łatwą nawigację przez menu kamery i potrzebne funkcje pomiarowe. Kamera termowizyjna posiada rozdzielczość 160×120 pikseli oraz obiektyw szerokokątny który świetnie sprawdza się przy pomiarach w ciasnych pomieszczeniach czy do inspekcji rozdzielni elektrycznych, silników czy oceny izolacji. Tak jak każda kamera FLIR-a posiada funkcję MSX która nakłada na termogram kontury z obrazu widzialnego dzięki czemu możemy uzyskać dużo więcej informacji na obrazie termicznym.

Model ten pozwala na pomiar w zakresie od -20°C do 400°C. DO szybkich zmian zakresu producent zastosował nową funkcję która nazwał 1-Touch level/span pozwala ona w trybie ręcznym doboru zakresu temperatury na dobranie najlepszego kontrastu do badanego obiektu poprzez jednokrotne naciśnięcie na ekranie urządzenia. Innowacyjna jest też możliwość przesyłania zdjęć podczas pomiarów bezpośrednio do chmury FLIR Ignite z której bezpośrednio możemy edytować termogramy lub synchronizować jest do wybranego folderu w naszym komputerze, skraca to czas przesyłania zdjęć i daje dostęp do termogramów nawet przy zablokowanych portach USB. Zdjęcia można następnie analizować w oprogramowanie FLIR Thermals Studio i sporządzić raport z inspekcji – oprogramowanie do pobrania ze strony producenta po rejestracji konta. Kamera umieszczona jest w specjalnej obudowie, która będzie zapewniała bezpieczeństwo i ochronę przed wybuchem, a także jest iskrobezpieczna.

Model ten przeznaczony jest do pracy w strefach zagrożenia wybuchem przez co można dokonywać nim kontroli w miejscach gdzie wcześniej nie było takich możliwości. Więcej informacji na stronie www.europro.com.pl

Autoryzowany dystrybutor Teledyne FLIR

Euro Pro Group Renata Gonet, ul. Jałowcowa 1, 58-200 Dzierżoniów

Tel. 697 790 707

www.europro.com.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top