Technologie

Jak zapewnić bezpieczeństwo energetyczne obiektu przy 20-tym stopniu zasilania?

Co roku gorące lato i związany z tym skokowy wzrost zużycia prądu na potrzeby m.in. klimatyzacji i wentylacji bytowej – powodują przeciążenia systemu energetycznego w Polsce. Fale upałów, które zdarzały się w poprzednich latach, również i w tym roku mogą zmusić operatorów systemu przesyłowego do wprowadzenia niższych poziomów zasilania. Zgodnie z ustawą – Prawo energetyczne [z 10.04.97 roku Dz.U.z 2012 r. poz. 1059, z późn. zm.], najdotkliwszy 19 i 20 stopień zasilania oznacza, że dany obiekt może zostać zmuszony do pobierania energii nie pozwalającej na normalne funkcjonowanie czy utrzymanie pełni mocy produkcyjnych.
Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zminimalizowanie skutków przerw w zasilaniu oraz ograniczeń w dostawie energii elektrycznej jest zastosowanie lokalnego źródła zasilania – agregatu prądotwórczego najlepiej renomowanego producenta – koncernu Caterpillar, w Polsce reprezentowanego przez firmę Eneria.

Pełna gama agregatów Cat® 9,5-4000 kVA

Firma Eneria oferuje pełną gamę urządzeń, zarówno agregaty niskonapięciowe 0,4kV o mocy 9,5 – 3000 kVA, jak i największe na świecie agregaty z silnikami Cat® C175 o mocy 4000 kVA, dostępne z prądnicami na średnie napięcie 3,3kV oraz 11kV. Zespoły są dostępne w wersjach nieobudowanych, obudowanych i w specjalnych kontenerach technologicznych. Modele o mocy powyżej 1 MW
są idealne dla dużych zakładów produkcyjnych, elektrowni czy serwerowni. Agregaty  o średniej mocy to optymalne zasilanie dla fabryk, centrów logistycznych czy obiektów biurowych. Są to specjalne produkty dla najbardziej wymagających klientów. Agregaty Cat® wraz z odpowiednio zaprojektowanym układem samoczynnego załączania rezerwy, stanowią lokalne i pewne źródło zasilania awaryjnego, na wypadek przerw i ograniczeń w dostawie energii elektrycznej.

Gwarancja zasilania Cat® – pełne wsparcie Enerii

Pewny sprzęt to podstawa bezpieczeństwa energetycznego. Niemniej istotną kwestią jest również odpowiednie wsparcie oraz jakość instalacji technologicznych tzw. około-agregatowych takich jak: wentylacja, wyrzut spalin, instalacja paliwowa. Biuro projektowe Enerii pomaga zarówno w doborze optymalnego agregatu dzięki zaawansowanym narzędziom – CAT® Spec Sizer, jak i w indywidualnym dopasowaniu instalacji do potrzeb użytkownika i inwestora. Cały układ jest projektowany dokładnie do potrzeb danego obiektu.
Zgodnie z filozofią Caterpillar – projektując najbezpieczniejszy układ zasilania rezerwowego, opieramy go o niezawodne agregaty Cat®, starając się zachować możliwie jak największą prostotę całego systemu. Ważne jest by dane odbiory były zasilane przez jak najmniejszą liczbę urządzeń, również agregatów. Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie jednego agregatu dla określonej mocy odbiorników. To najlepsza gwarancja niezawodności, prostoty i wydajności systemu zasilania.
 

Schemat instalacji podstawowej i rezerwowej

Chcąc mieć pewność, że dany obiekt oraz jego usługi lub produkcja będą miały pełne zasilanie, niezależnie od awarii lub planowych redukcji dostaw prądu – warto skorzystać z wypróbowanych rozwiązań. W świecie Caterpillar, bezpieczeństwo energetyczne każdego obiektu jest naszym priorytetem. Nasza dogłębna wiedza i bogate doświadczenie pozwalają nam budować światowej klasy systemy energetyczne w oparciu o niezawodne agregaty CAT® – diesla i gazowe. Dzięki nim Twój biznes będzie zabezpieczony na lata. Z nami zbudujesz swój sukces.
 
Agnieszka Zawadka
Power Systems Manager
Eneria Sp. z o.o.
www.eneria.pl
agregaty@eneria.pl
+48 22 201 36 56
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top