Technologie

Gwarancja zasilania CAT

Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego jest obecnie jednym z kluczowych zagadnień dla całego biznesu. Niezależnie czy kwestia ta dotyczy obiektu handlowego czy zakładu przemysłowego, najlepszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest instalacja agregatu prądotwórczego. To pewność, że niezależnie od stanu sieci, częstych zaników napięcia czy też ewentualnych uszkodzeń linii energetycznych, dany obiekt ma pełną gwarancję zasilania oraz jest zapewniona ciągłość działania przedsiębiorstwa. Instalacja agregatu to również ochrona przed wymiernymi stratami finansowymi, związanymi z ryzykiem zatrzymania produkcji, niewywiązania się na czas ze zleceń czy niemożnością obsługi klientów. Agregat to obecnie jedyne pewne zabezpieczenie przez tzw. black-outem czy 20-tym stopniem zasilania. A te wg ostatnich prognoz będą się zdarzały coraz częściej.

Po pierwsze jakość

Jakość zasilania staje się coraz istotniejszym kryterium wyboru dla inwestorów decydujących się na inwestycję w układ zasilania gwarantowanego. Jedynie niezawodny i sprawdzony produkt może być gwarantem bezpieczeństwa energetycznego. Jednymi z najbardziej znanych i cenionych są zespoły prądotwórcze światowego lidera – amerykańskiej firmy Caterpillar Inc., mogącej się poszczycić ponad 85-letnim doświadczeniem w zakresie produkcji i rozwoju technologii silników diesla. W Polsce CAT® jest reprezentowany przez wyłącznego przedstawiciela – firmę Eneria, posiadającą w swojej ofercie agregaty diesla oraz gazowe. Dzięki olbrzymiemu doświadczeniu w doborze i kompleksowej instalacji zespołów, Eneria realizuje projekty zarówno dla odbiorców prywatnych, zakładów produkcyjno-usługowych, jak i dla dużych fabryk czy serwerowni. O jej doświadczeniu świadczą instalacje dieslowe o łącznej mocy ponad 420 MVA. To prawdopodobnie największa moc zainstalowana przez jedną firmą w Polsce. Dynamiczny rozwój firmy został również doceniony przez niezależne instytucje – Eneria w 2014 została uhonorowana Gazelą Biznesu.

Niezawodna technologia CATERPILLAR

Agregaty Caterpillar charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i pracy. Są projektowane i produkowane po to by jak najefektywniej dostarczać energię elektryczną. By stanowić silne serce każdego układu energetycznego przechodzą nie tylko niezliczone, rygorystyczne testy fabryczne w fazie prototypowej i produkcyjnej ale również setki tysięcy godzin udowodnionego, niezawodnego działania w szerokiej gamie maszyn CAT®. Wszystkie modele pochodzą z fabryk Caterpillar certyfikowanych ISO9001 oraz ISO14001.

Agregaty diesla – gdy liczy się moc

Agregaty diesla to podstawa układów zasilania rezerwowego. Zapewniają zasilanie najczęściej w trybie stand-by czyli głównie na wypadek awarii sieci miejskiej. Urządzenia te wyposażone są w niezawodne silniki i prądnice CATERPILLAR. Stanowią idealne zabezpieczenie energetyczne dla centrów handlowych, inteligentnych biurowców, obiektów strategicznych, serwerowni oraz dużych fabryk. Są one dostępne w szerokiej gamie mocy od 13,5-4000kVA. Modele o mocy 3 i 4MVA, zbudowane w oparciu o nowoczesne 16 i 20 cylindrowe silniki C175 – to największe jednostki diesla na świecie.
Agregaty CAT o mocy powyżej 1 MVA, to nie tylko standardowe rozwiązania w oparciu o zasilanie olejem napędowym. Dzięki zaawansowanej technologii, silniki wybranych modeli pozwalają na zastosowanie szerokiej gamy paliw alternatywnych w tym:

  • paliw roślinnych (oleju rzepakowego),
  • olejów przemysłowych,
  • prefabrykowanych tłuszczów zwierzęcych,
  • pochodnych poliolefin (PET’ów).

Zastosowanie tych nietypowych rozwiązań jest korzystne zarówno dla środowiska naturalnego jak i dla samych użytkowników. Dzięki tym ekologicznym rozwiązaniom mogą oni pozyskiwać energię niższym kosztem, jak również ubiegać się o dopłaty z tytułu efektywnego zagospodarowania szkodliwych odpadów.

Kompleksowe rozwiązania

Eneria gwarantuje kompleksowe rozwiązania. Zapewnia profesjonalne doradztwo techniczne w doborze urządzenia (przy wsparciu profesjonalnych narzędzi m.in. CAT® SpecSizer) oraz w projektowaniu instalacji. Własne biuro projektowe realizuje projekty wykonawcze i powykonawcze instalacji pomocniczych agregatów oraz bierze udział w przygotowaniu operatów środowiskowych. Firma posiada rozbudowany dział realizacji zapewniający sprawną i bezpieczną instalację oraz bogate doświadczenie w wykonawstwie „pod klucz”. Realizuje również budowę projektowanych przez siebie zabudów kontenerowych o bardzo wysokim poziomie wyciszenia. O konserwację i obsługę posprzedażową dbają wysoko-wykwalifikowani technicy z działu serwisu, szkoleni przez CAT®.

Gwarancja zasilania CAT® – pełne wsparcie ENERII

Eneria, to nie tylko kilkudziesięcioletnie doświadczenie międzynarodowego koncernu Caterpillar, ale również wiedza i know-how polskich inżynierów, poparta bogatym doświadczeniem w realizacji inwestycji o najwyższym standardzie. Od ponad 20 lat firma oferuje najwyższej jakości agregaty CAT® i zapewnia pełne wsparcie, na każdym etapie realizacji danego projektu.

Agregaty CAT® – gdy potrzebujesz niezawodnego zasilania ze wsparciem na najwyższym poziomie.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.eneria.pl

Eneria

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top