Technologie

Grupa Cantoni

Grupa Cantoni jest wiodącym w kraju i na świecie producentem silników elektrycznych i systemów napędowych w zakresie mocy od 0,04kW do 6000kW, hamulców do silników oraz narzędzi (w tym skrawających).

Produkcja silników jest realizowana w zakładach:

 • Besel S.A. – rok założenia 1950 r.
 • Celma Indukta S.A. – rok założenia 1878 r. i 1920 r.
 • Emit S.A. – rok założenia 1921 r.
 • Hamulce produkowane są w firmie Ema-Elfa Sp. z o.o. – rok założenia 1954 r., natomiast narzędzia skrawające w firmie Fenes S.A.
 • Spółki Fana Narzędzia Sp. z o.o., Besel Formit Sp. z o.o., Narmod Sp. z o.o. produkują komponenty i narzędzia używane w produkcji.

Oferta Grupy Cantoni obejmuje silniki jednofazowe i trójfazowe ogólnego przeznaczenia, w klasach sprawności IE4, IE3, IE2, IE1, jak również silniki do specjalnych zastosowań lub przeznaczone do pracy w szczególnych warunkach. Należą do nich silniki przeciwwybuchowe, trakcyjne, do pomp, dla przemysłu chemicznego i maszynowego, do pracy na statkach, w kopalniach i w elektrowniach oraz silniki do wielu innych aplikacji w różnych gałęziach przemysłu. Oferujemy silniki zaprojektowane i wykonane na indywidualne zamówienie klienta. Nasze silniki spełniają normy krajowe i międzynarodowe.

Jedna ze Spółek należących do Grupy Cantoni, firma Celma Indukta S.A., wprowadziła nową serię silników ognioszczelnych (E)cSTe sprawności IE3. Na zdjęciu widoczny jest silnik EcSTe315M4B-IE3-H z hamulcem elektromagnetycznym typu HEX (produkcji firmy Ema-Elfa Sp. z o.o.).

Techniczna charakterystyka nowej serii silników ognioszczelnych (E)cSTe80…315 (IE3)

Silnik typu cSTe250M..-IE3 (IIC) po zakończeniu badań cieplnych i elektrycznych w akredytowanym przez CSA laboratorium zakładowym CELMA INDUKTA SA, został poddany badaniom wybuchowym w zewnętrznym laboratorium jednostki notyfikowanej (KDB). Badania zostały przeprowadzone wg najnowszych wymagań ATEX i zakończyły się wynikiem pozytywnym.

Główne cechy silników nowej serii (E)cSTe80…315 (IE3) to:

 • kompletnie nowa konstrukcja dostępna w klasie sprawności IE2 lub IE3;
 • cały zakres dostępny z dopuszczeniem dla grupy IIC;
 • oddzielna/dodatkowa skrzynka zaciskowa dla czujników temperatury lub wyposażenia dodatkowego (wielkości 160…315);
 • opcjonalne wykonanie z 6-cioma izolatorami z możliwością połączenia uzwojeń w trójkąt (∆) lub w gwiazdę(Y);
 • klasa izolacji: F/B;
 • stopień ochrony: IP55;
 • zoptymalizowany układ chłodzenia (obniżona głośność, ograniczone straty mechaniczne);

Aktualnie produkowane są na potrzeby badań atestacyjnych prototypy kolejnych wielkości silników nowej serii (280, 225, 200, 180, 160, 132 i 112).

Od dziesięcioleci Grupa Cantoni spełnia oczekiwania swoich klientów wdrażając nowe technologie, poprawiając jakość produktów i rozwijając procesy inżynierskie, dlatego tak duże zainteresowanie produktami marki Cantoni potwierdza ich ogromną wartość rynkową i wysoką jakość.

Więcej szczegółów na www.cantonigroup.com.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top