Nowości

Falowniki VT Drive dostępne już w Polsce

Aby zapewnić swoim Klientom jak najlepszą ofertę falowników (przetwornic częstotliwości) przy jednoczesnym zachowaniu rozbudowanych możliwości i atrakcyjnej ceny, INTROL wprowadził do oferty nową rodzinę falowników VT Drive.

Zastosowanie

Falowniki, a dokładniej przetwornice częstotliwości to urządzenia stosowane do płynnej regulacji prędkości obrotowej silników, oszczędności energii, zabezpieczenia silników i kontroli nad silnikiem w procesie produkcyjnym. Falowniki VT Drive oferują pełną kontrolę nad silnikami o mocach od 0,4 kW do 3550 kW i dla napięć: 230 V, 400 V, 690 V, 1140 V. Zastosowanie urządzeń VT Drive to praktycznie wszystkie branże, w których maszyny posiadają silniki elektryczne. Przykłady zastosowań to aplikacje pompowe, wentylatory, podajniki, podnośniki, szlifierki, frezarki, tokarki, obrabiarki, maszyny technologiczne i wiele innych.

Rozbudowane możliwości

Rozszerzając ofertę falowników o nowe modele, INTROL postarał się zaoferować szereg dodatkowych rozwiązań i korzyści. Dlatego też nowe falowniki VT Drive posiadają zaawansowane funkcje, spośród których najważniejsze to:

  • zdejmowalny panel operatorski (hmi), który jednocześnie pełni funkcje dodatkowej pamięci – za jego pomocą można przenosić nastawy parametrów pomiędzy różnymi falownikami VT Drive,
  • przeciążalność 150%/60sek lub 190%/2sek,
  • sterowania: skalarne, wektorowe bezczujnikowe, wektorowe ze sprzężeniem zwrotnym, momentowe,
  • wbudowane tranzystory hamowania,
  • wbudowany sterownik PLC i regulator PID
  • bardzo dobrze rozwiązany problem z chłodzeniem – wysokowydajne radiatory i wentylatory odpowiednio rozwiązują problem z chłodzeniem. Dostępne są również modele falowników, gdzie radiator może być całkowicie wysunięty poza obręb szafy, w której znajduje się falownik – w takim przypadku następuje całkowite odprowadzenie ciepła,
  • wbudowana komunikacja Modbus RTU,
  • standardowo wbudowane wejścia i wyjścia dyskretne i analogowe, możliwość rozbudowy o dodatkowe karty rozszerzeń: z wejściami/wyjściami, enkoderowe/resolverowe, komunikacyjne,
  • możliwość programowania zarówno z wyświetlacza (intuicyjne menu), jak również z poziomu komputera (darmowe oprogramowanie)

Introl_grupa

Dostępne modele falowników VT Drive

Oferta falowników VT Drive posiada odpowiednio zaprojektowane rozwiązania dla poszczególnych aplikacji, tak więc w typoszeregu VT Drive dostępne są następujące modele falowników:

VT Drive serii V8 – standardowy wysokowydajny serwonapęd (falownik do układów serwo)
Stopień napięcia: 220V, 380V
Zakres mocy: 0,4KW ~ 220KW

VT Drive serii V7 – wysokowydajny falownik dźwigowy
Stopień napięcia: 380V, 690V
Zakres mocy: 0,7KW ~ 500KW

VT Drive serii V6 – falownik z możliwością sterowania momentem
Stopień napięcia: 220V, 380V
Zakres mocy: 0,4KW ~ 500KW

VT Drive serii V5 – ekonomiczny falownik o zaawansowanych możliwościach sterowania wektorowego
Stopień napięcia: 220V, 380V, 690V, 1140V
Zakres mocy: 0,4KW ~ 3MW

Falowniki dla polskiego odbiorcy

Dostępne w Polsce falowniki VT Drive posiadają darmowe oprogramowanie narzędziowe, które jest w pełni w języku polskim. Dzięki temu każda osoba będzie mogła w łatwy sposób skonfigurować przetwornicę VT Drive. Oczywiście, oprócz oprogramowania, w języku polskim dostępna jest również pełna dokumentacja oraz skrócona instrukcja (do tzw. szybkiego uruchomienia). INTROL jest autoryzowanym dystrybutorem falowników marki VT Drive na terenie Polski, zapewniając szkolenia, wsparcie techniczne, pomoc przy uruchomieniu, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oferowanych falowników.

karta rozszerzen_Introl

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat nowych na polskim rynku falowników należy skontaktować się z Działem napędów i sterowania INTROL sp. z o.o.: tel. 32 7890051 / tel. 32 7890054.

Szczegółowe informacje o falownikach także na stronach: www.introl.pl oraz www.sklep.introl.pl.

INTROL

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top