Technologie

Automatyczny układ UPG40-S

Automatyczny układ probierczy do badania dielektrycznego sprzętu ochrony osobistej UPG40-S jest nowoczesnym urządzeniem dedykowanym do badania elektroizolacyjnych rękawic, butów i kaloszy ochronnych. Stanowisko umożliwia przeprowadzanie okresowych badań elektrycznych zgodnie z obowiązującymi normami PN-EN 60903 oraz PN-EN 50321.

Układ UPG40-S umożliwia jednoczesne badanie do 6 rękawic, kaloszy, lub półbutów izolacyjnych. Proces pomiarowy przebiega zgodnie z wymaganiami zawartymi w normie PN-EN 60903 oraz PN-EN 50321. Zawarte w niej parametry badania, są fabrycznie wprowadzone do pamięci urządzenia. Przebieg próby może być również zaprogramowany według parametrów zdefiniowanych przez użytkownika.

Po umieszczeniu badanego sprzętu w urządzeniu całość badania przeprowadzana jest w sposób automatyczny. Badane obiekty są napełniane wodą i zanurzane według poziomów określonych w normie. Następnie na zbiornik z wodą podawane jest wysokie napięcie. Elektrody umieszczone w badanych obiektach wyposażone są w układ pomiaru prądu upływu oraz wyłącznik pneumatyczny. Użytkownik może w czasie rzeczywistym obserwować wartości prądu na poszczególnych torach. Po przebiciu na jednym z torów, jest on odłączany, co nie wpływa na przebieg badania na torach pozostałych. Po zakończeniu próby badane obiekty są automatycznie wyciągane z wody, a wynik testu jest podawany w formie podsumowującego raportu. Wyniki badania można także eksportować do komputera PC i z pomocą dedykowanego programu wydrukować kompletny raport z badań.

Zwarpol

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top