Nowości

Przemysłowa kamera akustyczna FLIR Si124

FLIR Si124. Urządzenie to pozwala na lokalizację wycieków sprężonego powietrza oraz lokalizację wyładowań niezupełnych, koronowych czy luzów mechanicznych.

Obraz akustyczny jest transponowany w czasie rzeczywistym na obraz z kamery cyfrowej, co pozwala dokładnie wskazać źródło dźwięku. Komunikacja Wifi pozwala na przeniesienie obrazów bezpośrednio do chmury FLIR Acoustic Cloud Viewer gdzie obrazy są archiwizowane i mogą posłużyć do późniejszej analizy.

Kamera FLIR Si124 pozwala w prosty i szybki sposób uniknąć kosztownych strat w układach sprężonego powietrza lub innych gazów. Dzięki 124 mikroszumowym mikrofonom MEMS na obrazie rzeczywistym wskazywane jest miejsce nieszczelności oraz jego wielkość. Dzięki wbudowanemu algorytmowi po wprowadzeniu mocy sprężarki oraz stawki za kWh automatycznie wyliczane są oszczędności jakie uzyskaliśmy w trakcie pomiarów. Sprężone powietrze jest najdroższym źródłem energii we wszystkich typach fabryk, ale nawet jedna trzecia tego sprężonego powietrza jest tracona z powodu wycieków i nieefektywności. Ludzkie ucho może czasami usłyszeć wyciek powietrza w cichym otoczeniu, ale w typowym środowisku przemysłowym nie można usłyszeć nawet większych wycieków z powodu głośnego hałasu w tle. Na szczęście Si124 odfiltrowuje hałas przemysłowy, umożliwiając profesjonalistom „wizualizację” dźwięku nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Zdj. 1. Lokalizacja wycieków sprężonego powietrza nigdy nie była tak prosta

W sieciach elektroenergetycznych wyładowania koronowe mogą prowadzić do awarii sprzętu i nieplanowanych przestojów. Dzięki Si124 profesjonaliści mogą bezpiecznie wykrywać problemy z odległości do 100 metrów i analizować wzorce wyładowań. Kamera klasyfikuje trzy typy wyładowań niezupełnych, w tym wyładowania koronowe, wyładowania łukowe i luzy mechaniczne. Znajomość rodzaju usterki i jej wagi ma kluczowe znaczenie dla pracy układu  i pozwoli na zaplanowanie konserwacji w celu zminimalizowania  przestojów.

Zdj. 2. Wyładowania koronowe w sieciach SN/WN

Więcej informacji
https://bit.ly/si124
 Euro Pro Group  Miłosz Kałuża
Autoryzowany Dystrybutor FLIR na Polskę
Tel. 695 763 265
www.europro.com.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top