Nowości

Kamera termowizyjna i multimetr cyfrowy – Fluke 279 FC

Multimetr termiczny Fluke 279 FC integruje dwa przyrządy diagnostyczne w jednym, zwiększając produktywność. Połączenie w pełni wyposażonego multimetru i kamery termowizyjnej w jeden multimetr termiczny umożliwia szybsze i dokładniejsze rozwiązywanie problemów – z użyciem jednego przyrządu, bez konieczności wracania po kamerę do samochodu czy biura, albo oczekiwania na specjalistę ds. termografii.

Kamery termowizyjne są nieocenione w szybkim rozwiązywaniu problemów z wyposażeniem elektrycznym, panelami i transformatorami, ale elektrycy i technicy konserwacji często nie mają do nich dostępu, kiedy jest to niezbędne. Multimetr termiczny Fluke® 279 FC TRMS to pierwsze narzędzie diagnostyczne integrujące w pełni wyposażony multimetr cyfrowy RMS (TRMS) z kamerą termowizyjną w jednym przyrządzie z myślą o szybszym rozwiązywaniu problemów.

Model 279 FC umożliwia technikom szybkie, bezpieczne sprawdzanie gorących punktów w bezpiecznikach, przewodach, izolatorach, złączach, połączeniach i przełącznikach za pomocą kamery termowizyjnej oraz rozwiązywanie i analizowanie problemów z użyciem multimetru cyfrowego. Dzięki połączeniu dwóch wydajnych przyrządów diagnostycznych w jedno elektrycy i technicy mogą zabierać ze sobą mniej narzędzi, nadal mając pewność trafnej oceny sytuacji.

– Firma Fluke jest od lat pionierem w zakresie łączenia dwóch narzędzi w jedno. Współpracujemy z użytkownikami na całym świecie nad rozwiązywaniem problemów poprzez tworzenie przyrządów zapewniających nowe funkcje, co pozwala szybciej i łatwiej realizować zadania. Multimetr termiczny to kolejna z innowacyjnych technologii opracowanych przez Fluke i jedna z najważniejszych tegorocznych premier naszej firmy. – mówi Krzysztof Stoma, Field Marketing Manager, Fluke Europe B.V. – Jesteśmy przekonani, że użytkownicy marki Fluke docenią jeszcze większą efektywność swoich działań, jaką zapewni im urządzenie integrujące w sobie dwa narzędzia pomiarowe – kamerę termowizyjną i multimetr cyfrowy. Myślę, że przyrząd ten stanie się jednym z podstawowych w pracy każdego technika, znacznie ułatwiając odnajdywanie, usuwanie, potwierdzanie i zgłaszanie problemów z instalacjami elektrycznymi.

Multimetr termiczny ma 15 elektrycznych funkcji pomiarowych obejmujących napięcie prądu przemiennego i stałego, rezystancję, ciągłość obwodu, pojemność, test diody, wartości minimalne i maksymalne oraz częstotliwość. W ciasnych, trudno dostępnych miejscach można użyć opcjonalnej sondy iFlex®. Rozszerza on możliwości pomiarów, pozwalając na testowanie prądu przemiennego o natężeniu do 2500 A. Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,5 cala (8,89 cm) zapewnia wysoką jakość i czytelność obrazów.

FLUKE 279 FC 6_500pxBezprzewodowy model 279 FC należy do rodziny przyrządów Fluke Connect® — bezprzewodowych narzędzi diagnostycznych komunikujących się za pośrednictwem aplikacji Fluke Connect lub oprogramowania Fluke Connect Assets, czyli opartego na chmurze rozwiązania, które gromadzi pomiary i zapewnia kompleksowy wgląd w stan krytycznego wyposażenia. Pozwala to technikom rejestrować i udostępniać obrazy termiczne i pomiary elektryczne w czasie rzeczywistym za pomocą smartfona czy tabletu oraz automatycznie przesyłać je do chmury. Bezpośrednio w miejscu pracy można tworzyć raporty, po czym udostępniać je za pośrednictwem poczty elektronicznej. Można też korzystać z połączeń wideo ShareLive™ w celu kontaktowania się ze współpracownikami, co zwiększa produktywność w terenie.

Aplikacja mobilna Fluke Connect jest dostępna dla systemu Android oraz systemu iOS i współpracuje z 30 różnymi produktami firmy Fluke – stanowiąc największy na świecie system połączonych przyrządów pomiarowych.

Najważniejsze cechy multimetru termicznego 279 FC:

  • Bogaty w funkcje multimetr cyfrowy ze zintegrowaną kamerą termiczną
  • Rozszerzenie możliwości pomiaru dzięki sondom prądowym iFlex
  • Przechowywanie pomiarów w pamięci dzięki aplikacji Fluke Connect
  • Rozdzielczość kamery – 80 x 60
  • Kolorowy ekran LCD 3,5’’ / 8,89 cm
  • Akumulator litowo-jonowy pozwala pracować przez cały dzień (ponad 10 godzin) w normalnych warunkach
  • 15 funkcji pomiarowych, w tym: naięcie AC/DC, rezystancja, ciągłość, pojemność, test diod, prąd AC (z sondą iFlex), częstotliwość
  • Kategoria pomiarowa CAT III 1000 V, CAT IV 600 V

Aby uzyskać więcej informacji na temat multimetrów termicznych Fluke 279 FC odwiedź stronę: www.fluke.com/279FC.

Zapraszamy na www.fluke.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top