Nowości

Jeżeli chcesz pracować jak VIP…!

Jeżeli spotkałeś się kiedyś z kamerą termowizyjną zapomnij o tym co dotychczas widziałeś. Nowe kamery dostępne od lidera rynku, czyli firmy FLIR wykorzystują niespotykane do tej pory w tych urządzeniach technologie, które przenoszą kamery termowizyjne FLIR na kolejny poziom, niedostępny dla konkurencji.

Od marca 2017 roku dostępne są na rynku kamery FLIR z serii Exx w odświeżonej wersji. Wykorzystują one laser, który wykorzystywany jest między innymi jako narzędzie do ustalania ostrości kamery. Dodatkowo działa on w trybie ciągłym, co pozwala na uniknięcie sytuacji, w której termogram będzie nieostry. Oprócz tego kamery wyposażone są w odbiornik promieni lasera, które pozwalają na określenie odległości w jakiej operator kamery termowizyjnej stoi podczas wykonywania pomiaru. Absolutną nowością jest natomiast możliwość zmierzenia obszaru pomiarowego, którego powierzchnia wyświetla się na ekranie i zachowanie jej do ewentualnej, późniejszej analizy.

Zastosowane inteligentne obietywy w kamerach Exx pozwalają na szybką wymianę bez konieczności wysyłania kamery na rekalibrację która mogła trwać kilka tygodni i generować dodatkowe koszty. Dostępne optyki 42° x 32° (obiektyw 10 mm), 24° x 18° (obiektyw 17 mm), 14° x 10° (obiektyw 29 mm)

Nowy wyświetlacz zastosowany w kamerach FLIR E95,E85,E75 z przekątną 4” pozwala na obserwowanie obrazu na wyświetlaczu w obrębie kąta 160 stopni. Wykorzystanie szerszego kąta kamery obrazu widzialnego wzmacnia opatentowaną przez FLIR funkcję MSX. Kamera posiada również funkcję UltraMax, która bierze pod uwagę naturalne drżenie ręki i w trakcie naciśnięcia spsutu wykonuje jednocześnie 16 zdjęć, które następnie w oprogramowaniu pozwalają na uzyskanie obrazu nawet z 645 888 pikselami. Dragontrail™ to kolejna nowość dostępna w kamerach FLIR, wytrzymałe szkło chroniące panel nawigacji oraz wytrzymała konstrukcja zapewnia wysoką ochronę urządzenia nawet w najtrudniejszych warunkach.

Każda kamera FLIR z serii Exx wyposażona jest łączność Wifi która pozwala na żywo przesyłanie obrazu do smartphona oraz poprzez Bluetooth współpracę z szeroką gamą mierników pomiarów elektrycznych.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego ośrodka szkoleniowego w Świdnicy gdzie jako partner Infrared Training Center prowadzimy szkolenia z badań termowizyjnych

  • paneli fotowoltaicznych
  • budownictwa zgodnie z normą PN-EN 13187 
  • energetyki.

Są to szkolenia 2 dniowe, ukończenie szkolenia wiąże się z uzyskaniem międzynarodowego dyplomu ITC. Zachęcamy też do zakupu kamer termowizyjnych w naszej firmie jako autoryzwany Premium dystrybutor FLIR na Polskę gwarantujemy 30 % zniżki na szkolenie przy zakupie kamery u nas.

Euro Pro Group Renata Gonet
Autoryzowany Dystrybutor FLIR
ul. Jałowcowa 1, 58-200 Dzierżoniów
www.europro.com.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top