Nowości

Fluke wprowadza na rynek przenośny automatyczny kalibrator ciśnienia – Fluke 729

Automatyczny kalibrator ciśnienia Fluke 729 został zaprojektowany z myślą o technikach obsługujących procesy, w celu uproszczenia kalibracji ciśnienia oraz zapewnienia szybszych i bardziej dokładnych wyników testów. Dodatkowo dzięki zgodności z aplikacją mobilną Fluke Connect® i oprogramowaniem komputerowym DPCTrack2™ technicy mogą bezprzewodowo monitorować i rejestrować zmierzone i wygenerowane wartości ciśnienia.

Kalibracja ciśnienia ma często kluczowe znaczenie dla systemów sterowania procesami a także pomaga optymalizować pracę i utrzymywać bezpieczeństwo na terenie zakładu. Aparatura pomiarowa znajduje się w prawie każdym zakładzie, a wiadomo, że jej właściwa kalibracja może stanowić poważne wyzwanie. Nowy automatyczny kalibrator ciśnienia Fluke 729 został zaprojektowany od podstaw z myślą o technikach obsługujących procesy; jest wyposażony w funkcje, które pozwalają zmienić sposób kalibrowania ciśnienia.

Kalibracja ciśnienia może być czasochłonna – kalibrator 729 usprawnia ten proces dzięki wbudowanej pompie elektrycznej, która zapewnia automatyczne generowanie i regulowanie ciśnienia w jednym, prostym w użyciu, wzmocnionym, przenośnym przyrządzie. Obsługa przenośnego kalibratora ciśnienia 729 jest niezwykle prosta. Wystarczy wpisać ciśnienie docelowe, a kalibrator za pomocą pompy automatycznie osiągnie żądaną wartość. Następnie wewnętrzny regulator automatycznie ustabilizuje ciśnienie na żądanej wartości.

Kalibrator Fluke 729 może także automatycznie testować wiele punktów testowych pod ciśnieniem i automatycznie zapisywać wyniki. Kalibracja jest prosta – wystarczy wpisać ciśnienie początkowe i końcowe, liczbę punktów testowych i poziom tolerancji.

Obsługa komunikacji HART umożliwia regulację sygnałów z zakresu miliamperów w nadajnikach HART, jak również prostą konfigurację HART i korygowanie wskazań względem przyłożonego ciśnienia o wartości 0% i 100% pełnej skali. Przesyłanie i zarządzanie wynikami kalibracji za pomocą oprogramowania do zarządzania kalibracją DPCTrack2™ sprawia, że tworzenie zaplanowanych testów i raportów oraz zarządzanie aparaturą pomiarową i wynikami jest niezwykle łatwe.

Z kolei możliwość wyboru ciśnienia pomiędzy 30 psi (2 bary, 200 kPa), 150 psi (10 barów, 1 MPa) i 300 psi (20 barów, 2 MPa) sprawia, że automatyczne kalibratory ciśnienia Fluke 729 sprawdzają się w każdych warunkach.

Główne funkcje kalibratora ciśnienia Fluke 729:

 • Automatyczne generowanie i regulacja ciśnienia do 300 psi
 • Łatwa dokumentacja procesu za pomocą wbudowanych szablonów testów
 • Automatyczna, precyzyjna regulacja wewnętrzna
 • Mierzenie, generowanie i symulowanie sygnałów od 4 do 20 mA
 • Zasilanie pętli 24 V umożliwia zasilanie nadajników testowych
 • Obsługa komunikacji HART umożliwiająca testowanie inteligentnych nadajników HART
 • Wbudowana możliwość testowania przecieków przy sprawdzania obwodów pod kątem szczelności
 • Zgodność z aplikacją Fluke Connect®
 • Możliwość pomiarów temperatury za pomocą opcjonalnej sondy 720RTD
 • Pomiar napięcia DC w celu testowania nadajników o sygnałach wyjściowych z zakresu od 1 V do 5 V DC
 • Zgodność z modułami ciśnieniowymi z serii 700 i 750
 • Przesyłanie udokumentowanych wyników testów do oprogramowania do zarządzania kalibracją DPCTrack2™ 
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top