Nowości

Fluke wprowadza na polski rynek rodzinę niwelatorów laserowych

Fluke wprowadza do swojej oferty i sprzedaży na rynku polskim zupełnie nową linię produktów – rodzinę niwelatorów laserowych. Równocześnie debiutuje 6 modeli niwelatorów i dwa odbiorniki laserowe.
Niwelatory to instrumenty stosowane powszechnie w budownictwie i geodezji, które umożliwiają pomiar różnicy wysokości (niwelacji) pomiędzy punktami. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się niwelatory laserowe, zapewniające znacznie szybszy i prostszy pomiar. Szczególnie ważne jest to np. na dużych placach budowy, w miejscach gdzie wykonać należy wiele pomiarów. Zasady wykonywania pomiarów i obliczeń niwelatorem laserowym są identyczne jak przy wykorzystaniu niwelatorów optycznych (pomiar różnicy wysokości), różnica polega na tym, że niwelatory laserowe wysyłają wiązkę światła, która tworzy linię referencyjną dla całej budowy, a jej wysokość może być odczytywana na bieżąco przez jedną osobę.
Firma Fluke nie miała do tej pory w swojej ofercie przyrządów z tej kategorii produktowej. Teraz wprowadza na rynek całą rodzinę niwelatorów laserowych – dedykowaną przede wszystkim elektroinstalatorom i instalatorom HVAC – z laserami koloru zielonego i czerwonego. Są to modele: Fluke-3PR i Fluke-3PG, Fluke-180LR i Fluke-180LG oraz Fluke-180LR System i Fluke-180LG System, a także odbiorniki laserowe Fluke-LDR i Fluke-LDG

Konstrukcja niwelatorów laserowych Fluke cechuje się dużą wytrzymałością – urządzenia te zostały zaprojektowane tak, by nie uległy uszkodzeniu przy upadku z wysokości 1 metra (co zostało potwierdzone testami).

Precyzja tych przyrządów dla profesjonalistów jest również zgodna z wysokimi standardami firmy Fluke. W przypadku 3-punktowych niwelatorów laserowych Fluke dokładność wynosi 6 mm przy odległości 30 metrów, a w przypadku liniowych niwelatorów laserowych — 3 mm przy odległości 10 metrów. Szybkonastawne, samopoziomujące zawieszenie kardanowe gwarantuje dokładne i błyskawiczne wyznaczanie punktów oraz linii odniesienia, co znacznie ułatwia długie i żmudne prace traserskie.

www.fluke.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top