Nowości

Fluke wprowadza na polski rynek 3 modele obrotowych poziomnic laserowych marki PLS (Pacific Laser Systems)

Fluke poszerza ofertę rynkową poziomnic laserowych marki PLS, która zadebiutowała w Polsce w lutym bieżącego roku. Na rynek trafiają właśnie kolejne produkty marki – tym razem są to obrotowe poziomnice laserowe,
o bardzo wysokiej dokładności pomiaru (poniżej 2,2 mm przy odległości
30 metrów). Do sprzedaży wchodzą równolegle 3 modele: PLS H2,
PLS HV2R i PLS HV2G.

Pacific Laser Systems (PLS) to światowy lider na rynku poziomnic laserowych. Firma została przejęta przez grupę Fluke w 2015 roku, a w tym roku w naszym kraju debiutują pierwsze urządzenia pod marką PLS (z dopiskiem A Fluke Company). Do wprowadzonych na rynek miesiąc temu 3 różnych linii poziomnic laserowych: liniowych, punktowych i liniowo-punktowych dołączają teraz obrotowe poziomnice laserowe. Poziomnice laserowe to instrumenty stosowane powszechnie w budownictwie i geodezji, cieszące się w ostatnich latach coraz większą popularnością dzięki możliwościom pomiarów poziomów oraz różnic wysokości pomiędzy punktami w dużo szybszy i prostszy sposób niż za pomocą metod tradycyjnych. Szczególnie ważne jest to np. na dużych placach budów, w miejscach gdzie wykonać należy wiele pomiarów. Poziomnice laserowe wysyłają wiązkę światła, która tworzy linię referencyjną dla całej budowy, a jej wysokość może być odczytywana na bieżąco przez jedną osobę.

Gama obrotowych poziomnic laserowych PLS H2, PLS HV2R i PLS HV2G została zaprojektowana właśnie do pracy na budowie. Przyrządy te cechują się wytrzymałą i ergonomiczną konstrukcją oraz uproszczonym sposobem sterowania. Model PLS H2 to poziomnica pracująca tylko w płaszczyźnie poziomej, która oferuje prostą obsługę za pomocą jednego przycisku. Model PLS HV2 to z kolei poziomnica z laserem czerwonym lub zielonym wyświetlająca linię laserową w płaszczyźnie poziomej albo pionowej. Poziomnice laserowe PLS HV2 emitują także punkt z górnej części w przypadku ustawienia ich w pozycji pionowej. Poziomnice laserowe PLS H2 i PLS HV2 to urządzenia odpowiednie zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych; przeznaczone m.in. dla generalnych wykonawców, elektryków, hydraulików i architektów krajobrazu,.

Wszystkie modele wprowadzanych poziomnic laserowych cechują się wysoką dokładnością (mniej niż 2,2 mm przy odległości 30 m) i klasą szczelności IP67 (ochrona przed pyłem oraz zanurzeniem w wodzie o głębokości do 1 m przez maksymalnie 30 minut), jak również odpornością na upadek z wysokości 1 metra. Promień zasięgu roboczego każdej z trzech poziomnic wynosi aż do 300 m.

Główne cechy poszczególnych modeli:

PLS H2

  • Poziomnica laserowa obrotowa pracująca tylko w płaszczyźnie poziomej; prosty w użyciu, w pełni samopoziomujący się przyrząd przeznaczony do wyznaczania położenia w zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych.
  • Obsługa za pomocą jednego przycisku, świetne rozwiązanie do zastosowań zewnętrznych w zakresie poziomowania, na przykład do określania położenia szalunków, płyt itp.
  • Zestaw zawiera statyw podnoszony oraz łatę niwelacyjną o długości
    ok. 4,9 m.

PLS HV2R i PLS HV2G (różnią się kolorem zastosowanego lasera, czerwonym lub zielonym)

  • Poziomnice laserowe obrotowe PLS HV2R i PLS HV2G wyświetlają samopoziomującą się poziomą płaszczyznę laserową, a w pozycji pionowej mogą być używane do wyświetlania pionowej płaszczyzny laserowej. Ich zastosowania obejmują wyznaczanie położenia fundamentów, ław fundamentowych, wylewek betonowych, systemów zabudowy suchej, ram szkieletowych oraz sufitów podwieszanych.
  • Modele PLS HV2R i PLS HV2G są dostarczane wraz z metalowym uchwytem sufitowo-ściennym, aby ułatwić wyznaczanie położenia i montaż dużych sufitów podwieszanych.
  • Zestaw zawiera statyw podnoszony oraz łatę niwelacyjną o długości ok. 4,9 m.

www.fluke.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top