Nowości

Fluke wprowadza kamerę z nowym systemem regulacji ostrości MultiSharp™ Focus

Nowa kamera termowizyjna Fluke Ti450 FC zapewnia unikalną ostrość zdjęć dzięki wykorzystaniu nowej technologii MultiSharp Focus. Wykonanie niewystarczająco ostrych zdjęć termowizyjnych może dostarczyć informacje prowadzące do postawienia złej diagnozy, a to może oznaczać dla przedsiębiorstwa duże wymierne koszty. Kamera termowizyjna Fluke Ti450 FC z funkcją MultiSharp™ Focus rozwiązuje ten problem – pozwala zarejestrować wyraźne i ostre obrazy w całym polu widzenia kamery – wystarczy wycelować i nacisnąć spust migawki a kamera automatycznie wykona wiele ujęć o różnej ostrości, z bliska i z daleka, i połączy je w jedno. Nowa kamera oferuje także funkcję SuperResolution (4x więcej pikseli) oraz bezprzewodowe synchronizowanie obrazów z kamery z chmurą, do których można dołączyć pomiary lub przebiegi pracy.

FLUKE Ti450 BM 9_RGBKamera termowizyjna Fluke Ti450 FC poszerza dotychczasową linię kamer serii profesjonalnej (w której dostępne były do tej pory 3 modele: Ti400, Ti300 i Ti200), a jednocześnie staje się najbardziej zaawansowanym modelem w tej serii, zapewniając znacznie wyższy poziom ostrości zdjęć termowizyjnych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej innowacji, z nowej technologii regulacji ostrości, ponieważ robi ona naprawdę dużą różnicę w sytuacjach kiedy mamy do czynienia z obiektami znajdującymi się w różnej odległości, a wszystkie chcemy mieć na zdjęciach w jak najwyższej ostrości – mówi Chris Rayburn, Thermography Business Director.

MultiSharp™ Focus to nowa technologia, która pozwala na bardzo szybkie wykonanie wielu zdjęć i automatycznie łączy je ze sobą w celu uzyskania jednego zdjęcia, na którym wszystkie obiekty widoczne są w najwyższej ostrości. Pozwala to skrócić czas wykonywania zdjęć i zapewnia ich jakość na poziomie wymaganym przez wykwalifikowanych pracowników wykonujących pomiary termograficzne czy kierowników utrzymania ruchu.

Jednym z naszych priorytetów we Fluke jest to, by spędzać jak najwięcej czasu „w akcji” z użytkownikami naszych produktów. Dzięki temu wiemy m.in. jak ważne i jak trudne zarazem jest uzyskanie dobrych jakościowo pod względem ostrości zdjęć już za pierwszym razem. Kamera Ti450 FC ma to zadanie znacząco ułatwiać – dodaje Chris Rayburn.

Najważniejsze cechy kamery Ti450 FC:

 • Rejestracja wyraźnych i ostrych obrazów na całej powierzchni pola widzenia, dzięki technologii regulacji ostrości MultiSharp™. Wystarczy wycelować i nacisnąć spust migawki – kamera automatycznie wykonuje wiele ujęć o różnej ostrości (z bliska i z daleka) i łączy je w jedno.
 • Opracowana przez firmę Fluke funkcja autofokusu LaserSharp® korzysta z wbudowanego dalmierza laserowego do precyzyjnego określania odległości od wskazanego celu. Ta wartość jest następnie wyświetlana na przyrządzie.
 • Zwiększona rozdzielczość dzięki funkcji SuperResolution, w ramach której wykonane zostaje kilka obrazów, które są następnie łączone, tak aby stworzyć obraz o rozdzielczości 640 x 480.
 • Możliwość  bezprzewodowej synchronizacji obrazów bezpośrednio z kamery z systemem Fluke Connect® i przypisywania ich do rejestru zasobów lub konkretnego zlecenia prac.
 • Technologia IR-Fusion® umożliwia uzyskanie kontekstu poprzez wyświetlanie szczegółów w świetle widzialnym i pomiarów w podczerwieni dzięki dokładnemu połączeniu obrazów lub funkcji obrazu w obrazie
 • Urządzenie pozwala na nagrywanie wideo, transmisje wideo oraz zdalne sterowanie
 • Wysoka jakość szczegółów dzięki wymiennym obiektywom, które nie wymagają kalibracji.
 • Dostępne są teleobiektywy 2x i 4x oraz obiektyw szerokokątny.
 • Rozdzielczość przestrzenna IFOV: 1,31 mRad
 • D:S – 753:1
 • Pole widzenia: 24° x 17°
 • Czułość termiczna (NETD):  ≤ 0.05 °C at 30 °C target temp (50 mK)
 • Zakres pomiarowy: -20 °C to +1200 °C
 • Waga : 1,04 kg

Więcej szczegółowych.

Kamera termowizyjna Ti450 FC jest kompatybilna z aplikacją Fluke Connect. Jest to jedyny bezprzewodowy system pomiarowy, który pozwala na kontakt z zespołem bez opuszczania miejsca pracy. Przykładowo dzięki Fluke Connect zdjęcia termowizyjne mogą być uploadowane z dowolnego miejsca i porównywane w czasie rzeczywistym z innymi wynikami pomiarów, zarówno przechowywanymi w systemie, jak i dokonywanymi równolegle w innych miejscach i za pomocą innych urządzeń kompatybilnych z Fluke Connect.

Aplikacja mobilna Fluke Connect jest dostępna dla systemu Android oraz systemu iOS i współpracuje z prawie 30 różnymi produktami firmy Fluke – stanowiąc największy na świecie system połączonych przyrządów pomiarowych.

Zapraszamy na www.fluke.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top