Eksploatacja i Remonty

Wkrętarki akumulatorowe firmy FEIN – specjalisty w dziedzinie elektronarzędzi

20 różnych modeli mocnych wkrętarek akumulatorowych

Firma FEIN posiada długoletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji profesjonalnych elektronarzędzi. Po wprowadzeniu do swej oferty akumulatorowej wkrętarki do suchej zabudowy ASCT oraz akumulatorowej wkrętarki do metalu ASCS, we wrześniu 2013 r. do sprzedaży trafiły uniwersalne wkrętarki z akumulatorem litowo-jonowym. Producent stworzył tym samym bogatą i wyjątkową ofertę narzędzi akumulatorowych o wszechstronnym zastosowaniu. Nowe wkrętarki akumulatorowe łączą w sobie całe doświadczenie FEIN w dziedzinie silników, akumulatorów i elektroniki. Efektem są najdłuższa żywotność akumulatora, największa liczba wkrętów i najwyższe momenty obrotowe. Największą gwiazdą w ofercie są najmocniejsze wiertarko-wkrętarki akumulatorowe ASCM z bezszczotkowym silnikiem PowerDrive i 4-biegową przekładnią.

Model podstawowy FEIN ABS — kompaktowa 2-biegowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Model podstawowy FEIN ABS — kompaktowa 2-biegowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Wkrętarki akumulatorowe FEIN

Oferta obejmuje pięć modeli. 4-biegowa akumulatorowa wiertarko-wkrętarka FEIN ASCM QX posiada ściągany uchwyt wiertarski i osobny uchwyt bitów. Dzięki temu masa wkrętarki została zredukowana o 200 gramów — jest lżejsza od modelu ASCM ze stałym uchwytem wiertarskim. W ofercie FEIN znajdują się również dwie wiertarko-wkrętarki 2-biegowe — akumulatorowa wiertarko-wkrętarka ABS i akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa ASB z włączaną funkcją udaru. Ofertę wkrętarek akumulatorowych FEIN uzupełnia akumulatorowa wkrętarka udarowa ASCD. Wszystkie modele są dostępne z akumulatorem 4 Ah lub 2 Ah, a od tego roku również w wersji 2,5 Ah oraz 5 Ah. Zalety akumulatorów 2 Ah: akumulatory te oferują wystarczającą żywotność do większości zastosowań, a przy tym są o połowę mniejsze, nawet 250 gramów lżejsze i o ok. 200,00 zł tańsze. Do wiertarko-wkrętarek 4-biegowych i 2-biegowych są dostępne dodatkowo akumulatory 14,4 V i 18 V. Wkrętarki udarowe są standardowo wyposażone w akumulator 18 V i dwa różne uchwyty narzędziowe. Dzięki kompatybilności akumulatorów cała oferta obejmuje 20 różnych wersji wkrętarek.

Wysoka jakość systemu

Czynnikami decydującymi o długiej żywotności i dużej pojemności akumulatora oraz wysokich momentach obrotowych jest właściwy dobór silnika, akumulatora, przekładni i elektroniki. Dlatego podczas konstruowania wkrętarek akumulatorowych firma FEIN znacznie rozbudowała swoje kompetencje w dziedzinie silników. Bezszczotkowe silniki FEIN PowerDrive stosowane w wiertarko-wkrętarkach ASCM QX i ASCM są produkowane w zakładzie firmy w niemieckim Schwäbisch Gmünd-Bargau. Akumulatory litowo-jonowe FEIN są wykonane w opracowanej przez FEIN technologii SafetyCell, gwarantującej ich długą żywotność.
Kontrola poszczególnych ogniw oraz osobny przewód komunikacyjny z funkcją awaryjnego wyłączenia chronią akumulator i narzędzie przed uszkodzeniem wskutek przeciążenia, przegrzania oraz głębokiego wyładowania. Ponadto ogniwa akumulatorowe FEIN to ogniwa wysokoprądowe, tzn. są odporne na uszkodzenia wskutek krótkotrwałego skoku natężenia prądu, jaki występuje np. przy dokręcaniu wkrętów. Elektronarzędzia FEIN przed wprowadzeniem na rynek są poddawane ciężkim testom praktycznym. Dlatego narzędzie, akumulator i ładowarka są objęte 3-letnią gwarancją FEIN.

4-biegowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa ASCM i ASCM QX

Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki ASCM to najmocniejsze w ofercie FEIN wkrętarki akumulatorowe. Zawdzięczają to bezszczotkowemu, pyłoszczelnemu silnikowi FEIN PowerDrive mającemu o 30 procent wyższą sprawność w stosunku do porównywalnych silników DC oraz 4-biegowej przekładni wykonanej w całości z metalu. Prędkości obrotowe od 400 do 3850 obr./min umożliwiają precyzyjne i efektywne wiercenie. Do każdego zastosowania można dobrać właściwą prędkość i moment obrotowy. Zapewnia to zgłoszona do ochrony patentowej 4-biegowa przekładnia oraz regulator obrotów umożliwiający precyzyjną regulację prędkości obrotowej przez użytkownika. Przy maksymalnym momencie obrotowym 90 Nm wiertarko-wkrętarki akumulatorowe są w stanie wkręcić śrubę 10 x 400 mm bez nawiercania. Nowe akumulatory litowo-jonowe FEIN umożliwiają wkręcenie do 1800 wkrętów na jednym naładowaniu (wkręty 5 x 40 mm w miękkie drewno). Elektroniczny system wyłączania momentu obrotowego posiada 15 poziomów plus poziom wiercenia i gwarantuje uzyskanie identycznych głębokości wkręcania bez ryzyka zerwania łba śruby. Szybkomocujący uchwyt wiertarski ze szczękami z węglików spiekanych zapewnia niezawodne mocowanie wierteł i maksymalne przenoszenie mocy. Wiertarko-wkrętarka FEIN ASCM QX posiada ściągany jedną ręką i bez użycia narzędzi uchwyt wiertarski z blokadą wrzeciona, co zapewnia szczególną wygodę i elastyczność. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe mają optymalną masę, dobrze leżą w dłoni i ważą od 1,7 kg (wraz z akumulatorem). Ich cena w sklepie wynosi od 1566,40 zł (sugerowana cena netto).

FEIN ASCM QX z uchwytem wiertarskim ściąganym bez użycia klucza

FEIN ASCM QX z uchwytem wiertarskim ściąganym bez użycia klucza

2-biegowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa ABS i akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa ASB
Kompaktowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki (udarowe) to podstawowe modele w ofercie wkrętarek akumulatorowych i kosztują od 1227,60 zł (sugerowana cena netto). Dzięki niewielkiej masie (od 1,8 kg) są niezwykle ergonomiczne. Obie wiertarko-wkrętarki akumulatorowe posiadają mocny 4-biegunowy silnik DC z ochroną przed przeciążeniem i szybkomocujący uchwyt wiertarski wykonany w całości z metalu – bez trudu wkręcają śruby do 8 x 300 mm. Akumulator litowo-jonowy wystarczy na wkręcenie do 750 wkrętów (5 x 40 mm w miękkie drewno). Kolejnymi cechami wyróżniającymi to narzędzie jest 2-biegowa przekładnia wykonana w całości z metalu, maksymalny moment obrotowy 60 Nm oraz 24 poziomy momentu obrotowego plus poziom wiercenia. Model FEIN ASB posiada dodatkowo funkcję udaru osiowego – idealną do wiercenia i wkręcania we wszystkich materiałach.

Akumulatorowa wkrętarka udarowa ASCD

Wyjątkowo wytrzymała i mocna wkrętarka FEIN ASCD posiada 4-biegunowy silnik DC z zabezpieczeniem przed przeciążeniem i osiąga moment obrotowy 250 Nm. Te wkrętarki udarowe są niezwykle krótkie i lekkie – ich długość wynosi zaledwie 148 mm i ważą 1,5 kg. Posiadają uchwyt 4-kątny ½” lub 6-kątny ¼” oraz funkcję udaru promieniowego i wkręcają śruby o średnicy do 10 mm, czyli M16. Szczególną zaletą wkrętarek udarowych jest brak odrzutu przy wkręcaniu i odkręcaniu śrub. Akumulatorowe wkrętarki udarowe są dostępne w sprzedaży w cenie od 1579,60 zł (cena sugerowana netto).

Wytrzymała akumulatorowa wkrętarka udarowa FEIN ASCD z momentem obrotowym 250 Nm

Wytrzymała akumulatorowa wkrętarka udarowa FEIN ASCD z momentem obrotowym 250 Nm

Dalsze informacje będą dostępne na stronie: http://www.fein.com/drills

www.fein.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top