Eksploatacja i Remonty

Transtools. Produkcja, dystrybucja i serwis hydrauliki maszynowej, narzędzi pneumatycznych i hydraulicznych

Znana i licząca się w branży hydrauliki maszynowej firma Transtools z Lublina od lat koncentruje swą działalność na produkcji, dystrybucji i serwisowaniu elementów oraz układów hydraulicznych stosowanych w bardzo wielu dziedzinach przemysłu. Specjalnością spółki są pompy i silniki wielotłoczkowe oraz produkcja ręcznych narzędzi pneumatycznych i hydraulicznych.

Program produkcyjny

Transtools produkuje części zamienne do pomp i silników hydraulicznych wielotłoczkowych osiowych: wały napędowe, wirniki, tłoczki, separatory, kule wycofujące, płyty rozdzielcze i inne (fot. 1).
Oddzielną grupą produkowanych wyrobów są pompy i silniki wielotłoczkowe osiowe od 12 cm3 do 56 cm3, silniki promieniowe, przekładnie bezstopniowe i planetarne.
Istotnym fragmentem działalności jest projektowanie i produkcja ręcznych narzędzi hydraulicznych i pneumatycznych oraz silników pneumatycznych i hydraulicznych do narzędzi ręcznych oraz do zabudowy w innych urządzeniach.

Fot. 1. Produkowane części zamienne do pomp i silników wielotłoczkowych osiowych

Fot. 1. Produkowane części zamienne do pomp i silników wielotłoczkowych osiowych

Serwis i remonty

Nowoczesny park maszynowy, m.in. najnowsze pięcioosiowe centra obróbcze, maszyny do docierania powierzchni kulistych i urządzenia pomiarowe, którym dysponuje Transtools, pozwalają na serwisowanie hydrauliki maszynowej zgodnie z obowiązującymi standardami i najlepszą wiedzą inżynierską. Firma specjalizuje się w naprawach pomp i silników hydraulicznych. Każda pompa i silnik po naprawie są testowane, a użytkownicy odbierają – przed zamontowaniem – sprawdzone i trwałe urządzenie. Dodatkowo, skomputeryzowane stanowisko badawcze (fot. 2) o mocy 250 kW z powodzeniem potwierdza jakość naprawianych pomp i silników. Możliwe jest sprawdzanie pomp w układach otwartym i zamkniętym. Transtools remontuje elementy i układy hydrauliczne wielu specjalistycznych maszyn mobilnych (koparek, ładowarek, walców, wózków widłowych, pras, wtryskarek, dźwigów, maszyn górniczych) oraz stacjonarnych. Tego typu prace, ze względu na trudne warunki eksploatacyjne wymienionych maszyn, wymagają doskonałej fachowości.
Firma remontuje urządzenia znanych na świecie producentów, jest jedynym autoryzowanym serwisem firmy Linde w Polsce w zakresie napraw pomp i silników hydraulicznych. Potwierdzeniem jakości wykonywanych prac w spółce jest certyfikat ISO 9001:2008.

Fot. 2. Skomputeryzowane stanowisko badawcze do testowania pomp i silników hydraulicznych po naprawie

Fot. 2. Skomputeryzowane stanowisko badawcze do testowania pomp i silników hydraulicznych po naprawie

Profesjonalne narzędzia, urządzenia i systemy

Od momentu założenia firma dostarcza do polskich i zagranicznych firm narzędzia, urządzenia i systemy przeznaczone do pracy w najtrudniejszych i niebezpiecznych warunkach: w kopalniach, zakładach gazowniczych, zakładach chemicznych, zakładach przemysłowych, pracach podwodnych, energetycznych, remontowych i innych.
W ofercie handlowej Transtools znajdują się m.in.:

  • Ręczne narzędzia hydrauliczne, pneumatyczne i elektryczne SPITZNAS,
  • Narzędzia i akcesoria CEMBRE,
  • Narzędzia spalinowe AIRTEC,
  • Systemy do nawiercania i cięcia czynnych rurociągów
  • RAVETTI i HÜTZ+ BAUMGARTEN.
Fot. 3. Produkcja ręcznych narzędzi z napędem hydraulicznym i pneumatycznym

Fot. 3. Produkcja ręcznych narzędzi z napędem hydraulicznym i pneumatycznym

Transtools

www.transtools.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top