Eksploatacja i Remonty

Spalinowy HIT

Hitachi od pewnego czasu posiada w swojej ofercie spalinowej nowo zaprojektowaną i zbudowaną przecinarkę na tarczę 355 mm. Nowy model o symbolu CM75EBP posiada dwusuwowy silnik spalinowy. Jego moc to 3,9 kW, co w przeliczeniu daje nam wynik 5,3 KM.

Nowa jednostka napędowa tej maszyny to silnik typu New Pure Fire o pojemność 75 cm3 spełniający europejskie jak i amerykańskie normy emisji spalin. Silnik ten dzięki nowej konstrukcji spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników będąc zarazem jednostką bardzo oszczędną.

Zastosowanie takich elementów jak tłumik pulsacyjny oraz specjalne odgałęzienie w układzie wydechowym powodują lepsze wykorzystanie mieszanki paliwowej, zwiększenie mocy silnika oraz redukcję zużycia paliwa.

Cała konstrukcja nowej przecinarki charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, co ma zapewnić jej długowieczność i bezawaryjność. Jako zabezpieczenie zastosowano tu dodatkową metalowa osłonę ramienia, na którym mocuje się tarczę tnącą, oczywiście w przypadku uszkodzenia osłonę tą można w łatwy sposób wymienić.

cm75eap_cut-off-wheel_500pxDodatkowymi elementami wzmacniającymi konstrukcję są: metalowa płyta podłogowa oraz wykonana również z metalu przednia podpora.

Kolejnymi detalami poprawiającymi żywotność przecinarki są odporny na pył i zanieczyszczenia rozrusznik rewersyjny oraz użyta w nim linka o zwiększonej odporności na wycieranie.

Płucami urządzenia jest układ trzech filtrów powietrza. Pierwszy z nich to filtr wstępnym gąbkowym, który łatwo można wymienić lub wyczyścić bez użycia narzędzi. Drugi jest to wysoko wydajny filtr papierowy (harmonijkowy). Trzeci natomiast jest filtrem siatkowym nylonowym. Układ ten doskonale zabezpiecza gaźnik przed zanieczyszczeniami nie powodując jednocześnie nadmiernego obciążenia.

Urządzenie wyposażone jest w pompkę paliwową oraz zawór dekompresyjny. Elementy te znacznie ułatwiają rozruch silnika.

Przecinarka posiada oczywiście system antywibracyjny, który poprawia komfort pracy operatora.

Za przeniesieniem napędu z silnika na tarczę tnącą odpowiada pasek klinowy z półautomatycznym systemem napinania.

Standardowe wyposażenie nowej przecinarki to: niezbędne klucze, na które konstruktor przewidział specjalny zintegrowany z maszyną uchwyt, korundowa tarcza tnąca, zestaw wodny do cięcia na mokro, pierścień redukcyjny umożliwiający montaż nie tylko tarcz z otworem 20 mm, ale również 25,4 mm oraz okulary ochronne.

Hitachi

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top