Eksploatacja i Remonty

Precyzyjny termodetektor Bosch dla profesjonalistów

Bosch wprowadza na rynek łatwe w obsłudze, profesjonalne urządzenie do mierzenia i dokumentowania temperatury i wilgotności powietrza. Termodetektor GIS 1000 C Professional potrafi w ciągu paru sekund zlokalizować mostki termiczne oraz miejsca zagrożone pojawieniem się wilgoci. Dzięki zintegrowanej kamerze pomiary są widoczne na obrazie. Można je też szybko przesłać na smartfon, tablet lub komputer.

Nowością w tej klasie urządzeń jest możliwość szybkiego i łatwego dokumentowania wyników pomiarów. Dzięki wbudowanej kamerze termodetektor GIS 1000 C Professional może zapisywać wyniki w formie zdjęć bezpośrednio
w swojej pamięci lub korzystając ze specjalnej aplikacji. Ułatwia to użytkownikom przypisywanie i analizowanie danych pomiarowych.

GIS 1000 C Professional: precyzyjne pomiary i pomoc w ich interpretacji

PT10f-03.16+500pxTermodetektor jest wyposażony w precyzyjny zewnętrzny czujnik temperatury otoczenia i wilgotności względnej. Urządzenie mierzy temperaturę otoczenia, temperaturę powierzchni i wilgotność zależnie od wybranego trybu oraz analizuje te wartości względem siebie. GIS 1000 C Professional dokumentuje dane za pomocą zdjęć wykonanych wbudowaną kamerą. Późniejsze przesłanie zgromadzonych danych jest możliwe przez Bluetooth do aplikacji na telefony i tablety z systemem operacyjnym Android lub iOS. Wbudowane oświetlenie LED pozwala na uzyskanie zdjęć dobrej jakości nawet w niekorzystnych warunkach.

Indywidualne punkty pomiarowe można zdefiniować na zdjęciu zrobionym w aplikacji GIS measure&document i przesłać je z termodetektora. Do zdjęć możemy dodawać notatki. Urządzenie daje możliwość zapisania ich i przesłania e-mailem, na przykład w celu skonsultowania z klientem lub przełożonym. Ta opcja eliminuje ryzyko błędów związanych z ręcznym przenoszeniem. Wszystkie dane dotyczące danego projektu mogą być zapisywane i przechowywane w specjalnie utworzonym folderze. Dzięki temu użytkownik utrzymuje porządek w projektach, nawet jeśli jest ich wiele. Inną metodą przesyłania danych jest kabel micro USB, za pomocą którego można załadować i zarządzać danymi na komputerze. Detektor ma również złącze dla standardowych sond ze złączem typu K.

PT10b-03.16_1000pxUrządzenie GIS 1000 C Professional jest jedynym na rynku termodetektorem w swojej klasie ułatwiającym profesjonalistom interpretowanie danych z wykorzystaniem skali barwnej do przedstawienia zakresu temperatury nabytej oraz odchyleń temperatury, co pozwala na analizę punktów rosy lub wykrycie mostków cieplnych. Dzięki możliwości wykonywania pomiarów punktowych oraz ustawienia dokładnego współczynnika emisyjności cieplnej danego materiału, pozwala również uzyskać bardzo dokładne wyniki, które łatwo odczytać z kolorowego wyświetlacza o przekątnej 2,8 cala. Dodatkowym atutem urządzenia jest przejrzysty interfejs, który umożliwia intuicyjną obsługę.

Dwa rodzaje zasilania: akumulator lub standardowa bateria

PT10d-03.16_1000pxBosch oferuje dwie możliwości zasilania termodetektora GIS 1000 C Professional – zasilanie wymiennym akumulatorem 10,8 V lub czterema bateriami alkalicznymi AA poprzez adapter AA1 Professional. Akumulator jest kompatybilny ze wszystkimi profesjonalnymi narzędziami Bosch wymagającymi napięcia 10,8 V.

Robert Bosch Sp. z o.o.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top