Eksploatacja i Remonty

Nowe młoty udarowo-obrotowe Hitachi

Pierwsze w tej klasie w branży elektro narzędziowej młoty udarowo-obrotowe wykorzystujące do napędu silniki bezszczotkowe wprowadza właśnie do sprzedaży firma Hitachi.

Hitachi_zloty_medalCztery nowe urządzenia o symbolach DH45ME, DH45MEY, DH52ME oraz DH52MEY to całkowicie nowe konstrukcje młotów. Najbardziej innowacyjnym elementem konstrukcyjnym tych elektronarzędzi jest bezszczotkowy. Firma Hitachi wykorzystała tą technologie do napędu młotowiertarek sieciowych. Nowoczesne wysokowydajne silnik bezszczotkowe to przede wszystkim zdecydowane wydłużenie żywotności napędu elektronarzędzia. Seria nowych młotowiertarek pochwalić się może bardzo dobrymi własnościami wyburzeniowymi nawet do 30% większymi w porównaniu do poprzednich modeli Hitachi. Również zwiększono o 20% prędkość wiercenia w porównaniu do poprzednich modeli. Dodatkowo na wytrzymałość i niezawodność urządzeń ma wpływ nowa konstrukcja korpusu. Wykorzystanie technologii AHB –Aluminuim Housing Body czyli wykonanie korpusu urządzenia z aluminium wpływa na zwiększenie sztywności konstrukcji oraz jej wagę co przekłada się na komfort pracy. W nowej serii młotowiertarek zastosowano również nowoczesny system antywibracyjny UVP (dla modeli DH45MEY oraz DH52MEY). Oryginalny, zaprojektowany przez Hitachi sprężynowy dynamiczny pochłaniacz drgań zmniejsza drgań i pochłania wibracje o około 15% lepiej niż w poprzednich modelach poprawiając efektywność działania i komfort pracy.

Dzięki zastosowaniu silnika bezszczotkowego mamy również możliwość doboru parametrów pracy. W zależności od potrzeb możemy odpowiednio ustawić prędkość obrotową oraz liczbę udarów.

Na tegorocznych targach Budma 2016 seria nowych młotowiertarek została nagrodzona złotym medalem Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2016.

Hitachi_tabela

Hitachi

 

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top