Eksploatacja i Remonty

Nowe dwunasto- i osiemnastowoltowe wiertarko-wkrętarki akumulatorowe i wkrętarki udarowe FEIN do metalu

W maju br. firma FEIN wprowadziła na rynek nowe modele wkrętarek akumulatorowych do obróbki metalu. Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki i wkrętarki udarowe w wersji 12 V i 18 V mają wielorakie zastosowanie. Nowe wiertarko-wkrętarki 18 V są teraz wyposażone również w złącze FEIN QuickIN: Akcesoria FEIN QuickIN zapewniają wyższą precyzję pracy w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami oraz szybką wymianę akcesoriów do różnych zastosowań: wiercenia, gwintowania i wkręcania.

Większe tempo i wyższa precyzja obróbki metalu

Wkrętarki akumulatorowe do metalu muszą spełniać wysokie i bardzo zróżnicowane wymagania w zależności od zastosowania. Firma FEIN konsekwentnie tworzy rozwiązania dla branży produkcji konstrukcji metalowych, konstrukcji stalowych i zbiorników, dopasowując wszystkie komponenty do intensywnej eksploatacji przy obróbce metalu.

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe: wysokie momenty obrotowe i optymalne prędkości skrawania

Bezszczotkowe silniki FEIN PowerDrive wyróżniają się bardzo wysoką trwałością i o ponad 30 procent wyższą sprawnością w porównaniu z silnikami DC. Zmniejsza to zużycie akumulatora, przedłużając znacznie jego żywotność.

Najmocniejszą wkrętarką akumulatorową firmy FEIN jest nowy model ASCM 18 QM. Wkrętarka ta oferuje odpowiednią prędkość skrawania niezależnie od średnicy otworu. Dzięki 4-biegowej przekładni prędkość obrotowa wynosi od 400 do 3850 obrotów na minutę. Zapewnia wystarczający moment obrotowy do dużych otworów o średnicy do 25 mm wycinanych otwornicami z węglików spiekanych. Silnik ASCM 18 QM jest zamknięty w szczelnej obudowie, która chroni silnik i elektronikę przed najdrobniejszym nawet pyłem metalowym. Zagwarantowane jest również bezpieczeństwo: W przypadku nagłego zablokowania urządzenia elektroniczny wyłącznik momentu obrotowego zapewnia ochronę użytkownika. 2-biegowa wkrętarka FEIN ABS 18 jest wyposażona również w bezszczotkowy silnik i złącze QuickIN. Nadaje się idealnie do wiercenia i gwintowania otworów o średnicy do dziesięciu milimetrów.

Złącze akcesoriów QuickIN do akumulatorowych wiertarko-wkrętarek

Dzięki akcesoriom QuickIN firmy FEIN można szybko i niezawodnie przygotować urządzenie do różnych zastosowań – do wiercenia, gwintowania i wkręcania: Adapter do gwintowania zapobiega ślizganiu się gwintownika. Adapter do nasadek umożliwia stosowanie posiadanych nasadek udarowych również w wiertarko-wkrętarce.   

Nowe złącze akumulatora do wszystkich klas napięcia: FEIN MultiVolt

Elektronarzędzia 18 V wyposażone w złącze MultiVolt mogą współpracować ze wszystkimi akumulatorami litowo-jonowymi FEIN od 12 V do 18 V. Są kompatybilne również ze starszymi akumulatorami o mniejszej pojemności. W nowe złącze są wyposażone wybrane modele wiertarko-wkrętarek, wkrętarek udarowych, nożyc skokowych, nożyc do blachy, nożyc szczelinowych oraz urządzeń FEIN SuperCut.

Technologia SafetyCell z osobnym przewodem komunikacyjnym zapewnia niezawodną ochronę akumulatora przed przeciążeniem, przegrzaniem i głębokim wyładowaniem. Wszystkie elektronarzędzia, akumulatory i ładowarki FEIN można zarejestrować w systemie bezpłatnej 3-letniej gwarancji FEIN PLUS.

Wkrętarka udarowa z akumulatorem 12 V i 18 V oraz bezszczotkowym silnikiem

Akumulatorowe wkrętarki udarowe FEIN nadają się do wkręcania i odkręcania śrub metrycznych w metalu. Nowe wkrętarki udarowe są dostępne w wersji 12 V i 18 V. Urządzenia osiągają moment obrotowy do 290 Nm. Sześć poziomów ustawienia momentu obrotowego pozwala na wkręcanie i wykręcanie śrub od M5 do M18. Urządzenie zapewnia właściwy moment obrotowy do każdego rozmiaru śruby. Wytrzymała przekładnia udarowa wykonana w całości z metalu zapewnia niewielkie zużycie.

W praktyce poprzez obciążenia mechaniczne lub korozję momenty odkręcania mogą być wyższe od momentów dokręcania, jak ma to miejsce na przykład w przypadku montażu kół lub procesów formowania szczęk mocujących. Aby odkręcić zapieczone śruby, nowe wkrętarki udarowe mają na biegu w lewo moment obrotowy wyższy o dziesięć procent.

Dalsze informacje na temat wkrętarek akumulatorowych i testy produktów FEIN można znaleźć na stronie www.fein.com/drills

Wkrętarki akumulatorowe FEIN oraz akcesoria QuickIN są dostępne w sprzedaży w specjalistycznych sklepach. Listę sklepów można znaleźć na stronie:

http://www.fein.pl/pl_pl/wyszukiwanie-dystrybutora/

Odwiedź FEIN również na YouTube: https://www.fein.com/youtube

https://www.fein.de

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top