Eksploatacja i Remonty

Nowe, dwunapięciowe akumulatory od Hitachi Koki

Japońska marka Hitachi Koki wprowadziła na polski rynek nową generację akumulatorów Multi-Volt. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o pełnej kompatybilności z narzędziami z aktualnej oferty narzędzi 18V. Technologia zastosowana przez japońskiego producenta automatycznie przełącza napięcie, zgodnie z używanym narzędziem. Dzięki temu można wykorzystywać akumulatory 36-woltowe w narzędziach 18-woltowych. Produkty od maja są dostępne w wyspecjalizowanej sieci dealerskiej
na terenie kraju.

Nowa technologia, ten sam rozmiar, więcej mocy

„Opracowaliśmy technologię, która oferuje użytkownikowi nie tylko wysoką wydajność, ale także pełną elastyczność” – mówi Yasushi Fukui, dyrektor zarządzający Koki Holdings Europe GmbH. Zestaw akumulatorów jest w stanie wykryć, czy jest on używany w 18-woltowym lub 36-woltowym urządzeniu i automatycznie dostosować odpowiednie napięcie, dzięki czemu wyklucza się ryzyko uszkodzenia sprzętu. Akumulatory Multi-Volt BSL36A18 o napięciu 36 wolt mają pojemność 2,5 Ah;  w przypadku urządzeń 18-woltowych jest to 5,0 Ah. Wymiary i waga obu ogniw są niemal takie same. Zestawy akumulatorów Multi-Volt mogą być używane z szeroką gamą urządzeń klasy 18 woltów.

Zintegrowane chłodzenie oraz szybsza i dłuższa praca

Ze względu na niższe natężenie prądu i zastosowany zintegrowany system chłodzenia, akumulatory nagrzewają się znacznie wolniej. To z kolei przekłada się pozytywnie na pojemność i żywotność – akumulator może zapewnić pełną moc przez dłuższy czas. Takie rozwiązanie może się okazać korzystne np. podczas pracy z trudnymi materiałami i korzystania z pilarek tarczowych z serii C3606DA. Nowe akumulatory można także wykorzystać w wiertarko-wkrętarkach DS36DA, zwiększając ich tempo pracy nawet o 20%.

Naładowane w pół godziny

Dzięki zastosowaniu szybkiej ładowarki UC18YSL3 akumulatory można w pełni naładować w ciągu zaledwie 32 minut. Wszystkie ładowarki HITACHI Power Tools / HiKOKI do slajdowych akumulatorów litowo-jonowych są kompatybilne z urządzeniami Multi-Volt. Nowy produkt japońskiego producenta to także długa żywotność – można je ładować do 1500 razy bez obawy o niepożądany wpływ na wydajność. Poziom naładowania akumulatora jest wyświetlany za pomocą czterostopniowego wskaźnika – od 25 do 100% naładowania akumulatora. Pełna lista wyspecjalizowanej sieci dealerskiej, w jakiej są dostępne akumulatory Multi-Volt, jest dostępna na stronie http://hitachi-narzedzia.pl/lista_partnerow.

Marka Hitachi Koki przechodzi obecnie proces rebrandingu. Po jego zakończeniu, jesienią 2018 roku produkty tego japońskiego producenta, w tym wspomniane akumulatory, będą dostępne w sklepach pod nazwą HiKOKI.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top