Eksploatacja i Remonty

Marka Hitachi Koki

Marka Hitachi Koki została stworzona 18 grudnia 1948 roku. Jej głównym polem działania jest  produkcja i sprzedaż elektronarzędzi dla profesjonalnych użytkowników, sprzętu budowlanego, medycznego, badawczo-naukowego oraz urządzeń dla przemysłu. Firma oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń dla niemal każdego sektora przemysłowego, a także szeroki wybór akcesoriów.

Obecna na rynku od 70 lat marka Hitachi Koki od jesieni 2018 roku zaczęła funkcjonować na całym świecie pod nazwą HiKOKI. Narzędzia oznaczone nowym logo są dostępne w sklepach od 1 października 2018 roku. Zmiana wpisuje się w strategię międzynarodowego wzrostu firmy, której celem jest zapewnienie rozwoju w blisko 100 krajach na świecie.

Przeprowadzany proces rozpoczął się od zmiany nazwy spółki Hitachi Koki Co., Ltd. na Koki Holdings Co. W związku z tym konieczne okazało się powołanie spółki zależnej o nazwie Koki Holdings Europe GmbH, z siedzibą w Niemczech, która odpowiada za wdrożenie strategii na rynku europejskim. Zapowiadane przekształcenie pociągnęło za sobą modyfikację nazwy marki elektronarzędzi znanych dotychczas jako HITACHI lub Hitachi Koki na Hikoki.

Wiosną 2017 roku Kohlberg Kravis Roberts (KKR) zakupił wszystkie udziały firmy Hitachi Koki od poprzedniej spółki dominującej, Hitachi Ltd. Ten krok oznacza rozpoczęcie nowej ery, która daje wiele możliwości. Hikoki będzie wykorzystywać swoje wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji elektronarzędzi dla profesjonalnych użytkowników. HiKOKI to przede wszystkim jakość, wydajność i innowacyjność, jakiej profesjonaliści oczekują. Narzędzia marki HiKOKI są wykorzystywane codziennie do zaawansowanych prac, i ułatwiają życie ekipom budowlanym na całym świecie.

Marka HiKOKI została stworzona w oparciu o trzy podstawowe zasady, które przewodzą spółce: innowacyjność technologiczna zwiększająca wydajność, niezawodność urządzeń produkowanych przez 70 lat działalności spółki oraz nowy potencjał rozwoju na rynku. Dzięki nowemu partnerstwu Hikoki chce usprawnić swoje działania, a także przyspieszyć wzrost organiczny i umocnić pozycję rynkową dzięki późniejszym inwestycjom na rynku globalnym jako światowy lider w produkcji.

W Polsce przedstawicielem koncernu jest Hikoki Power Tools Polska Sp. z o.o. Marka jest obecna na polskim rynku poprzez sieć swoich dystrybutorów już od początku lat 80-tych, zaś rejestracja firmy nastąpiła w październiku 1997 roku.

Hikoki to marka elektronarzędzi przeznaczona dla segmentu profesjonalistów. Dla tych wszystkich, którzy cenią sobie doskonałe parametry techniczne oraz niezawodność. Elektronarzędzia naszej firmy doskonale sprawdzają się w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach pracy.

Jedną z najnowszych innowacji wprowadzonych w ostatnich latach przez Hikoki jest nowa technologia zasilania narzędzi akumulatorowych Multi Volt. Jest to całkowicie nowa platforma elektronarzędzi akumulatorowych o napięciu 36V, zasilana nowymi dwunapięciowymi akumulatorami 36V/18V.

Nowe akumulatory Multi Volt zostały tak opracowane aby napięcie zasilania 18 lub 36 V mogło być zastosowane zarówno w nowych konstrukcjach 36-woltowych, jak i dotychczas wytwarzanych narzędzia 18-woltowych.

Nowe rozwiązanie techniczne polega na systemie połączeń ogniw litowo jonowych wewnątrz akumulatora. Odpowiednio dla narzędzi 36 V system łączy 2 x więcej ogniw szeregowo, natomiast dla urządzeń 18 V – równolegle. Co najważniejsze wybór napięcia dokonywany jest automatycznie przez elektronikę akumulatora Multi-Volt. Akumulator rozpoznaje rodzaj elektronarzędzia, a właściwie jego napięcie, do którego go podłączono. Z punktu widzenia użytkownika jest to bardzo wygodne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Użytkownik nie jest zmuszony do dokonywania żadnych dodatkowych czynności typu przełączanie itd. zarówno w akumulatorze jak i samym narzędziu. Dzięki temu eliminujemy potencjalne pomyłki oraz możliwość uszkodzenia sprzętu. Kolejną cechą nowych akumulatorów Multi Volt jest ich różna pojemność. W zależności od wybrania napięcie 36 V, dysponujemy pojemnością 2,5 Ah, zaś w wypadku 18 V – 5,0 Ah. Bardzo istotne są również gabaryty nowych akumulatorów. Wymiary są dokładnie takie same jak dotychczasowe akumulatory 18V, jedynie waga jest o kilkanaście gram wyższa. W akumulatorach Multi Volt poprawiono również system chłodzenia. Jest on bardziej wydajny. Dodatkowo w przypadku użycia akumulatora w trybie 36V z uwagi na niższe natężenie prądu akumulatory te znacznie mnie się nagrzewają. W konsekwencji otrzymujemy znacznie większą żywotność jak również większą efektywność. Akumulatory Multi Volt oferują moc na poziomie 1080W. Podobnie jak wszystkie akumulatory litowo jonowe Hikoki (dawniej Hitachi) wytrzymują ponad 1500 cykli ładowania. Współpracują z nową szybką ładowarką model UC18YSL3, która jest w stanie naładować akumulator w 32 min. O poziomie naładowania akumulatora dowiemy się z diodowego wyświetlacza znajdującego się w przedniej części akumulatora.

Nowa platforma elektronarzędzi spod znaku Multi Volt to przede wszystkim wiertarko wkrętaki DS36DA oraz wersja z udarem DV36DA, szlifierki G3613DA, zakrętarki udarowe WH36DB, klucze udarowe WR36DA oraz WR36DB, młotowiertarki SDS Plus – DH36DPA, SDS MAX – DH36DMA, pilarki C3606DA, czy nawet ukośnica akumulatorowa C3610DRA. Wszystkie wymienione narzędzia dostępne są w dwu specyfikacjach zarówno w wersji z akumulatorami i ładowarką, jak również w wersji „zero” tzn. bez akumulatorów i ładowarki.

Urządzenia dostępne są w wyspecjalizowanej sieci dealerskiej Hikoki na terenie całego kraju.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top