Eksploatacja i Remonty

Komfortowo i bezpiecznie – narzędzia dla elektryka

Wygodne, trwałe i bezpieczne – to główne wymaganie względem narzędzi do pracy z prądem. Jak tworzyć sprzęt dla branży energetycznej, pokazują Felo, NWS i Jokari.

Osoby profesjonalnie zajmujące się instalacją i naprawą urządzeń elektrycznych mają ściśle sprecyzowane oczekiwania co do narzędzi. Te przede wszystkim muszą zapewniać komfort i bezpieczeństwo – za co odpowiada wykorzystana technologia. Co oferują czołowi producenci?

Mocne i wygodne wkrętaki

Felo, niemiecki producent o 130-letnim doświadczeniu, słynie z innowacyjnych projektów i wysokiej jakości wykonania oraz bezpieczeństwa produktów, zgodnych z międzynarodowymi certyfikatami.

– Wkrętaki Felo cechuje niezwykle wysoka precyzja wykonania i trwałość końcówek, co pozwala przenosić najwyższe momenty obrotowe – mówi Michał Ostrowski, menadżer produktu w Lange Łukaszuk, wyłącznym przedstawicielu marki Felo w Polsce.

Wkrętaki wyróżniają się ergonomicznym ukształtowaniem rękojeści – umożliwiają pewny chwyt i minimalizują wysiłek wkładany w pracę. Prawdziwym fenomenem są te z linii Ergonic.

– Serię 400 wyposażono w pierwszą na świecie rękojeść samodopasowującą się do dłoni użytkownika, co czyni wkrętak przedłużeniem ramienia i zapewnia niezwykle łatwą i komfortową pracę. To rewolucja w zakresie ergonomii i przeniesienia momentu obrotowego – mówi Michał Ostrowski.

Bezpieczna praca z Felo

Wysoką jakość wkrętaków Felo z serii 400 i 600 oraz modeli E-Smart (izolowane klinki z wymienną rączką) potwierdzają międzynarodowe certyfikaty – narzędzia są indywidualnie poddawane surowym procedurom testowym, zgodnym z europejską normą EN60900. Do tego opatrzono je symbolem VDE, przyznawanym produktom pozwalającym na pracę z napięciem do 1000 V. Sukces marki tkwi w zastosowaniu najnowszych technologii, ale też europejskiej,
w 100% skupionej w Niemczech, produkcji.

Flagowa trwałość NWS

Drugą popularną grupą narzędzi w pracy z elektrycznością są różnego rodzaju szczypce. W tym segmencie wyróżnia się inwestująca w technologię marka NWS. Szczypce NWS cechuje precyzja wykonania, wysoką funkcjonalność i trwałość, a także estetyką. Grupa narzędzi izolowanych NWS posiada znak zgodności z normą EN 60900.

– Ich siła drzemie w ergonomicznych, doskonale ukształtowanych rękojeściach, dzięki czemu uzyskujemy optymalne przeniesienie siły oraz pewność chwytu – mówi Michał Ostrowski z Lange Łukaszuk.

Sercem szczypiec NWS jest część robocza wykonana ze stali chromowo-wanadowej – specjalnie wyselekcjonowanej i hartowanej w oleju. Partie szczypiec, które bezpośrednio stykają się z obrabianym przedmiotem, są indukcyjnie wzmacniane do poziomu 64 HRC, a przeguby charakteryzuje zupełny brak luzów.

Jokari – czyste i bezpieczne cięcia

Oprócz wkrętaków i szczypiec, na wyposażeniu elektryka nie może zabraknąć nożyków do usuwania izolacji.
W tym aspekcie warto zwrócić uwagę na produkty marki Jokari. – Niemiecki producent to jedyna na świecie firma pokrywająca ostrza azotkiem tytanu, co zapewnia niezwykłą trwałość i czystość cięcia. Oferta obejmująca ponad 20 różnych typów nożyków pozwala na bezpieczne usuwanie izolacji z wielu rodzajów kabli o dowolnym kształcie – mówi Michał Ostrowski.

Lange Łukaszuk jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce 20 wiodących światowych marek w branżach: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Jako pierwszy wprowadził do Polski szereg renomowanych producentów, jak Steinel, Panasonic, Starmix, Collomix, Proxxon czy Wolfcraft. Od 30 lat strategia rozwoju polega na rozbudowie oferty o produkty tylko wysokiej klasy. Lange Łukaszuk wprowadza na polski rynek również rozwiązania innowacyjne i przyszłościowe technologie w różnych kategoriach produktowych. Jest pionierem w dziedzinach m.in. opalarek oraz pistoletów klejowych. Firma działa na terenie całego kraju, zaopatrując blisko 30 punktów partnerskich oraz ponad 1000 sklepów specjalistycznych i marketów budowlanych. Dla wielu grup asortymentowych jest wiodącym dystrybutorem na polskim rynku narzędziowym.

Lange Łukaszuk

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top