Eksploatacja i Remonty

Nożyce do blach falistych i prostych od Hitachi

W konsekwencji mocno rozwijającego się sektora elektronarzędzi bezprzewodowych Hitachi Power Tools Polska wprowadza do swojej oferty kolejne ciekawe urządzenia. CN18DSL i CE18DSL to nożyce do blach falistych oraz prostych. Pierwsze z nich czyli nożyce do blach falistych o oznaczeniu kodowym CN18DSL to zmodyfikowany odpowiednik urządzenia sieciowego CN16SA. Model ten wyróżnia się małym promieniem cięcia wynoszącym 40 mm oraz wysoką prędkością pracy, która wynosi 1,8 m/min. Duża prędkość cięcia w połączeniu z akumulatorami dużej pojemności pozwalają na przecięcie ponad 20 metrów bieżących materiału na jednym ładowaniu. Szerokość śladu który zostawiają nożyce podczas pracy wynosi 5 mm, wiór który w tym czasie powstaje wyrzucany jest do dołu co zapewnia doskonałą widoczność linii cięcia. Zestaw tnący który jest identyczny jak w maszynie sieciowej wystarcza na przecięcie około 300 metrów bieżących blachy ze stali węglowej.

Drugą maszyną wspomnianą we wstępie jest CE18DSL czyli urządzenie do cięcia blach prostych. Jego szczególnymi cechami są duża prędkość cięcia wynosząca aż 5 m/min i bardzo mały promień pracy wynoszący 25 mm. Dzięki zastosowaniu akumulatorów dużej pojemności nożyce mogą obrobić ponad 80 m bieżących blachy na jednym ładowaniu. Kolejnym ważnym wyróżnikiem tego urządzenia jest żywotność zestawu tnącego który wytrzyma aż 3200 m cięcia blachy ze stali węglowej.
Obie maszyny posiadają wskaźnik naładowania baterii oraz klucze niezbędne do obsługi urządzenia (wymiana lub regulacja elementów tnących).
Źródłem energii dla obu urządzeń mogą być zarówno akumulatory 18 Woltowe jak i ogniwa o napięciu 14,4 V.
Urządzenia te dostępne są w specyfikacji W4 to zaś oznacza, że nie posiadają na wyposażeniu akumulatorów oraz ładowarek.

Krzysztof Nawrocki,
Doradca techniczny Hitachi Power Tools Polska

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top