Eksploatacja i Remonty

Do 1650 gwoździ na jednym ładowaniu – nowe, nagradzane gwoździarki akumulatorowe firmy HiKOKI

Brak węży, sprężarek lub ogniw gazowych, w zamian dużo energii i komfortu – dzięki nowym gwoździarkom akumulatorowym marki HiKOKI użytkownicy otrzymują wydajne i łatwe w utrzymaniu urządzenia. Nowa seria składa się z pięciu modeli – dwóch do ram i trzech używanych do wykończeń. Produkty zostały wyróżnione nagrodą iF Design-Award 2018 za konstrukcję, funkcjonalność i łatwość obsługi, a na polskim rynku będą dostępne od jesieni.

Włożyliśmy dużo pracy w przygotowanie nowych, bezprzewodowych gwoździarek do ramowania i wykończeń – mówi Yasushi Fukui, dyrektor zarządzający w Koki Holdings Europe GmbH. Wprowadzane urządzenia oferują realne korzyści np. dla stolarza i ułatwiają pracę na budowie i w warsztacie – dodaje.

1650 gwoździ na jednym ładowaniu

Nowe gwoździarki wykończeniowe marki HiKOKI mogą wbijać gwoździe o średnicy 1,0 – 1,8 mm i długości 16 – 65 mm. Przykładowo model NT1850DBSL mieści w swoim magazynku 100 gwoździ, a po podłączeniu  akumulatora 3,0 Ah można wbić do 1650 gwoździ po każdym ładowaniu, wbijając trzy gwoździe na sekundę. W przypadku pozostałych modeli jest to odpowiednio 1500 oraz 1100  sztuk na jedno ładowanie.

Narzędzia do ram mają wystarczającą moc i dostateczną żywotność baterii, aby radzić sobie z gwoździami o długości od 50 do 90 milimetrów i średnicy od 2,9 do 3,3 milimetrów. Akumulator lito-wo-jonowy o pojemności 5,0 Ah pomoże wbić do 700 gwoździ, z prędkością 2 gwoździ na sekundę.

Połączenie technologii bezprzewodowej i pneumatycznej

Wszystkie urządzenia współpracują z 18-woltowymi akumulatorami Li-ion. Dzięki innowacyjnemu systemowi napędu nie wymagają generowania ciśnienia w komorze gazowej ani sprężarce. Wypełniona powietrzem komora wysokociśnieniowa i bezszczotkowy silnik redukują cykl obsługi, a co za tym idzie, obniżają koszty konserwacji.

Nowe gwoździarki można wykorzystać wszędzie tam, gdzie niezbędne są stabilne konstrukcje drewniane: w stolarstwie, w budownictwie wewnętrznym lub prefabrykowanym, w konstrukcjach skrzynkowych lub paletowych. Zamiast wielkogabarytowych lub przewodowych urządzeń zapewni-ają swobodę i elastyczność działania, bez względu na to, gdzie się ich używa.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nowości marki HiKOKI oferują regulację głębokości i mechanizm blokujący. Użytkownik może wybrać pomiędzy ustawieniami sekwencyjnego zwolnienia blokady i wbicia gwoździa po każdym naciśnięciu przełącznika lub zwolnienia styku z przytrzymanym przełącznikiem zwalniającym. Zastosowane mechanizmy zapobiegają niezamierzonemu wystrzeliwaniu gwoździ. Dodatkowe bezpiec-zeństwo zapewnia automatyczne wyłączenie urządzenia po 30 minutach bezczynności.

Wygoda i łatwa konserwacja

Kompaktowa konstrukcja i odpowiednio wyważony środek ciężkości nowych produktów sprawia, że ich obsługa jest łatwa i eliminuje oznaki zmęczenia. W przeciwieństwie do gwoździarek gazowych narzędzia HiKOKI działają bezgłośnie. Ich mocną stroną jest bezszczotkowy silnik o niewielkiej wadze, który niemal nie wymaga konserwacji, co zwiększa ogólną wydajność.

 

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top