Eksploatacja i Remonty

Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki FEIN jakość doceniona w codziennym użytkowaniu

Nowe wkrętarki akumulatorowe FEIN

Wyraźnie lepsze wiercenie, gwintowanie i wkręcanie

W ofercie firmy FEIN pojawiła się nowa gama wiertarko-wkrętarek akumulatorowych 12 V i 18 V. Dzięki doskonałemu połączeniu najnowocześniejszego akumulatora, elektroniki i bezszczotkowego silnika najnowsze produkty zapewniają wysoką wydajność, jakość a przede wszystkim długą żywotność. Optymalnie dobrane prędkości skrawania umożliwiają szybkie i precyzyjne wiercenie otworów w metalu, a akcesoria QuickIN umożliwiają szybką ich wymianę umożliwiającą różne zastosowania.

Wprowadzaniu na rynek nowych bezprzewodowych wiertarko-wkrętarek i kluczy udarowych towarzyszy akcja “Prawdziwi fachowcy poczują różnicę. Przetestuj i poczuj różnicę.”, która pozwala firmom zajmującym się obróbką metalu na przetestowanie nowych produktów opracowanych specjalnie do obróbki metalu. Zainteresowani muszą po prostu odwiedzić specjalnie przygotowaną stronę internetową FEIN fein.com/special/pl_pl i zamówić darmową demonstrację, podczas której będą mogli zapoznać się z wybranymi modelami i dedykowanymi im akcesoriami we własnych warsztatach pod kierownictwem personelu firmy FEIN.

Prawdziwi fachowcy czują różnicę

“Kiedy kupuję produkt od FEIN, to nie jest to zwykłe narzędzie do wiercenia, ale wiertarko-wkrętarka dostosowana do specyficznych wymagań obróbki metali” – mówi Bernd Kupfer, szef zespołu fabrycznego w Herrenknecht AG. Jego firma przetestowała już nowy akumulatorowy klucz udarowy FEIN ASCD 18-300 W2 w skrajnie trudnych warunkach. – “Każdego dnia musimy dokręcać setki śrub. Regulowany moment obrotowy, dobre rozłożenie ciężaru i mocne akumulatory wiertarko-wkrętarki FEIN szybko się odpłacają, gdy używasz ich do tego rodzaju pracy.”
Viktor Glöckler jest ślusarzem w Pro Metall w Achern. On również przetestował nową akumulatorową wiertarko-wkrętarkę – FEIN ASCM 12. “Jestem bardzo zadowolony z pracy tym narzędziem. Na szczególna uwagę zasługuje szybkość i łatwość zmiany akcesoriów.” – powiedział. W swojej pracy używa akumulatorowej wiertarko-wkrętarki FEIN do nanoszenia i czyszczenia gwintów – „Narzędzie to sprawia, że moja praca jest łatwa do wykonania” – dodaje.
Rainer Bormann z Roehrs AG w Soltau jest pełen uznania dla dokładności bezprzewodowego klucza udarowego – “Moment obrotowy tego narzędzia jest odpowiedni w 95 procentach czasu jego pracy. Inne wiertarko-wkrętarki bardzo często dokręcają zbyt słabo lub zbyt mocno, natomiast wiertarko-wkrętarka FEIN z sześcioma ustawieniami momentu obrotowego, jest pod tym względem doskonała”.

Clemens Schütt, dyrektor zarządzający w firmie budowlanej Mäule & Beck w Stuttgarcie Stammheim, również jest pod wrażeniem tego, jak nowe narzędzia sprawdzają się w praktyce. “Narzędzia z bezszczotkowymi silnikami okazały się dla nas prawdziwym hitem, są bardzo wytrzymałe i prawie nigdy się nie psują”. Clemens Schütt wysoko sobie ceni również obsługę klienta w FEIN – „Każda usługa jest wykonywana wyjątkowo sprawnie, a produkty dostarczane są z trzyletnią gwarancją, nawet na akumulatory. Same produkty też robią niesamowite wrażenie. Moi pracownicy bardzo lubią pracować z nowymi akumulatorowymi wiertarko-wkrętarkami FEIN, ponieważ są bardzo wytrzymałe i wygodnie leżą w dłoni – dla mnie jako dyrektora zarządzającego, jest to również bardzo ważne.”

Wiertarko-wkrętarki dostosowane do pracy z metalem

Wprowadzając na rynek nowe wiertarko-wkrętarki akumulatorowe FEIN znacznie poszerza gamę produktów do obróbki metalu. Modele wyposażone są w akumulatory 12 V lub 18 V i zapewniają doskonałą wydajność, jakość a przede wszystkim długą żywotność. Biorąc pod uwagę ich optymalne prędkości obrotowe, wiertarko-wkrętarki akumulatorowe FEIN szczególnie dobrze nadają się do pracy z metalem. Złącze FEIN QuickIN umożliwia szybką zmianę między akcesoriami do wiercenia, gwintowania i wkręcania. Bezprzewodowe wkrętarki udarowe do wkręcania i odkręcania śrub metrycznych mają regulowane momenty obrotowe i wyższe momenty obrotowe podczas biegu wstecznego. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi osiągają momenty obrotowe nawet do 290 Nm.

Kolejną bardzo wyjątkową cechą narzędzi FEIN jest złącze MultiVolt, które umożliwia pracę elektronarzędzi ze wszystkimi akumulatorami litowo-jonowymi FEIN o napięciu od 12 do 18 woltów. Nowe złącze zostało zastosowane również w wielu innych narzędziach akumulatorowych.

Więcej informacji na temat akumulatorowych wiertarko-wkrętarek i kluczy udarowych FEIN można znaleźć na stronie fein.com/pl_pl/

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe FEIN są dostępne u wyspecjalizowanych sprzedawców. Aby znaleźć najbliższego dystrybutora, przejdź na stronę: fein.com/pl_pl/wyszukiwanie-dystrybutora/

mat. Fein

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top