Aktualności

Z nową energią

Za nami IV edycja Mistrzostw Polski Energetyków w Squash-u, które odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Squash-a. W rywalizacji wzięło udział 26 uczestników z całej Polski, których odwiedził Marek Kolbowicz, polski mistrz wioślarstwa. Jak co roku, amatorów tej dyscypliny sportu gościł Squash Zone Club w Szczecinie. 

12 czerwca 2021 r. odbyła się czwarta już edycja Mistrzostw Polski Energetyków w Squashu. Impreza przyciągnęła przedstawicieli branży energetycznej, a prywatnie zagorzałych miłośników gry w squasha.  Zwycięzcą i obrońcą tytułu okazał się Marcin Lehman z Warszawy. Drugie miejsce przypadło Maciejowi Gramsowi z Gorzowa Wlkp., a trzecie Leszkowi Sienkiewiczowi  również z Warszawy.

Z radością obserwujemy, jak z turnieju na turniej rośnie liczba uczestników – mówi Marcin Wójtowicz, organizator turnieju . Tym razem było nas 26 osób, w tym 4 zawodniczki, co jest dla nas znakiem, że squash zyskuje również sympatię wśród pań. – dodaje.

Tegoroczną edycję zaszczycił swoją obecnością gość specjalny, Marek Kolbowicz, polski wioślarz, czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski IO w Pekinie. Podczas spotkania z uczestnikami opowiedział o tym, jak bardzo sport wpływa na życie człowieka, jak determinuje jego wybory i jakie wyzwania przed nim stawia. W sporcie, jak w życiu: dobra passa przeplata się ze złą. – tłumaczył zawodnikom Marek Kolbowicz. Trzeba umieć przegrywać i nade wszystko znaleźć motywację, by każdy dzień czynić wyjątkowym; by umieć stawić czoła porażkom i rozczarowaniom; by wiedzieć, jakie wyciągnąć wnioski i jak odnaleźć w sobie pokłady optymizmu i energii do działania.

Dodatkową niespodzianką dla miłośników squasha były zajęcia z wiosłowania na ergometrze. Poprowadził je Marek Kolbowicz, który pokazywał prawidłową technikę i postawę ciała podczas wiosłowania. Mistrz zorganizował rywalizację na czas, polegającą na pokonaniu 200 metrów.

Mistrzostwa Polski Energetyków w Squashu to dobra zabawa i możliwość poznania ciekawych ludzi z branży energetycznej. Podczas imprezy propagujemy aktywny tryb życia i motywujemy do regularnej pracy nad sobą – zarówno w sferze zawodowej, jak i sportowej. – podkreśla Marcin Wójtowicz ze Squash Zone Club. Ta impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń, w które angażuje się Miasto Szczecin, nasi Patroni, Partnerzy i przede wszystkim sami zawodnicy. Ufamy, że kolejna, piąta edycja Mistrzostw, które planujemy na czerwiec 2022 r. dostarczy nam równie pozytywnych emocji i umocni zawarte tu relacje. – dodaje.

Mimo, iż IV Mistrzostwa Polski Energetyków w Squashu odbyły się w czasie pandemii, organizatorzy zatroszczyli się o każdy detal, który pozwolił przybyłym zawodnikom czuć się bezpiecznie. Za punkt honoru postawiliśmy sobie specjalne zasady higieny oraz, tam, gdzie było to możliwe, dystans społeczny. – mówi Tomasz Pilarski( drugi z organizatorów wydarzenia). Jeśli przyjdzie nam znowu zmierzyć się z podobnym wyzwaniem, jesteśmy na to przygotowani. – podkreślił.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny w Szczecinie (www.zut.edu.pl). Patronat Polskiego Związku Squasha (https://polskisquash.pl). Patronat branżowy SEP (www.sep.poznan.pl). Mecenat Miasta Szczecin (www.szczecin.eu). Partnerami tegorocznej edycji byli: ZPUE (www.zpue.pl), UESA Polska (www.uesa.pl), ERAL (www.eral.cz), WIPEN (www.wipen.pl), LAPP (www.lapppoland.lappgroup.com), REZONANS (www.rezonans-elektro.pl/), BBC CELLPACK (www.electricalproducts.cellpack.com/pl/przedsiebiorstwo-bbc-cellpack-electrical-products/).

Branżowy patronat medialny objęła redakcja Urządzenia dla Energetyki (www.urzadzeniadlaenergetyki.pl/).

Więcej na www.mpe-squash.pl

Marek Chromik, Dyrektor Generalny uesa Polska

UESA Polska już po raz czwarty miała przyjemność być partnerem i sponsorem Mistrzostw Polski Energetyków w Squashu. Imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz wyjazdów Pracowników Spółki. Tegoroczna edycja była dla nas szczególna. Ten rok pandemii uświadomił nam, że można pracować zdalnie i utrzymać relacje z Klientami, partnerami biznesowymi i kolegami z zespołu. Niemniej jednak, są sytuacje, które wymagają zmniejszenia tego dystansu, pobycia razem i rozmów na żywo. Taką właśnie okazją do chwili wytchnienia, połączoną z budowaniem relacji biznesowych i pokonywaniem własnych słabości jest ten turniej. Pracownicy uesa Polska od lat czerpią z niego radość i motywację do pracy dla branży. Czują wsparcie i doping zespołów, w których działają na co dzień. Wracają z nową energią, wrażeniami i kontaktami służbowymi. Widząc to i doceniając ich zapał, jestem przekonany o słuszności wspierania tej inicjatywy przez naszą Spółkę.

Ireneusz Nowak, uczestnik, przedsiębiorca świadczący usługi elektryczne

W Mistrzostwach Polski Energetyków w Squashu uczestniczyłem po raz pierwszy. Do tej pory mogłem tylko posłuchać i poczytać pochlebne opinie na temat turnieju. Teraz sam mogę się pod nimi podpisać. Co więcej, mogę się zobowiązać, że za rok ponownie przyjadę do Szczecina! Jestem pod wrażeniem poziomu organizacji samej imprezy oraz zadbania o wszystkich jej uczestników; zwłaszcza o tych, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki na korcie. To był naprawę ciekawy i pełen zdrowej rywalizacji weekend. Na turniej przyjechali uczestnicy z całej Polski; amatorzy i zawodowcy; młodsi i starsi. Wszystkich łączyło jedno: duża dawka pozytywnych emocji, pokonywanie własnych słabości i aktywny wypoczynek. Polecam tę przygodę wszystkim koleżankom i kolegom z branży, chcącym w niecodzienny sposób budować relacje biznesowe i rozwijać swoje hobby.

Squash Zone Club posiada bogate doświadczenie w organizacji podobnych wydarzeń o ogólnopolskim zasięgu. Może poszczycić się m.in. profesjonalnym przygotowaniem Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów i juniorów, które odbyły się w roku 2017; przeprowadził udaną próbę pobicia rekordu Guinnessa w squash-u oraz zorganizował szereg wydarzeń najwyższej rangi na szklanym korcie w Szczecinie i w innych miastach Polski.

www.squashzoneclub.pl                                                 

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top