Aktualności

Współpraca COPA-DATA i AUVESY: Kontrola i zarządzanie danymi dla oprogramowania HMI/SCADA zenon

Firma COPA-DATA, specjalizująca się w zakresie oprogramowania do automatyki przemysłowej oraz niemiecka AUVESY, oficjalny partner należący do programu COPA-DATA Partner Community, nawiązały właśnie współpracę, która ma polegać na zwiększeniu interakcji pomiędzy oprogramowaniem HMI/SCADA – zenon oraz systemem zarządzania danymi – versiondog. Dzięki połączeniu możliwości obu technologii, projekty i dane generowane w systemie zenon będą bardziej przejrzyste i łatwiejsze do wykorzystania, zarówno przy kontroli wersji jak i przy tworzeniu dokumentacji.

Proces automatyzacji produkcji to rosnące wciąż wyzwania związane z elastycznością i wydajnością procesów produkcyjnych. Mają one bezpośredni wpływ na pracę inżynierów oraz wykorzystywane przez nich oprogramowanie: administrowanie, optymalizacja czy konserwacja to zagadnienia, które stają się coraz bardziej zawiłe i skomplikowane. Dlatego też, nowoczesne oprogramowanie dedykowane automatyce przemysłowej powinno bazować na prostym i przejrzystym tworzeniu dokumentacji i numeracji dla danych projektowych i ich wizualizacji. Dzięki takiej metodologii, zawsze można prześledzić kto, kiedy i jakiej zmiany dokonał w projekcie oraz jaka wersja oprogramowania jest aktualnie w użyciu. Jest to ważna zaleta nie tylko dla przedsiębiorstw produkcyjnych, ale także dla dostawców maszyn i wyposażenia oraz system integratorów.

Zapewnienie transparentności i bezpieczeństwa

Produkt firmy AUVESY – versiondog, to zestandaryzowane rozwiązanie do spójnego zarządzania danymi oraz ich wersjami w zautomatyzowanej produkcji. System ten może pomóc firmom w podniesieniu poziomu bezpieczeństwa danych oraz projektów tworzonych przy pomocy oprogramowania zenon, ułatwić kontrolę kolejnych wersji projektu oraz dokumentacji z nim związanej, a także efektywnie zarządzać danymi, wykorzystując PLM. ,,Dla współczesnych przedsiębiorstw koniecznym jest posiadanie spójnej strategii zarządzania danymi. Jeżeli nasi klienci będą korzystać z systemu zenon w połączeniu z versiondog, mogą zyskać dzięki transparentnemu administrowaniu kolejnymi wersjami projektu, co umożliwia prześledzenie pełnej historii wprowadzania w nim zmian”, wyjaśnia Reinhard Mayr, Project Manager w COPA-DATA.

Efektywne zarządzanie danymi to zwiększenie wartości dodanej oraz redukcja kosztów

Użytkownicy mogą zwiększyć wydajność swojej pracy dzięki zestandaryzowanemu administrowaniu i uporządkowanemu przechowywaniu projektów i danych w systemie zenon. Przede wszystkim skraca się czas potrzebny na wyszukanie aktualnych wersji oprogramowania, ponieważ system zawsze dostarcza tę ostatnio udostępnioną. Spójne zarządzanie danymi umożliwia przedsiębiorstwom sprawniejsze operowanie maszynami produkcyjnymi. Z pomocą systemu zenon, można szybko przywrócić optymalne nastawy i tym samym uniknąć lub skrócić czas przestojów. Zwiększa się też bezpieczeństwo i stabilność procesów produkcyjnych, dzięki automatycznej identyfikacji zmian (pożądanych i niepożądanych), a dzięki cyklicznie dokonywanej kontroli zapewnione jest to, że w procesie wykorzystywana jest najbardziej aktualna wersja oprogramowania. Co więcej, firmy zyskują możliwość wszechstronnego dokumentowania rozwijanych projektów, tworzonych danych czy aplikacji i w ten sposób przygotowywać raporty aktywności. ,,System versiondog działa jak swego rodzaju siła, która spaja skomplikowany świat zautomatyzowanych procesów. Jest to świat, w którym różne roboty, maszyny na hali produkcyjnej, systemy sterowania, napędy, formaty plików i aplikacje muszą współpracować w optymalny sposób”, dodaje dr Tim Weckerle, Development Menager w AUVESY Gmbh & Co. KG. ,,Dzięki transparentności, którą można osiągnąć przy pomocy versiondog, firmy korzystające z oprogramowania HMI/SCADA zenon znacznie obniżą koszty i zredukują ilość dodatkowej pracy kadrze inżynierskiej.”

www.copadata.com

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top