Aktualności

Wał idealny: teraz jeszcze szybciej

Precyzyjne wały stalowe firmy Bosch Rexroth można w całości konfigurować i zamawiać w trybie online

  • Wszechstronność: Nowe opcje obróbki końcówek i środkowych części wału.
  • Kompletność: Integracja wszystkich szyn wspierających dostępnych w katalogu
  • Efektywność: Intuicyjny proces obejmujący weryfikacje poprawności i dane CAD

Intuicyjny, cyfrowy i inteligentny: konfigurator online firmy Bosch Rexroth zawiera teraz pełną gamę precyzyjnych wałów stalowych, które są opcjonalnie dostępne jako kompletne prowadnice zaokrąglone, w tym tuleje toczne. (Źródło obrazu: Bosch Rexroth AG)

Wszystkie standardowe precyzyjne wały stalowe oferowane przez firmę Bosch Rexroth mogą być teraz konfigurowane w trybie online. Z konfiguratorem jest również zintegrowany pełny zestaw szyn wspierających. Korzystając z nowej oferty produktów, dostępnej za pośrednictwem konfiguratora online, inżynierowie i technicy mogą wybierać, dostosowywać i zamawiać wały stalowe przed ich zaimportowaniem do swoich systemów CAD. Nowe, kompleksowe opcje obróbki końcówek i obróbki promieniowej podwajają ofertę konfigurowalnych wałów, która liczy teraz ponad 9000 wariantów. Kierowany proces wyboru zajmuje tylko kilka minut, a kontrola poprawności pozwala uniknąć błędów podczas wprowadzania informacji.

W konfiguratorze online dostępnych jest teraz sześć nowych opcji obróbki końcówek wału, takich jak otwory końcowe, czop, czop łączący, gwint wewnętrzny lub gwint wewnętrzny z nawierconym otworem montażowym. W zależności od typu, precyzyjne wały stalowe dla tulei tocznych, które można konfigurować w trybie online, są dostępne w różnych rozmiarach – o długości od 15 do 6850 mm i przekątnej od 3 do 110 mm.

Oprócz indywidualnie konfigurowanych wałów pełnych i drążonych konfigurator online oferuje teraz również wszystkie warianty z szynami wspierającymi wały. Szyny te chronią wał przed zginaniem podczas przenoszenia dużych obciążeń na znaczne odległości. W szczególności zostały rozszerzone opcje obróbki promieniowej części środkowych wału. Dostępne są nie tylko wewnętrzne gwinty pionowe, lecz również gwinty w otworach oraz nawiercone otwory z pogłębieniami stożkowymi lub bez. Powiązane tuleje toczne można wykorzystać w różnych celach. Mają one bardzo długi okres eksploatacji oraz zapewniają bardzo dobrą prędkość roboczą, płynność działania i sztywność. Model standardowy może być używany w temperaturach do 200°C. Tuleje toczne firmy Bosch Rexroth są teraz dostępne w licznych wariantach: zamknięte lub otwarte, odporne na korozję, z uszczelką pierścieniową lub wzdłużną, z kołnierzem lub bez oraz jako pełny zestaw liniowy. Aby umożliwić klientom łatwy i szybki wybór właściwych prowadnic zaokrąglonych lub tulei tocznych, firma Bosch Rexroth udostępnia również narzędzie do projektowania o nazwie Linear Motion Designer (LMD). Program kalkulacyjny przeprowadza użytkownika intuicyjnie przez proces projektowania, a w razie potrzeby może przesyłać wyniki do konfiguratora online. Łańcuch takich narzędzi cyfrowych obsługuje cały proces projektowania precyzyjnych wałów stalowych, włącznie z określeniem ceny, automatycznym wygenerowaniem zlecenia produkcji i dostarczeniem danych CAD. Potwierdzenie zamówienia zawiera numer materiału, który można wykorzystać w celu ponownego zamówienia takiego samego wału bez konieczności jego konfigurowania. Ponadto użytkownik od razu otrzymuje powiązane z projektem dane CAD 2D i 3D CAD.

Bosch Rexroth

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top