Targi

COPA-DATA Polska podsumowuje targi ENERGETAB 2016

W dniach 13-15 września 2016 roku, podczas międzynarodowych targów energetycznych ENERGETAB 2016 odbywających się w Bielsku-Białej, firma COPA-DATA już po raz siódmy zaprezentowała swoje rozwiązanie zenon Energy Edition dedykowane branży energetycznej. Na zwiedzających największe wrażenie zrobił innowacyjny moduł Command Sequencer, który znalazł się w najnowszej wersji oprogramowania zenon. Ponadto na stoisku do dyspozycji zwiedzających były stanowiska operatorskie oraz 9 monitorowy smart muli-monitor.

Tomasz Papaj – dyrektor ds. sprzedaży w firmie COPA-DATA Polska (od lewej), oraz Grzegorz Bryś z firmy MAZEL S.A., podczas targów ENERGETAB 2016 na stoisku firmy COPA-DATA Polska.

Tomasz Papaj – dyrektor ds. sprzedaży w firmie COPA-DATA Polska (od lewej), oraz Grzegorz Bryś z firmy MAZEL S.A., podczas targów ENERGETAB 2016 na stoisku firmy COPA-DATA Polska.

W tegorocznej edycji Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2016 wystawiało się ponad 750 wystawców z 22 krajów Europy i Azji, którzy zademonstrowali swoje najnowsze produkty dla modernizującej się polskiej energetyki. Również i COPA-DATA pojawiła się w tym zacnym gronie. “Teraz przyszedł czas na podsumowania i okres wytężonej pracy aby w jak najkrótszym czasie udzielić informacji wszystkim gościom, którzy odwiedzili nasze stoisko” – mówi Urszula Bizoń-Żaba, dyrektor operacyjny COPA-DATA Polska, i dodaje: “Targi były dla nas bardzo udane. Niezmiernie cieszy Nas fakt, że grupa klientów zdawałoby się zorientowanych głównie na energetykę, tak świetnie orientuje się w tym co automatyka i nasz zenon Energy Edition ma do zaoferowania tej branży.”

Na miarę potrzeb Energetyki – zenon Energy Edition

Od ponad 20-stu COPA-DATA oferuje swoje rozwiązania HMI/SCADA dla branży energetycznej i cały czas tworzy nowe koncepcje, zwiększające bezpieczeństwo i ergonomię pracy. Oprogramowanie zenon Energy Edition jest rozwiązaniem przeznaczonym dla automatyki elektrowni i podstacji, technologii kontroli sieci oraz zarządzania farmami wiatrowymi,elektrowniami fotowoltaicznymi oraz wspierający tzw. Smart Grid (Inteligentne Sieci). Pozwala on na pełny monitoring i kontrolę procesów produkcji i dystrybucji energii). Opracowane przez COPA-DATA sterowniki gwarantują zgodność z międzynarodowymi standardami takimi jak IEC 61850/2, IEC 61400-25, IEC 60870 i DNP3. Siłą oprogramowania zenon jest nie tylko komunikacja z urządzeniami w terenie przy pomocy GOOSE, ale także praca z systemami wyższego poziomu. Praktyczne wizardy znacznie usprawniają pracę inżynierów związaną z implementacją normy IEC 61850, dzięki na przykład automatycznemu importowi plików SCD oraz eksportowi SSD. Podczas ENERGETABu na swoim stoisku inżynierowie z COPA-DATA przedstawili najważniejsze nowości z zakresu „Automated Engineering” oraz najnowszy moduł zenon „Command Sequencer” służący do konfigurowania złożonych sekwencji komend, na przykład w programowaniu sterowników PLC.

Command Sequencer – intuicyjna konfiguracja sekwencji komend

Podczas targów ENERGETAB 2016, COPA-DATA pochwaliła się również nowym modułem; Command Sequencer, który jak warto wspomnieć jest autorskim rozwiązaniem firmy. Za co odpowiada i jakie jest jego działanie wyjaśnia Tomasz Papaj z firmy COPA-DATA Polska: „Command Sequencer to narzędzie pozwalające na automatyzację wykonywanych poleceń/komend w systemie, a co za tym idzie zwiększający bezpieczeństwo przełączeń wartości zmiennych w energetyce. Pojęcie bezpieczne przełączenie oznacza w tym przypadku, że system automatycznie sprawdza czy operacja przełączenia jest dozwolona – zgodnie ze skonfigurowanymi przez Użytkownika blokadami i na podstawie aktualnego, dynamicznie odświeżanego stanu topologii sieci’’. Na podstawie badań i obserwacji prowadzonych przez ekspertów COPA-DATA wykazano, że taki model działania gwarantuje wysoką dokładność i bezpieczeństwo oraz efektywność i elastyczność pracy operatorów.

Dziękujemy i zapraszamy za rok

Urszula Bizoń-Żaba - dyrektor operacyjny firmy COPA-DATA Polska podczas targów ENERGETAB 2016 na stoisku firmy COPA-DATA Polska.

Urszula Bizoń-Żaba – dyrektor operacyjny firmy COPA-DATA Polska podczas targów ENERGETAB 2016 na stoisku firmy COPA-DATA Polska.

Wszystkim klientom oraz odwiedzającym, przedstawiciele COPA-DATA serdecznie dziękują za miłe spotkania i rozmowy. To dla nas prawdziwa przyjemność móc porozmawiać, zaprezentować się oraz zacieśnić więzy biznesowej współpracy. Cały zespół ma nadzieje, iż spełnił oczekiwania jako rzetelny i wiarygodny partner a oprogramowanie zenon już niedługo zagości w Państwa firmie. ,,Rekomenduję międzynarodowe targi ENERGETAB wszystkim niezdecydowanym wystawcom jak i wszystkim, którzy jeszcze do tej pory nie mieli okazji ich zwiedzić’’ zachęca Tomasz Papaj – dyrektor ds. sprzedaży w COPA-DATA Polska, i kontynuuje: ,,Co roku pozytywnie zaskakuje nas zwiększająca się ilość odwiedzających nas klientów oraz przeprowadzonych merytorycznych spotkań, prowadzących do realnych projektów’’.
A zatem do zobaczenia za rok, w kolejnej, jubileuszowej edycji targów ENERGETAB!

COPA-DATA Polska Sp. z o.o.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top