Aktualności

System gromadzenia energii do farm wiatrowych

7837_56V_1_RGBFirma Beijing Huadian Tianren Electric Power Control Technology Co., Ltd., będąca oddziałem China Guodian Corporation, wybrała ultrakondensatory produkcji Maxwell jako kluczowy element projektu demonstracyjnego systemu gromadzenia energii do farm wiatrowych. China Guodian Corporation to jeden z pięciu największych producentów energii w kraju, a sam projekt jest pierwszym na świecie megawatowym systemem gromadzenia energii z farm wiatrowych, bazującym na ultrakondensatorach.
Długi czas życia i krótki czas odpowiedzi ultrakondensatorów pozwala ograniczyć fluktuacje mocy wyjściowej, umożliwiając dołączanie wielkoskalowych farm wiatrowych do sieci energetycznej jako bardziej niezawodnych źródeł energii – powiedział Yu Kang, szef projektu demonstracyjnego z Beijing Huadian Tianren Electric Power Control Technology Co.
„Zdajemy sobie sprawę z dużego doświadczenia firmy Maxwell w zakresie systemów gromadzenia energii oraz znamy jej zaawansowane i niezawodne produkty.”
Projekt demonstracyjny obejmuje 1152 produkowane przez Maxwell 56-woltowe moduły ultrakondensatorów o pojemności 130 F. Jest największym obecnie w Chinach systemem ultrakondensatorów dla farm wiatrowych.
„Ultrakondensatory firmy Maxwell nadają się idealnie do projektu demonstracyjnego systemu gromadzenia energii z farm wiatrowych, a w związku z rosnącym popytem rynkowym widzimy szerokie możliwości nawiązywania współpracy z coraz większą liczbą chińskich klientów w zakresie realizacji systemów gromadzenia energii opartych na ultrakondensatorach,” powiedział Dr. Franz Fink, prezes i dyrektor generalny firmy Maxwell.
W porównaniu z tradycyjnymi akumulatorami, ultrakondensatory charakteryzują się krótszymi czasami ładowania i rozładowania, dłuższym czasem bezawaryjnej pracy i lepszymi właściwościami w niskich temperaturach.
Ultrakondensatory firmy Maxwell stabilizują krótkoterminowe fluktuacje mocy wyjściowej w farmach wiatrowych i okablowanie w instalacjach wielkoskalowych, zapewniając niezawodny dostęp do energii generowanej przez farmę i wprowadzanej do sieci energetycznej.
Więcej informacji dotyczących ultrakondensatorów Maxwell do farm wiatrowych:
Moduły ultrakondensatorów serii 56V produkowanych przez Maxwell Technologies umożliwiają dostarczanie energii do sieci energetycznej w przypadku zaników i zapadów napięcia dostarczanego przez główne źródło zasilające. W razie długotrwałych przerw w zasilaniu, mogą one podtrzymać napięcie sieci podczas przełączania na alternatywne źródło zasilające, którym może być np. generator Diesla lub ogniwo paliwowe. W aplikacjach przemysłowych moduły ultrakondensatorów dostarczają moc potrzebną do poprawnego wyłączenia urządzeń procesowych.
Moduły ultrakondensatorów mogą pracować nawet przez 15 lat w okazjonalnie użytkowanych aplikacjach. Zostały zaprojektowane do montażu w standardowych szafach przemysłowych, w których wersja o mocy 10 kW (15 s) zajmuje wysokość 4U. Dwa moduły mieszczą się w szafie 19-calowej, a trzy w szafie 23-calowej.
Moduły ultrakondensatorów firmy Maxwell Maxwell pozwalają efektywnie zastąpić akumulatory w wymienionych aplikacjach. Nie wymagają one serwisowania nawet do 14 lat i nie zawierają substancji toksycznych.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.maxwell.com
Maxwell Technologies SA
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top