Seminaria

Grudniowe seminaria i webinaria – FLUKE

W ramach cyklicznego projektu Fluke Academy firma Fluke przygotowała na grudzień serię seminariów, które odbędą się w Lublinie, Łodzi i Szczecinie. Ich tematami będą: analiza jakości energii; badania termowizyjne w energetyce, przemyśle i budownictwie oraz utrzymanie ruchu – silniki elektryczne. Fluke zorganizuje w grudniu także webinaria, dostępne online dla wszystkich zainteresowanych, których tematami będą z kolei: predykcyjne utrzymanie ruchu, bezpieczeństwo pomiarów elektrycznych oraz technika pomiarowa w automatyce.

Już w najbliższy wtorek 6 grudnia w Lublinie w Hotelu Wieniawski odbędzie się seminarium  “Analiza jakości energii – normy i narzędzia”

Energia elektryczna przestała być traktowana jako dobro – stała się towarem, a jej dotychczasowy odbiorca stał się klientem na rynku energii. Podobnie jak inne towary dostarczane do odbiorcy, energia elektryczna musi spełniać określone parametry jakościowe określone normami. Semiarium odpowie m.in. na pytania: jak dobrać analizator sieci do aplikacji, o czym mówią normy EN50160, IEC61000-4-30, w jaki sposób interpretować dane z analizatorów sieci, jak określić wolną moc przyłączeniową w sieci elektroenergetycznej, jak namierzyć i zmniejszyć straty dystrybucyjne. Podczas  seminarium zaprezentowanych zostanie również wiele studiów przypadku.

Już dzień później, 7 grudnia w Łodzi (Hotel Ambasador Centrum) odbędzie się Seminarium “Badania termowizyjne w energetyce przemyśle, budownictwie”.

Kamery termowizyjne to zawansowane urządzenie optoelektroniczne, które stały się jednym z podstawowych narzędzi diagnostycznych w energetyce, przemyśle, budownictwie, a nawet medycynie. Seminarium w Łodzi ma na celu dostarczenie niezbędnych podstaw teoretycznych do wejścia w świat podczerwieni, m.in. na co zwrócić uwagę podczas wyboru kamery termowizyjnej, w jaki sposób ustalić właściwy współczynnik emisyjności badanej powierzchni, na co zwrócić uwagę dokonując zewnętrznych pomiarów termowizyjnych, jak skorelować zobrazowanie termowizyjne z pomiarem obciążenia lub wibracji urządzeń elektromechanicznych, jak dokonać zmiany układu optycznego kamery, jak wykonać raport z badań.

Z kolei 8 grudnia odbędzie się seminarium w Szczecinie (Focus Hotel Szczecin) pt. „Utrzymanie ruchu – silniki elektryczne”.

Silniki elektryczne zużywają około 60% energii elektrycznej w przemyśle. Często są również jednym z wielu elementów infrastruktury krytycznej w procesie produkcyjnym, przez co wymagają największej uwagi w utrzymaniu ich w dobrym stanie technicznym. Prowadzący seminarium odpowiedzą m.in. na pytania: w jaki sposób dokonywać diagnostyki falowników, czym są i jak mierzyć prądy Sigma i prądy w przewodzie PE, jak zmierzyć i uniknąć prądów łożyskowych, jak interpretować dane z wibrometrów, czy analizatorem sieci możemy zidentyfikować asymetrię wałów.

Również na grudzień firma Fluke zaplanowała trzy webinaria (seminaria online). Pierwsze z nich (organizowane wspólnie z firmą Farnell) odbędzie się 2 grudnia, dotyczyć będzie tematyki “Predykcyjne utrzymanie Ruchu” (rejestracja online: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2377300/Registration), a kolejne – 6 grudnia i dotyczyć będzie tematyki “ “Bezpieczeństwo pomiarów elektrycznych”” (rejestracja online: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231916/Registration). Ostatnie z tegorocznych webinariów planowane jest na 8 grudnia, jego temat to “Technika pomiarowa w automatyce z wykorzystaniem przyrządów FLUKE” (rejestracja online: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231879/Registration)

Do udziału w seminariach i webinariach Fluke zaprasza: techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje.

Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top