Aktualności

Rolf Najork nowym Prezesem Zarządu firmy Bosch Rexroth AG

Z dniem 1 lutego 2016, Rolf Najork objął funkcję przewodniczącego zarządu Bosch RexrothOptional bullet points
Wraz z wygaśnięciem kontraktu, poprzednik dr Karl Tragl po 16 latach kończy współpracę z firmą
Lohr – Z dniem 1 lutego 2016, Rolf Najork (53) objął stanowisko przewodniczącego zarządu oraz będzie odpowiedzialny za rozwój w firmie Bosch Rexroth. Jego poprzednik dr Karl Tragl (53) jednocześnie zakończył współpracę z firmą Bosch Rexroth.
Rolf Najork przed podjęciem współpracy z firmą Bosch Rexroth obejmował funkcję dyrektora generalnego Heraeus Holding GmbH oraz był odpowiedzialny za sektor produkcji, zakupów i rozwoju. Wcześniej zajmował również stanowiska zarządcze w firmach Ford i Getrag, po ukończeniu studiów inżynierii mechanicznej na RWTH Aachen. Jako członek zarządu Automotive był odpowiedzialny za działy E-mobility, Mechatronics oraz za badania i rozwój w grupie Schaeffler.
Dr Karl Tragl z dniem wygaśnięcia kontraktu, 31 stycznia 2016 roku, zakończył współpracę z firmą Bosch Rexroth. Pan Tragl był członkiem zarządu od 2008 roku, zaś od połowy 2010 roku objął funkcję prezesa zarządu firmy Bosch Rexroth AG. Dr Karl Tragl związany był z firmą od 2000 roku, kiedy to objął odpowiedzialność za serwis w segmencie rynku Automatyzacja Przemysłu. W 2003 roku Pan Tragl dołączył do zarządu jednostki biznesowej Electric Drives & Controls Bosch Rexroth AG, a w 2004 roku objął funkcję przewodniczącego tej jednostki.
„Dziękujemy Panu Tragl za jego wysoki poziom zaangażowania na różnych szczeblach w firmie Bosch Rexroth. Dr Karl Tragl przyczynił się znacząco do rozwoju Przemysłu 4.0 w firmie, do przygotowania rynków wschodzących, takich jak Afryka oraz pomyślnej realizacji dużych projektów. Ponadto w ciągu ostatnich lat, Pan Tragl wprowadził niezbędne środki, aby dostosować firmę do jej kluczowej działalności. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach”, mówił prezes Rady Nadzorczej dr Werner Struth. “Z Panem Najork, jednocześnie zyskujemy wysokie kwalifikacje poparte wiedzą z naszych gałęzi przemysłu, w których działa nasza firma.”
Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2014 roku obroty w wysokości 5,6 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 33 700 pracowników.
Więcej informacji: www.boschrexroth.pl
Bosch Rexroth
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top