Aktualności

Produkt Roku 2015 dla Bosch Rexroth

Firma Bosch Rexroth otrzymała nagrodę za Produkt Roku 2016 w kategorii „Napędy i Silniki” za zdecentralizowane napędy IndraDrive Mi, które nie wymagają szafy sterowniczej. Konkurs został zorganizowany przez miesięcznik „Napędy i Sterowania”. Głównymi kryteriami oceny były: innowacyjność, możliwie krótki okres stosowania na świecie oraz największy potencjał rozprzestrzeniania.

Zdecentralizowane napędy IndraDrive Mi to pierwsze na rynku serwosilniki synchroniczne z nabudowanym sterownikiem oraz zasilaczem ze zwrotem energii do sieci. W efekcie, ta unikalna oferta, pozwala zaoszczędzić 90% kosztów okablowania oraz wyposażenia szafy sterowniczej. Dodatkowo, całkowite wyeliminowanie komponentów napędowych z szafy sterowniczej pozwala na stworzenie w pełni modułowej maszyny łatwej do rozbudowy. Co więcej, IndraDrive Mi ułatwia automatyzację zgodną z koncepcją Przemysłu 4.0 poprzez otwarte standardy komunikacji, gotowe do wykorzystania pakiety technologiczne oraz możliwość programowania w wielu językach wysokiego poziomu.

Zdacentralizowane napędy IndraDrive Mi – nie wymagające szafy sterowniczej

Zdacentralizowane napędy IndraDrive Mi – nie wymagające szafy sterowniczej

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2014 roku obroty w wysokości 5,6 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 33 700 pracowników. Więcej informacji: www.boschrexroth.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top