Aktualności

Prestiżowe realizacje ZPUE w Warszawie

Warszawa tętni życiem. To miasto, jak przystało na jedną z europejskich stolic, nie zasypia. To miasto jak żadne inne potrzebuje energii. Jej dopływ i ciągłość zapewniają rosnące jak grzyby po deszczu instalacje z ZPUE, które zasilają nowo powstające obiekty i pompują energię w stolicę.

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Charakterystyczna dla ZPUE dynamika i skuteczność działań jest szczególnie widoczna w Warszawie – mieście gigantycznych możliwości i potencjału, z którego spółka konsekwentnie korzysta. Jednym z przykładów zamkniętej w 2015 roku inwestycji jest oddanie do użytku kompleksu biurowego „Pacific Office Building” zlokalizowanego na warszawskim Mokotowie. Biurowiec składa się z ośmiu kondygnacji o łącznej powierzchni ponad 28 tys.m2. Został wykonany w standardzie klasy ‘A” przy zastosowaniu najwyższej technologii. Obiekt w pełni wpisuje się w architekturę dzielnicy, która od wielu lat stanowi biznesowe centrum stolicy.
– Początków przedsięwzięcia należy szukać w 2014 roku, kiedy to po wyczerpujących negocjacjach i pokonaniu wielu rynkowych konkurentów powierzono nam kluczowy zakres prac i dostaw w ramach infrastruktury elektrycznej obiektu. Ze względu na wartość i prestiż inwestycji pozyskanie kontraktu nie było łatwe. Zwyciężył kompromis między ceną, terminem, a gwarancją wykonania prac i dostaw. Tajemnicą powodzenia projektu była doskonała współpraca spółek z Grupy Kapitałowej ZPUE w zakresie produkcji i dostaw urządzeń oraz ścisły nadzór nad pracami montażowymi, które obejmowały rozdzielnice SN, nN, transformatory i szynoprzewody – mówi Adam Roguski, kierownik ds. kluczowych projektów ZPUE S.A.

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej

Ramię w ramię

Kluczowym elementem, pozwalającym oddać obiekt w terminie była elastyczność i sprawność operacyjna. To dzięki nim w błyskawiczny sposób dokonywano dynamicznych zmian zachodzących w projekcie i adaptowano urządzenia do nowych warunków. Ogromną rolę w powodzeniu projektu odgrywała tu ścisła współpraca i wsparcie ze strony generalnego wykonawcy. Na froncie robót ZPUE sprawdziło się, jako godny zaufania koordynator prac wykonawczych.

Dokładamy, starań by nasze produkty nie były tylko szeregowym elementem infrastruktury budynku, ale również stanowiły jego wartość dodaną

Rok 2015, poza budownictwem komercyjnym, to także szereg ambitnych projektów realizowanych na potrzeby publiczne. Jednym z przykładów może być Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, którego uroczyste otwarcie odbyło się w listopadzie 2015 roku. W obiekcie będą prowadzone prace badawczo – rozwojowe na rzecz szeroko pojętej gospodarki. Trzon systemu zasilania (rozdzielnice Nn) oraz dobór optymalnych rozwiązań leżały po stronie ZPUE. Zadziałał potencjał techniczno – handlowy. W efekcie spółka celująco sprostała oczekiwaniom Inwestora.

Siła dla akademickiego sportu

W samym centrum prac związanych z realizacją obiektu Politechniki portfolio zamówień rozszerzyła inna inwestycja ściśle związana z kolejną stołeczną uczelnią. Warszawski Uniwersytet Medyczny wzbogacił swoją infrastrukturę o Centrum Sportowo – Rehabilitacyjne, które zapisze się w historii Warszawy, jako pierwszy obiekt z pełnowymiarowym basenem olimpijskim.

Pacific Office Building, Mokotów

– Wielopłaszczyznowy, niełatwy projekt i krótki czas realizacji wymagał kreatywnego zaangażowania znacznej grupy naszych inżynierów. Efektem końcowym znakomitej i niezwykle intensywnej współpracy między generalnym wykonawcą, a ZPUE S.A. jest stabilny układ zasilnia budynku, którego awangardowa architektura nikomu nie pozwala przejść obojętnie – opowiada Adam Roguski

Wartość dodana

Prestiżowe realizacje ZPUE w Warszawie w latach 2013-2015

Potencjał ZPUE został także doceniony przez czołowego szwajcarskiego producenta dźwigów i schodów ruchomych – firmę Schindler Polska. W trakcie budowy nowej siedziby międzynarodowego koncernu firma dostarczyła i zamontowała komplet rozdzielnic średniego i niskiego napięcia. Trudność polegała na tym, że architektura obiektu wymagała nietypowych gabarytów rozdzielnic. To nie odstraszyło ZPUE, indywidualne, niestandardowe zamówienia to ich specjalność.
– Stołeczny rynek „Real Estate” to wciąż nieograniczone możliwości lokowania kapitału, a nowatorskie rozwiązania, czy postępująca urbanizacja wymagają od inwestorów, projektantów i wreszcie producentów coraz większej kreatywności. Dokładamy, zatem starań by nasze produkty nie były tylko szeregowym elementem infrastruktury budynku, ale również stanowiły jego wartość dodaną. Stąd sentyment do zrealizowanych projektów, gdzie pośród dynamicznego tempa pracy, nowych doświadczeń i wielu cennych wspomnień, jakie, na co dzień im towarzyszą, „bije elektroenergetyczne serce” z ZPUE S.A. – podsumowuje Adam Roguski

Adam Roguski, kierownik ds. kluczowych projektów ZPUE S.A.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top