Nowości wydawnicze

Instalacje elektryczne

Autor: Henryk Markiewicz
Wydanie: Wyd. 9 zm.
Liczba stron: 550
ISBN 978-83-01-20018-3
Format: B5
Oprawa: miękka
Cena: 79 zł
EPUB/MOBI – tak
IBUK – tak
Termin wydania:
1 października 2018 r.
Jest to najnowsze, dziewiąte już wydanie cenionej i popularnej książki dotyczącej INTALACJI ELEKTRYCZNYCH, napisane przez profesora Henryka Markiewicza.
Jednym z najważniejszych atutów tej unikalnej ksiązki – poradnika jest prostota języka opisującego bądź co bądź dość trudne zagadnienia. W nowym wydaniu zaktualizowano wiele zagadnień dotyczących instalacji elektrycznych, zaprezentowano nowe normy, położono również nacisk na komputerowe wspomaganie projektowania IE. Książka może być z powodzeniem wykorzystania przez inżynierów, monterów elektryków, specjalistów z zakresu elektrotechniki, projektantów układów elektrycznych, ale również studentów kierunków technicznych, a nawet uczniów techników i szkół branżowych.

prof. dr hab. inż. HENRYK MARKIEWICZ, POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
emerytowany profesor zwyczajny, były członek wielu komitetów naukowych, np. Komitetu Elektrotechniki PAN, Stowarzyszenie Elektryków Polskich SEP
zainteresowania naukowe: Instalacje i urządzenia elektryczne, Bezpieczeństwo w elektroenergetyce
zajęcia dydaktyczne (w przeszłości): Urządzenia elektroenergetyczne, Instalacje inteligentne
obecnie prowadzi wykłady z Bezpieczeństwa w elektroenergetyce oraz Urządzeń elektrycznych na studiach podyplomowych Politechniki Wrocławskiej: „Komputerowe wspomaganie projektowania”
przykładowe książki akademickie: Bezpieczeństwo w elektroenergetyce. WNT, Warszawa 2002, Zagrożenia i ochrona od porażeń w instalacjach elektrycznych. WNT, W-wa 2004, Urządzenia elektroenergetyczne. WNT, Warszawa, 2005
zdobywca b. wielu nagród (m.in. Min. Edukacji)

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top