Nowości wydawnicze

Badania odbiorcze transformatorów

Autor: Zbigniew Szymański
format 245×180 mm,
miękka oprawa, 463 strony
Cena: 170 zł + 23% VAT
W sprzedaży od 17 września 2019 r.

Książka „Badania odbiorcze transformatorów” przeznaczona jest dla szerokiego grona pracowników eksploatacji zajmujących się transformatorami, przede wszystkim specjalistów reprezentujących:

  • spółki dystrybucyjne,
  • elektrownie i elektrociepłownie oraz zakłady przemysłowe,
  • może być również wykorzystana przez producentów transformatorów jako materiał szkoleniowy.

Materiał zawarty w książce w sposób zwięzły przedstawia problematykę odbiorów fabrycznych transformatorów. Przedstawiono w niej i opisano typowe usterki występujące w procesie produkcji.

Określono sposób naprawy i propozycje działań korygujących, których celem jest poprawa jakości i niezawodności produkowanych transformatorów. Dużą cześć materiału poświecono opisowi prób wyrobu, typu i specjalnych wykonywanych w trakcie odbiorów transformatorów. Opis prób wykonywanych na transformatorze uzupełniono o wymagania dla układu izolacyjnego dotyczące stopnia wysuszenia i wielkości współczynnika stratności dielektrycznej. Dużo miejsca poświecono wymaganiom dla oleju transformatorowego, które zostały zmodyfikowane w stosunku do obecnie obowiązującego o rozszerzone kryteria dostosowane do wykorzystania w bazach danych i systemach monitoringu.

Pełna oferta wydawnictw PTPiREE dostępna na stronie www o adresie: http://ptpiree.pl/oferta.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top