Aktualności

Nexans w Polsce i na świecie

Nexans dostarczy kable i przewody dla projektu kompleksu chemicznego Polimery Police (PDH). Kontrakt zakłada dostawy do Hyundai Engineering (HEC), który jest generalnym wykonawcą projektu. Obejmuje on instalację do produkcji propylenu, instalację do produkcji polipropylenu, terminal przeładunkowo-magazynowy (gazoport), infrastrukturę logistyczną oraz odpowiednie instalacje pomocnicze. Moce produkcyjne wyniosą 437 tys. ton polipropylenu, dzięki czemu Polska stanie się jednym z największych jego producentów w Europie. Większość produkcji będzie sprzedawana za granicę. Całkowity szacowany budżet Projektu Polimery Police wynosi ok. 1,5 mld EUR.

Nexans dostarczy kable i przewody wartości blisko 80M PLN w trzech pakietach: kable zasilające, kable instrumentacyjne i kontrolne oraz przewody telekomunikacyjne. Pierwsze dostawy zostały zrealizowane w maju 2020 a kolejne będą realizowane w latach 2020-2021.

Jest to aktualnie największy projekt grupy Nexans w Polsce. Po tym jak zakończyliśmy kompleksowe dostawy dla projektu EFRA w Lotosie to drugi bardzo duży i kluczowy projekt w segmencie petrochemicznym w Polsce obsługiwany przez Nexans” powiedział Marcin Sasak Country Manager Nexans w Polsce i CEO Nexans Polska. „Aktualnie pomagamy zakładom produkcyjnym w uzyskaniu wszystkich dokumentów dotyczących następnych dostaw współpracując razem z naszym oddziałem w Korei, który jest w ścisłym kontakcie z HEC” powiedział Janusz Sokołowski  Sales Manager Nexans Polska.

Firma Nexans realizuje swoje zadania dzięki szerokiemu asortymentowi przewodów i rozwiązań kablowych, które zapewniają wysoką jakość  klientom na całym świecie. Grupa Nexans posiada ponad 100 fabryk oraz przedstwicielstwa handlowe na całym świecie, zatrudnia 26 000 osób i generuje sprzedaż na poziomie 6,7 MLD EUR. Spółka Nexans jest notowana na giełdzie NYSE Euronext Paris.

W Polsce Nexans reprezentują dwie spółki: Nexans Polska oraz Nexans Power Accessories. Produkty dostarczane do Polski  mają zastosowanie w przemyśle (m. in. budowa taboru kolejowego, stocznie, produkcja transformatorów i silników), energetyce (kable i akcesoria WN i SN) infrastrukturze OZE (farmy wiatrowe, fotowoltaika) oraz budownictwie ( m.in. kable gumowe, SN, przewody NN, antenowe, LAN)  dystrybuowane przez kluczowe hurtownie eletrotechniczne oraz Castoramę.

Nexans dostarcza swoje produkty również do dużych inwestycji realizowanych na terenie Polski takich jak fabryka Mercedes, fabryka VW, Instalacja Lotos EFRA, Elektrociepłownia Gorzów, Elektrownia Opole, Kozienice, Huta Aluminium, Platforma wiertnicza Lotos Petrobaltic, systemy WN 110kV-400kV wraz z akcesoriami i instalacjami dla PSE oraz grup energetycznych.

Nexans

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top