Aktualności

Highlander Partners zakończył inwestycję w ZREW Transformatory

Warszawa, 4 stycznia 2016 r. – Fundusz private equity Highlander Partners ogłosił wyjście z inwestycji w ZREW Transformatory, którego inwestorem finansowym był od trzech lat. Highlander Partners sprzedał swoje akcje w spółce na rzecz Rauscher & Stoecklin International Holding, właściciela szwajcarskiego Rauscher & Stoecklin oraz czeskiego SERW, producentów wysokiej klasy produktów i systemów elektrycznych. Strategia nowego inwestora zakłada stworzenie wiodącej w Europie grupy energetycznej.
ZREW Transformatory, uznany w kraju producent transformatorów średniej mocy z ponad 50-letnim doświadczeniem na polskim rynku, był inwestycją Highlander Partners od 2012 roku. Przez 3 lata obecności w spółce, Highlander Partners ściśle współpracował z zarządem żeby uczynić ZREW liderem w swojej branży. Startując z pozycji wicelidera, ZREW umocnił swoją pozycję na krajowym rynku producentów transformatorów średniej mocy – i wszedł na nowe rynki, poza Polską. Spółka podwoiła zdolności produkcyjne, między innymi dzięki inwestycjom w nowy sprzęt, budowie nowej hali produkcyjnej i doposażeniu laboratorium oraz stacji badawczej. W latach 2012-2015 zatrudnienie wzrosło ze 140 do ponad 200 osób, spółka wprowadziła programy motywacyjne dla pracowników i zarządu. ZREW z powodzeniem wdrożył system ERP, poprawiając model sprawozdawczości finansowej. W trakcie inwestycji Highlander Partners spółka konsekwentnie zwiększała przychody i rentowność.
„Osiągnięcie pełnego sukcesu projektu nie byłoby możliwe bez ogromnego wkładu zarządu ZREW, który zrealizował cele biznesowe na 2 lata przed zakładanym planem, jednocześnie przeprowadzając głęboką transformację przedsiębiorstwa. Z dużą satysfakcją mogę powiedzieć, że zarząd spółki wykonał ogromną pracę, która zaowocowała przekształceniem firmy w lidera rynku oraz atrakcyjny, dojrzały biznes. ZREW Transformatory to wyjątkowa firma, życzymy jej kolejnych sukcesów w przyszłości.” – powiedział Dawid Walendowski z Highlander Partners.
„Nabycie ZREW Transformatory jest kolejnym, istotnym etapem realizacji strategii naszej firmy, która zakłada stanie się światowym liderem wysoce specjalistycznego rynku produktów i systemów wykorzystywanych w dystrybucji energii i infrastrukturze elektrycznej. Oprócz naszej wiedzy i szerokiej gamy produktów, takich jak aparatura łączeniowa średniego i wysokiego napięcia, a także wysokiej jakości transformatory średniego napięcia, obecnie możemy zaoferować klientom transformatory olejowe o mocy od 100 kVA do 120 MVA i napięciu do 145 kV. Ponadto grupa umocniła swoją pozycję w rozwijających się krajach Europy Środkowej.” – powiedział Giorgio Vannotti, Prezes Zarządu R&S International Holding AG.
Highlander Partners,
ZREW Transformatory
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top