Aktualności

Fotowoltaiczna rewolucja w TAURONIE. Formalności załatwisz on-line

Po raz kolejny TAURON odnotował skok w segmencie fotowoltaicznym. W marcu br. przyłączono do sieci 4 777 mikroinstalacji, a miesiąc później aż 2,5 tys. więcej. Wzrosła też liczba przyjętych wniosków o przyłączenie mikroinstalacji. Prąd ze słońca chce wytwarzać kolejne 7 tys. osób.  

Utrzymanie dynamicznego rozwoju energetyki fotowoltaicznej to efekt kompleksowych działań firmy. Inwestycje nie zostały przerwane nawet w trakcie pandemii.

Formalności on-line

– Po pierwsze, usprawniliśmy proces sprzedaży produktów fotowoltaicznych. Wszystko – od doboru oferty, jej wyceny, poprzez podpisanie umowy – odbywa się on-line. W ten sam sposób obsługujemy również wnioski o przyłączenie do sieci – wyjaśnia Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Po drugie, wdrożyliśmy rygorystyczne procedury, które gwarantują bezpieczną wymianę licznika. Pracownicy, którzy wykonują te zadania, przed przystąpieniem do pracy mają mierzoną temperaturę, wyposażeni są także w środki ochrony osobistej i przestrzegają zasad dystansu – dodaje prezes TAURONA.

Partnerami TAURONA w obszarze fotowoltaiki są doświadczone firmy. Każda z nich oferuje tylko sprawdzone i wydajne komponenty oraz daje gwarancję wysokiej jakości wszystkich elementów i podzespołów instalacji.

Ponadto, co bardzo ważne, a co nie zawsze jest elementem oferty innych sprzedawców, panele fotowoltaiczne zakupione w TAURONIE objęte są serwisem gwarancyjnym obsługiwanym na terenie Unii Europejskiej. To w znacznym stopniu skraca czas obsługi ewentualnych usterek i upraszcza korzystanie z gwarancji.

Kredyt RRSO 0%

Kolejną zaletą oferty fotowoltaicznej TAURONA jest możliwość uzyskania nieoprocentowanego kredytu ratalnego. Kredytu – RRSO 0% – udziela bank, z którym współpracuje TAURON, a klient oddaje dokładnie tyle, ile pożyczył. Dodatkowo, każdy klient, który wybierze fotowoltaikę od TAURONA, zyskuje 2 proc. zwrotu wartości instalacji. Kwota zwrotu trafia na konto rozliczeniowe klienta w TAURONIE.

Skorzystanie z oferty TAURONA jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę www.tauron.pl/fotowoltaika i wypełnić formularz kontaktowy. Doradca TAURONA skontaktuje się z klientem i na podstawie zebranego wywiadu technicznego bezpłatnie opracuje indywidualną ofertę. Po akceptacji oferty klient otrzymuje zdalnie umowę. Zaakceptowana umowa jest podstawą do przygotowania instalacji fotowoltaicznej wg zamówionych parametrów. Gdy wszystko jest gotowe, w umówionym terminie następuje montaż instalacji. Następnie klient wysyła, również zdalnie, wniosek o montaż licznika i przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci.

Dotacja „Mój prąd”

Kiedy instalacja fotowoltaiczna już działa, można starać się o dotację z programu rządowego „Mój prąd”. Również tę formalność można zrealizować on-line. Klienci, którzy kupili panele fotowoltaiczne od TAURONA, mogą skorzystać z pomocy doradców w załatwianiu formalności związanych z dotacją.

TAURON Polska Energia

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top